Děkujeme za další příspěvek na dnešní téma, který poslala čtenářka Marcela

Původně jsem se vůbec k tomuto tématu nechtěla vyjádřit. Asi jsem zbabělá, ale tématům o smrti se vyhýbám jak čert kříži. Ale kydž jsem si přečetla příběh čtenářky Rusalka 2008, nemohu nereagovat. Chtěla bych jí touto cestou vyjádřit svůj velký obdiv. Musí to být opravdu statečná žena, protože v sobě našla sílu nepoddat se svému osudu a bojovat. A možná díky své statečnosti žije dál.

Já si vůbec nedokážu představit, jak bych reagovala, kdybych si vyslechla takový ortel od lékařů. Asi bych se totálně sesypala a spíš přemýšlela o tom, jak své trápení co nejdříve ukončit.

Ale možná se v takových situacích v člověku zmobilizují nějaké skryté rezervy a začne přemýšlet úplně jinak. Má vlastně jen dvě možnosti: buď to vzdát a čekat na smrt, nebo to nevzdat jako Rusalka a hledat nějakou šanci.

Držím Rusalce moc palce a děkuji jí za její příspěvek. Člověk si najednou uvědomí, jaké řeší prkotiny, kvůli jakým hloupostem se trápí a podstatné věci mu kvůli tomu unikají.

Přeji Rusalce a všem čtenářkám pevné zdraví a ať se radují z každého dne

Vaše čtenářka Marcela

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Máte pravdu, já bych se asi také zhroutila a Rusalku moc obdivuji

Co vy na to milé ženy-in? Chcete se také vyjádřit k dnešnímu tématu? Jak byste reagovala na jejím místě vy? Snažila byste se bojovat, nebo se spíš zhroutila? Máte ve svém okolí podobný příběh silné ženy, která nevzdala boj s těžkou nemocí? Napište nám o ní

redakce@zena-in.cz

 

Reklama