V naší rodině se traduje historka o pratetě Marušce,sestře mé babičky.
Jednou, to jí bylo asi 19, se vrátila domů zvláštně přepadlá, zamlklá a když se jí maminka optala, co ji trápí, spustila hrozný nářek. Dost dlouho trvalo, než se se zoufalstvím svěřila, že čeká dítě.

Maminka naštěstí zachovala chladnou hlavu a dcery se vyptala, jak se to vlastně stalo. V přívalech dalšího pláče se nakonec dozvěděla, že Marušku za humny její hoch líbal. A tak mamince nezbylo, než aby dohnala zanedbanou sexuální výchovu a vysvětlila dceři, že k tomu aby otěhotněla je potřeba něco víc než pusa na dobrou noc.

Ani v době mého dětství nebyla sexuální osvěta nic moc. Rodiče s námi o takových věcech nemluvili a tak moje první informace v tomhle směru pocházely od spolužačky Marcely, která mi někdy v páté třídě ve škole o velké přestávce udělala přednášku o tom, že děti opravdu nenosí čáp. Podrobně mi vysvětlila, co je třeba udělat, kam co vložit a svůj výklad doprovodila několika názornými obrázky, které kreslila na tabuli barevnými křídami. Že se tím bavila celá třída mých poučenějších spolužáků snad nemusím dodávat.

Nebyly to pro mě právě příjemné chvíle a proto jsem se rozhodla, že něčeho takového svoje děti ušetřím a poučím je sama, včas a hlavně šetrně.

Věděly už od malinka, že miminko vyroste u maminky v bříšku a v podstatě i jak přijde na svět, ale když bylo starší dcerce asi šest let, začala přemýšlet,kde se vlastně to děťátko v bříšku vezme a jakou roli v tom hraje tatínek. Sedla jsem si s ní a velmi šetrně jsem jí o všem pověděla.

Holčička pozorně poslouchala, její nadšený zvídavý výraz se postupně měnil v zasmušilý, potom se jí začaly z očí koulet slzičky a nakonec rezolutně prohlásila.... MAMI !!!.....TOHLE já teda NIKDY dělat nebudu...To si ty děti radši adoptuju.

Lída


Děkujeme za pěkný příspěvek :).

No, řekla bych, že dcerku tenhle názor už přešel :))).

redakce@zena-in.cz

Reklama