Domácnost

To se bude ještě hodit

Děkujeme za příspěvek čtenářce s nickem řeřicha, která se zbavuje zbytečností při úklidu. Jeden takový udělala nedávno a jak píše, cítí se mnohem lehčí. Dokonce se prý konečně utře prach ze svého rotopedu a začne pracovat na své linii.

S přáním hezkého čtvrtečního rána, přidám i svůj poznatek s úklidem. Kolik nepotřebných a zbytečných věcí je v domě, se nejvíc pozná a najde při vyklízení. Začali jsme předělávat domek a s tím je spojeno vyklízení a přebírání potřebných a nepotřebných věcí a žasnu nad tím, co se za těch třicet let doma nashromáždilo.

Vždy když jsme koupili něco nového, tak s tím původním jsem se nechtěla hned rozloučit. Vždy to skončilo tím, že se to bude třeba ještě hodit....a nehodilo, pouze překáželo :-)

Nejen skříním se tím úklidem odlehčilo víc než na polovic, ale i nádobí a hrnečky už nebudou vypadávat ze skřínky, váha a mixér stačí taky jen jeden, na co jsou tři žehličky a navíc jsem měla i léta nepoužívaný malý mandl. Těch věcí, co jsem rozdala, bylo daleko víc, ale vše vypisovat nebudu. Mé domácnosti se ulevilo a někomu ty věci třeba udělaly radost.

Jednu z věcí jsem si ale nechala a tou je rotoped i přesto, že se na něj po většinu roku práší a slouží jako odkladač na prádlo, tak jsem se rozhodla, že když jsem ulevila domácnosti, tak se pokusím ubrat i něco na své váze. Věřím, že tentokrát i s tou váhou to dotáhnu do zdárného konce, stejně jako jsem se osvobodila doma od všech zbytečností, vždyť už teď se cítím mnohem lehčí.

Pěkný den řeřicha

Tak vám, milá řeřicho držím všechny palce, aby nezůstalo jen u slibu, ale měla jste dost sil a sebekázně dotáhnout to do konce. Hodně zdaru

A co vy, milé ženy-in? Jak se zbavujete zbytečností v domácnosti? Při úklidu jako řeřicha? Kam věci, které se „mohou ještě hodit“ ukládáte? Do skříně, komory, na půdu, nebo do sklepa?Jakou nejzbytečnější věc jste kdy měla? Nebo ji dokonce ještě máte? Pochlubte se. Jak jste k ní přišla?

Napište nám na dnešní téma na redakce@zena-in.cz

 

   
28.07.2011 - Příběhy - autor: Dana Haklová

Komentáře:

  1. [2] Valinka Farná [*]

    Jo, něco se člověku určitě hodí, já jinak co nepotřebuji tak nechávám odvézt. Něco vnímám jako harampádí, jiné má pro mě zase větší hodnotu.

    superkarma: 0 21.11.2013, 12:28:42
  2. [1] sdrawa [*]

    Já nechala věci odvézt do sběrného dvora, možnost někomu darovat mě ani nenapadla, tak příště budu chytřejší. Jinak dobré služby!

    superkarma: 0 02.07.2013, 15:13:03

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme