Bulvár

To přece doroste

Traumata z dětství se s námi nesou do dospělosti. To se týká i takové zdánlivé maličkosti, jako je „obyčejná“ ofina. Děkuji za příspěvek na dnešní téma do čtenářky s nickem Winnie the Pooh.

Už jako malá holka jsem měla hrůzu ze stříhání vlasů. Maminka mi vždycky slibovala jen zastřihnout ofinu, aby mi nelezla do očí, výsledkem byla ofinka zanedbatelné délky a nezanedbatelně holé čelo a každé takové stříhání pravidelně končilo mým brekem a maminčiným utěšování, že to přece doroste. No dorostlo, vždycky! Není ale divu, že sotva jsem to zvládla s nůžkami sama, byla délka ofiny jen v mých rukou.

Trauma ze stříhání mě neopustilo ani v pozdějších letech, kdy už jsem se občas svěřila do rukou kadeřnice. Ani tady jsem totiž nebyla nikdy spokojená s výsledkem. Moji nejhorší zkušenost s kadeřnicí jsem učinila asi v 16 letech, kdy jsem se jako každá holka chtěla maximálně líbit.

Chtěla jsem ostříhat, to je pravda, chtěla jsem šmrncovní sestřih, ze kterého by byl každý paf! Ke kadeřnici jsem přicházela jako dívka s delšími vlasy, z kadeřnictví odcházel chlapec ve věku zhruba 12 let! Byla jsem naprosto nešťastná a neuchlácholila mě ani známá slova mé matky, že to přece doroste. Ač mě všichni utěšovali, že to není tak hrozné, nesmírně jsem se styděla. V mém názoru, že už to těžko může být horší, mě utvrdil i nějaký špatně naladěný penzista, jemuž jsem stála v cestě  a on mě odstrčil se slovy: „Uhni mladíku“.

Dnes už jsem mnohem více nad věcí, návštěvu kadeřnictví už tolik neprožívám a když nejsem spokojená, sama si často řeknu, že to přece doroste.  A poučena vlastními zkušenostmi dceřinu ofinu stříhám s maximální opatrností opravdu jen minimálně.

S přáním pěkného dne Winnie the Pooh

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Ach jo, ty ofiny. Kolik z nás na ně vzpomíná spíš ve zlém. Tak, milé ženy-in, pamatujte, až je budete stříhat svým dětem. :-)

Napíšte nám také na téma Vlasy? Máte nějakou „vlasovou“ příhodu? Veselou, trapnou, nebo dokonce smutnou? Všechny nás zajímají, tak napište, ještě je čas.

redakce@zena-in.cz

účes č.5

Soutěžní účes č.5

Patří Madonně, Gwyneth, Cameron, Beyoncé nebo Mary-Kate?

 

   
29.04.2010 - Blog redakce - autor: Dana Haklová

Komentáře:

  1. [1] jastura [*]

    jo,jo, díky maminky jsem se ofině vyhýbala co to šlo. Nakonec jsem mamku ukecala, že chci teda dlouhé vlasy a byl s ofinou klid. Na ofinu jsem se nechala po 22 letech ukecat až letos u holičky a líbí se mi..Sml22 (hele a proč se vlastně říká ofina, nevíte někdo?)

    superkarma: 0 29.04.2010, 14:45:38

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme