Odpověděla dcera čtenářky s nickem Romča, když se zděsila, s jak špinavými nehty chodí mezi lidi. Časy se mění a trendy v lakování nehtů s nimi. Dávno už není francouzská manikúra to, co bývala. I tady se experimentuje

Milá redakce a ženy-in. Dnešní téma je zajímavé a myslím, že každá žena ho více nebo méně řeší. Vždyť upravené ruce a hezké nehty jsou naší vizitkou. Já jsem v „dekorování“ nehtů celkem konzervativní. Piluji si je na krátko a lakuji jen světle růžovým, nebo perleťovým lakem. Takhle se mi to líbí a myslím, že se to ke mně i docela hodí.

 S dlouhými nehty jsem měla vždycky problém. Mám je poměrně měkké a třepivé, takže jsem je nikdy neudržela dlouho ve stejné délce. Dříve, nebo později se některý nehet zlomil a tak musely jít všechny nakrátko. Teď je nechávám jen tak lehce přerůst přes bříška prstů a to je jejich maximální délka.

Zato moje dcera experimentuje a každou chvíli mění jejich barvu i délku. Většinou jsou to docela odvážné barevné variace, ale podle mě to mladým holkám docela sluší. Mají ještě pěkně vypnutou kůži na rukách a experimentování k tomuhle věku prostě patří.

Jednou ale přišla s nehty, které mě zarazily. Koukám na její ruce a mám pocit, že má špínu za nehty. Co jsi to dělala, že máš tak špinavé nehty? Podívala se na ně a začala se smát. To není špína, ale francouzská manikúra. Jenom místo bílých konečků se použil černý lak.

Asi jsem už nemoderní, ale tohle se mi opravdu nelíbilo.

Romča

To se vám ani nedivím. Už jsem viděla i červené konečky nehtů a to také nevypadá moc esteticky. To je zase jako drápy od krve. Ale proti gustu...

Nosíte takovou francouzskou manikúru, nebo zůstáváte věrná čisté klasice? Už jste měla na nehtech něco „šíleného“? Ráda experimentujete s barvami, nebo jste spíš konzervativní? Máte raději přírodní barvy laků a kratší nehty? Proč jste se tak rozhodla? Už jste vyzkoušela nehty umělé? S jakým výsledekm a spokojeností?

Napište nám na dnešní stylové tema na redakce@zena-in.cz

Reklama