Bulvár

To nebyl učitel, ale dobytek!


Vzpomínky na školní roky jsou pro každého z nás spojeny s kantory. Na některé vzpomínáme rádi, při pomyšlení na jiné se v mnoha z nás dostaví ono pověstné šimrání kolem žaludku.

Prošla jsem mateřskou školou, posléze i základní a o některých učitelích jsem si z výšin svých patnácti let myslela, že jsou “opravdu pitomí a většího kreténa, aby pohledal.” Mylně jsem se domnívala, že jsem ve svém věku zažila už úplně všechno, co jsem zažít mohla. Učitelku, která vztekle mrskala do řad žáků křídou při sebemenším náznaku vyrušování, jinou, která měřila asi 150 cm, ale ani tento handicap jí nebránil v tom, aby nás přetahovala přes hlavu Atlasem světa, další, která si trénovala sílu svých paží tím, že nám za trest lámala tužky vejpůl… a pak jednu specialistku, která dokázala křičet tak mohutně, že jí pokaždé vypadl z úst umělý chrup.

Na střední škole mě z tohoto zásadního omylu vyvedl profesor na Vědeckou a odbornou literaturu. Utěšit nás mohlo snad jen to, že tento předmět měl zkratku VOL. Ovšem ve finále nám tato malá pomstička byla k ničemu. Ten profesor totiž nebyl normální člověk, to bylo něco jako přírodní úkaz.

Vzteklý cholerik, před kterým jsme se my, nevinné panny klepaly jako osiky a bály jsme se i dýchat. Nikdy jsme si u něj nebyly jisté. Ať jsme uměly, či ne, když se ON rozhodl, že dnes bude nadělovat samé kule, poctivě svému předsevzetí dostál. Dívku, která byla vzorně připravena, zkoušel a v půlce ji přerušil, řka: “Je vidět, že látce vůbec nerozumíte. Říkáte mi přesně to, co máte v sešitě. Pět!”

Vyvolal další, která, poučena jeho právě vzneseným požadavkem, se snažila hovořit svými slovy…. “Je vidět, že jste se na látku ani nepodívala. Vůbec mi neříkáte to, co máte v sešite. Pět!” Je celkem pochopitelné, že při tomto přístupu jsme v prvním pololetí v prváku všechny svorně propadaly a v noci jsme se budily děsem a hrůzou, kdykoli byl na rozvrhu VOL.

To jsme ovšem ještě netušily, čeho všeho je ten diktátor a sadista schopen. Brzy jsme se měly přesvědčit….

Jednou opět stála před tabulí jedna vystresovaná chudinka, klepala se jak drahej pes a bylo evidentní, že si není jistá ani tím, jak se jmenuje. Na profesorově tváři jsme viděly, jak se blíží jeho další cholerický záchvat. Trpěl, kroutil se, rudnul a brunátněl ... otíral si čelo a všemožně dával najevo, jak tupostí a bezbřehou blbostí zkoušené studentky trpí. V okamžiku, kdy mu pravděpodobně hrozila srdeční zástava, prudce uchopil židli, kterou střelhbitě zvedl nad hlavu a za mohutně řvoucího slovního doprovodu opakoval otázku.

Zcepěněly jsme hrůzou a svorně jsme zíraly s otevřenými ústy. On ji zabije!!! Nešťastnice před tabulí z prožitého děsu omdlela a sesunula se k zemi. Téměř v zápětí prohodil profesor židli oknem (naštěstí otevřeným) ven na zahradu. Poté se několikrát zhluboka nadechl a vydechl a upřeně se zahleděl na bezvládně tělo, ležící na zemi. Poté vzal do ruky houbu, kterou se umývala tabule, zašmrdlal s ní holčině po obličeji, a když ta nabyla vědomí, pomohl jí vstát… Zaklepal jejími rameny a do vyděšené a totálně bezbarvé tváře zařval: “Tak na co jsem se vás ptal?”

Strašné. I takoví lidé byli pověřeni tím, aby vzdělávali a vychovávali mladou, nezkaženou generaci! A co vy a vaši učitelé a učitelky? Nemusíte se bát... Klidně je tu všechny zdrbněte. :o))) 

 

   
12.04.2005 - Společnost - autor: Jaroslava Machálková

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [50] saruz [*]

  tak to je síla, takový učitel by ani učit neměl Sml80

  superkarma: 0 25.11.2012, 21:12:31
 2. avatar
  [49] jiti [*]

  taky jsme měli na základce takovýho učitele - hypochondra. Jednou vylil spolužačce na hlavu vodu z vázy

  superkarma: 0 13.04.2005, 16:13:32
 3. avatar
  [48] Meander [*]

  linde: Nedělala jsi náhodou hotelovku v Mariánkách?

  superkarma: 0 13.04.2005, 11:39:13
 4. [47] teruna [*]

  my jsme měli na základce němčináře, který týral především kluky a to tak, že když neznali slovíčko, tak je prostě vytáhl z lavice za pejzy, asi to hrozně bolelo, protože i největší machři měli slzy v očích. Jednou když takhle týral jednoho hodného a takového zakřiknutého spolužáka, tak jsem to nevydržela a řekla jsem to doma rodičům. Ti to pak řekli rodičům toho kluka a od té doby jsem měla zle ve škole. Oni šli totiž za ním a on si na mě zasedl a tak abych mu nezadala příčinu, tak jsem se učila němčinu jako divá a nakonec se mi to vyplatilo, mám státní zkoušky a dneska učím v jazykovce.

  superkarma: 0 13.04.2005, 10:03:40
 5. avatar
  [46] pohodova [*]

  Ifi:

  Jo tak to funguje..... bohuzel. Bydlim v Belgii a muzu te ujistit,ze to tu neni o moc lepsi. Moje dcera prave maturuje a je ve studentskem vyboru. Posledne chtela neco prosadit a protoze je jeste mlada,plna elanu a ma vyvinuty smysl pro spravedlnost/ po mamince/,prosazovala a prosazovala...az ji ucitel mezi ctyrma ocima usadil "at drzi hubu nebo..." A co zmuzes????? . Jde na farmacii a odmaturovat musi: tak jsem ji jen pogratulovala se slovy "VITEJ V REALITE"

  superkarma: 0 13.04.2005, 09:08:34
 6. avatar
  [45] pohodova [*]

  Kaca:

  a to jsem jako stara,joooooooo

  superkarma: 0 13.04.2005, 09:02:57

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [44] pohodova [*]

  catcat:

  jsi zlato! ,ale je fakt,ze ten blb Leixner mi srazil sebevedomi v nejlepsim veku uplne na kolena. At za to nemuze tejden poradne na zachod

  superkarma: 0 13.04.2005, 09:02:15
 2. [42] Ifi [*]

  ČEŠTINÁŘKA NA GYMPLU, V PRVÁKU JSME JI MĚLI I NA VÝTVARKU. NESOUHLASILA JSEM S JEJÍM NÁZOREM NA VÝZDOBU CHODEB, ONA CHTĚLA ABSTRAKCI, JÁ NĚCO, DO PONURÝCH CHODEB PŘIJATELNĚJŠÍHO. vytáhla mne na chodbu a pravila"tohle ti vrátím u maturity"...............fakt to splnila, měla jsem 1,1,1 a z češtiny 4 a to ještě s šílenou přímluvou třídního. Do té doby můj sen - být učitelkou zhasl. Než být taková - promiňte krá--, tak raději nic.je to 12 let, přebolelo to, diplom z pedagogického oboru od prosince už mám a také vím, jak se nechovat.

  superkarma: 0 13.04.2005, 08:45:18
 3. avatar
  [41] catcat [*]

  pohodova: pro příšte si nech zdát, že kromě těch smějících se tam v rohu stojím já a tleskám...

  superkarma: 0 13.04.2005, 08:04:27
 4. avatar
  [40] Linde [*]

  u nás ve škole takový drasťáky nebyly. Ale naše třída holek deptala učitelku vaření a ta nám to hezky oplácela. Z našich peněz se na vaření vždy nakoupila hromada surovin, a vařily z toho "její" holky z béčka, kde byla jako třídní. Takže jsme je sponzorovaly.

  superkarma: 0 13.04.2005, 06:38:11
 5. avatar
  [38] grofka [*]

  jakobych videla byvalou profesorku cestiny na gymplu

  superkarma: 0 12.04.2005, 20:56:15
 6. avatar
  [36] pohodova [*]

  Meli jsme na gymplu ucitele na matiku. Nejakeho pana LEIXNERA.
  Podepsal se na celem mem mladi a nekdy jeste ted se mi o nem zda. Ja se ho tak bala,ze jsem mela krece jen jsem si vzpomnela,ze bude matika....Kdyz se na mne podival,nevedela jsem ani kolik je 3x3,natoz nejake derivace.Nebyla jsem proste pri nem schopna nic vstrebat!!!!! Nechal mne rupnout,ja byla zbytek gympl za "blba",rozesel se se mnou kvuli tomu kluk a maturovala jsem jako "stara baba" skoro ve 20 s - VYZNAMENANIM.
  Dneska uz je mi 40 a fakt: jeste se mi o nem zda,jak jsem pred tabuli a nic neumim a on mne komentuje jak posledni povl....a vsichni se mi smeji.

  superkarma: 0 12.04.2005, 18:20:59
 7. avatar
  [35] Enya [*]

  Meander:

  superkarma: 0 12.04.2005, 16:27:31
 8. avatar
  [34] Meander [*]

  Měli jsme na prvním stupni učitele, velkého soudruha, co klukům říkal "koule chlupatý". Dneska už vím, co tím ten prasák myslel

  superkarma: 0 12.04.2005, 16:24:57
 9. avatar
  [32] mam-ča [*]

  Taky přispěju svým zážitkem ze SŠ. Studovala jsem velmi „nedívčí“ obor, a tudíž jsem byla jediná holka na ústavu. Když jsme ve druháku dostali nového třídního, rozhlédl se třídou a ukázal na mě prstem se slovy : „Holky na tenhle obor nepatří, a já se postarám, abys vypadla“.
  Dost se snažil, ale kluci ze třídy mě nedali. Dělala jsem jim předsedkyni, a žehlila u řídi všechny průšvihy. Před jedním zkoušením u obávaného třídního, jsem si ze strachu dala pár panáků. A když mě začal dusit u tabule, docela spontánně ze mě vypadlo : „Ticho, ticho, teď mluvím JÁ !“ Tříďas napřed zcepeněl, a pak se začal smát. Pak řekl : „Vidíš, takhle se mi líbíš, máš mi říct drž hubu, a je to.“ Pak už byly naše vztahy v pohodě, a třídní oceňoval, když jsem např. zorganizovala víkendovou brigádu 30 kluků u něj na chalupě a vařila pro tu smečku.

  superkarma: 0 12.04.2005, 15:47:43
 10. avatar
  [30] alko [*]

  My jsme měly (dívčí třída) taky rapla, který po nás řval: "Ty hvězdo podkrkonošská" a podobné i méně lichotivé průpovídky. Já si je psala a pak na maturitním večírku ho úspěšně parodovala. Jen jedno se mi nepodařilo - on příšerně šilhal, takže nikdo nikdy nevěděl kam se kouká. A jmenoval se Nebeský

  superkarma: 0 12.04.2005, 14:01:18
 11. avatar
  [29] marcellina* [*]

  tak tak otresny vzpominky nemam... ale jeden podobnej kazdymu rikal tetko a strejci a kdyz dotycny neco provedl hned ho chytil za ty jemne vlasky nad usima a tahal a tahal
  jinak jsem pak mela stesti na takovy neskodny flegmatiky, kteri bohuzel ani nic nenaucili

  superkarma: 0 12.04.2005, 13:59:18
 12. avatar
  [27] tomáš [*]

  Nepotkal jste se někdo s fyzikářem TOPINKOU? Toto úděsné individuum nás na gymplu mělo učit - ale akorát se mu líbilo MUČIT. I když si ze školy nepamatuju toho moc, tak při vzpomínce na něj je mi spolehlivě .
  Měli jsme různé, i choleriky - ale ne takového idiota, který si zjevně liboval v deptání svých "obětí", a že jich bylo! Docela je mi líto, že se nejspíš těchto časů, kdy rozjívené "dětičky" deptají naopak učitele, už nejspíš nedožil. HNUSÁK !!!

  superkarma: 0 12.04.2005, 13:49:25
 13. avatar
  [25] Kelly [*]

  Profesor, co nás na střední škole učil práva, tvrdil:
  za 1 umí Pán Bůh
  za 2 umí pan ředitel
  za 3 umí pouze on
  za 4 jen premianti třídy a
  za 5 ti ostatní.
  A toho se také držel. Děvčata měly před jeho vyučováním průjmy, zvracely a byly zelené jak piková sedma.
  Doufám, že všichni takoví učitelé a profesoři se budou smažit v pekle. Tenhle již tam určitě je!

  superkarma: 0 12.04.2005, 13:40:27
 14. avatar
  [23] sirael [*]

  Rikina: profesor biologie nám říkal vy krávo nebeská

  superkarma: 0 12.04.2005, 13:18:02
 15. avatar
  [21] catcat [*]

  Jane11- no, džus se dělal z čerstvé kůry, ale tenhle sušený fujtajbl, to nevím, na co se používal

  superkarma: 0 12.04.2005, 13:17:26
 16. avatar
  [20] Vivian [*]

  U nás lítaly akorát křídy a podobné drobnosti

  superkarma: 0 12.04.2005, 13:16:20
 17. [19] Rikina [*]

  To je docela síla... Házení předmětů koukám bylo asi běžný, i po nás házela učitelka na zeměpis na základce křídu, a matikář klíče, ale ten se záměrně netrefoval, jen chtěl upoutat pozornost. Na střední jsme měli profesorku, která se netajila názorem, že učit takovou bandu tupců a fiflen je trest boží, a stejně je to zbytečný, protože jsme všichni dementní a nic nepochopíme. Běžně oslovovala studentky "huso pitomá" a studenty "blbečku". Ale my se tenkrát vzbouřili, napsali petici řediteli školy, a začali stávkovat - na její hodiny jsme opouštěli školu. Vzhledem k tomu, že to bylo ještě za hlubokého socialismu, asi jsme si dost koledovali o průšvih, naštěstí jsme byli dostatečně jednotní, a ředitel školy to vzal vážně, takže paní profesorka změnila zaměstnání, a my pak museli všechny prostávkované hodiny dohnat pod osobním dozorem pana ředitele. Ovšem stálo to za to.

  superkarma: 0 12.04.2005, 13:15:34
 18. [17] janina01 [*]

  Tak to já jsem jednou dostala od učitelky ránu do hlavy několika knížkama, které právě držela v ruce. Prý za rušení v hodině, to jsem se jen usmála na kamarádku a bum rána. O přestávce jsem si šla stěžovat třídní učitelce, tak učitelku zavolala a když jsem stále tvrdila to samé a chtěla jít i k řediteli, tak si to rychle rozmyslely, řekly ať nezlobím a poslaly mně do třídy .

  superkarma: 0 12.04.2005, 13:10:19
 19. avatar
  [16] Clerenc [*]

  ja mela na zakladce tridni a ta byla krapet nervni. Jeden spoluzak byl dost hyperaktivni a ona se po nem vozila. Nebylo hodinu, kdy by ho netahala za ucho, jednou nohou do nej kopala a nadavala mu do blbcu, pitomcu, hovad aj. Pak jsme meli ucitelku na zemepis, ta na tom byla jeste hur, stacilo, kdyz nekdo vrznul zidli, nebo mu vypadla tuzky z ruky a uz po nem mrskala svazek klicu (a tech klicu tam bylo tak ke triceti) Dodnes mam na cele jizvu. Vzdycky kdyz se sejdeme s tridou, tak si porovnavame jizvy

  superkarma: 0 12.04.2005, 13:10:14
 20. avatar
  [14] catcat [*]

  Jeden učitel na zákldce nás občas ve vzteku krmil křídou. Ale že byl spravedlivý, tak nám to ani moc nevadilo. Zato mám opravdu ruchlivé vzpomínky na jednu soudružku vychovatelku v družině (a to jsem byla ve 2. třídě!). Ona soudružka se rozhodla, že dostane diplom, nebo co, za sběr sušených šlupek od pomerančů (ano, ano, děvčata, i toto se sbíralo). A tak nás, nebohé družináře, nutila chodit po celé škole a vybírat odpadkové koše a v nich ty šlupky... Celá škola nám přezývala popeláři a trvalo to asi tak 3 týdny, než nás rodiče postupně zachránili. Jednotlivým stížnostem se totiž nevěnovala pozornost, soudružka byla zasloužilá!

  superkarma: 0 12.04.2005, 13:06:46
 21. avatar
  [12] sirael [*]

  a další "paní učitelka" nás bila ukazovátkem přes dlaně

  superkarma: 0 12.04.2005, 13:05:43
 22. avatar
  [11] Luciš [*]

  Taky jsme měli takového matikáře na střední. Naštěstí je v důchodě. Skákal z okna, řval jak debil, úplně mimo, byl zralý na cvokhaus. Mám dojem, že na té škole se soustředily jen takováto individua a nikdo s tím nic nedělal

  superkarma: 0 12.04.2005, 13:04:26
 23. avatar
  [10] sirael [*]

  tak po nás házel fyzikář svazek klíčů,pěkně těžkej

  superkarma: 0 12.04.2005, 13:03:52
 24. avatar
  [8] sara.l [*]

  já raději nic nepřipíšu...stačí jen to,že ještě dnes se v noci budím hrůzou..když se mi zdá o škole...teda hlavně základní....střední celkem ušla....cholerici se drželi na uzdě

  superkarma: 0 12.04.2005, 13:03:14
 25. avatar
  [7] Haňulinka [*]

  Opravdu hrozné. Tomu to profesorovi, bych nechtěla svěřit jednou své dítě.

  superkarma: 0 12.04.2005, 13:03:02
 26. avatar
  [6] Trinitty20 [*]

  No tak něco podobnýho jsem měla na základce když jsme mívali dílny. Švidravej učitel do nás hustil jak se má šmirglovat, dávat dřevo do svěráku, vrtat díry prostě hrůza. Taky na nás holky řval, že prý to máme křivě a my jen v duchu litovaly toho že nám předělávali kuchyni "ve vaření". Ovšem pak se mu to vymstilo když cosi dlóhýho a dřevěnýho brósil tak si uřízl kus ukazováčku. Prostě humáč. Jo na kažedého jednou dojde

  superkarma: 0 12.04.2005, 13:02:28
 27. avatar
  [5] Aka [*]

  Tak to byl fakt magor

  superkarma: 0 12.04.2005, 13:01:08
 28. avatar
  [3] Laliari [*]

  Teda! Dočetla jsem to s otevřenou pusou... Na tohle nemám slov

  superkarma: 0 12.04.2005, 12:57:19
 29. avatar
  [2] Křeček [*]

  Tak něco podobnýho jsme měli ve čtvrťáku na právní nauku. V ostatních třídách z něj měly holky přesně takovej strach - a v naší třídě měl strach on

  superkarma: 0 12.04.2005, 12:50:50
 30. avatar
  [1] Lhasa [*]

  Týýý vole

  superkarma: 0 12.04.2005, 12:43:50

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme