Zdraví

To nebyl čajíček....

Mojí dceři byly 2 roky a byli jsme na dovče pod širákem.

Pro mě to bylo trošku těžší, protože jsem sebou vláčela nočník, porcelánový hrnek na pití pro dceru a spoustu dalších propriet.

Byli jsme s přáteli v nádherné krajince, sbírali jsme kvetoucí lípu a voněli do široka do daleka. Jednoho dne se počasí zrovna nevyvedlo, váleli jsme se na celtách pod dalšími celtami a vařili teplé čajíčky pro zahřátí.  

Mé drahé dítě neustále chodilo pít čajík ke stolku u ohniště a najednou – jejda…… děvenka sebou švihala o zem, smála se z plna hrdla a vůbec byla rozkurážená. Nejdřív mě to nedokapalo, ale pak jsem si vzpomněla: mé drahé dítě zásadně pilo pouze ze svého porcelánového hrníčku s obrázkem veverky.

Našimi plecháčky opovrhovala, protože pálily. Jenže, chuť  čerstvého lipového čaje jí v nosánku přebilo cosi, co jí zavonělo a přetlouklo i nechuť k plecháčům – rum, kterým jsme dochucovali dospělácké čaje…  

catcat

Milá catcat... asi jí to chutnalo, co? :o))) Teda - viděla jsem už leccos, ale dvouleté dítě, které si ji "pěkně houklo", ještě ne. Díky... :o)))

   
23.08.2005 - Zdraví - autor: Čtenářský příběh

Komentáře:

 1. avatar
  [8] hruška [*]

  to se tává

  superkarma: 0 24.08.2005, 07:25:04
 2. avatar
  [7] karlik [*]

  Já si to nepamatuji ale podle vyprávění příbuzných jsem se prvně v životě střískal v pěti letech na Vánoce. Našly mi tvrdého jako špalek pod stromečkem na kterém z prý půl kila likérových lahviček zůstaly dvě.

  superkarma: 0 23.08.2005, 23:57:52
 3. avatar
  [6] iljanka [*]

  Bylo mi asi čtyři a půl. V pokoji kolem kulatého stolu seděl tatínek a jeho hosté a mezi nimi jsem klečela na židli já. Popíjeli domácí chlebové víno (bylo krátce po válce a to víno bylo opravdu ze suchého chleba, který se nechal vykvasit). Nikdo si mně nevšímal.Najednou jsem spadla ze židle jako špalek. Obrovské pozdvižení, co se stalo? Táta mě odnesl do postýlky a pak zjistili, že jsem nepozorovaně vylizovala skleničky a byla jsem jak zákon káže. Ještě dnes cítím na jazyku tu dobrou a lahodnou chuť chlebového vína. Nevzpomínám si, že by ho maminka ještě někdy dělala.

  superkarma: 0 23.08.2005, 22:59:50
 4. avatar
  [5] pucky [*]

  U nás se zase traduje historka, jak jsem mamce ve 2 letech vypila na ex dvojku červeného, myslela jsem, že je to šťáva. Pak jsem chodila po bytě, chechtala se jako blázen a nakonec jsem se vyčurala za křeslo...

  superkarma: 0 23.08.2005, 16:26:33
 5. avatar
  [4] catcat [*]

  Davide, mé drahé dítě vyrostlo ažaž, o hlavu mě přerostlo a rum už nějak nemá ráda

  superkarma: 0 23.08.2005, 15:58:28
 6. avatar
  [1] Žábina [*]

  to je jako dcerka našeho kamaráda, která mu v nestřeženém okamžiku vypila štamprdličku ferneta...byl jí přesně na den 1 rok a bylo to na oslavě jejich narozenin

  superkarma: 0 23.08.2005, 15:23:01

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme