Bulvár

To když vám vypění fritéza...

Na další domácí katastrofu (a nejen na jednu) si vzpomněla čtenářka s nickem Karinečka. Co dokáže fritéza? Přečtěte si její příspěvek, za který samozřejmě děkujeme.

Domácí katastrofa postihne čas od času asi každého a ani já nejsem výjimkou. Mám vyzkoušeno být vytopena i někoho vytopit.

V době, kdy jsme ještě bydleli v přízemí, se hodné paní sousedce podařilo nás vytopit. To se může stát a já se kvůli takovým věcem ani nesnažím rozčilovat. Chápu, že to naschvál nikdo neudělá. Ale když nám všude po stropech stékala voda s práškem na praní a sousedka se nám snažila vysvětlit, že ona rozhodně nepere, i když měla celou podlahu v koupelně mokrou, tak to mě opravdu vytočilo.

Ale i mně se jednou zadařilo. Pračka si pěkně prala a já se vydala na nákup.To bylo zděšení, když jsem se vrátila domů. Vzhledem k tomu, že dnes bydlíme ve čtvrtém patře a já pohromu nezachytila včas, následky poznali i v přízemí. Naštěstí máme celkem rozumné sousedy, vše vyřešila omluva a pár stovek na barvy.

Od té doby si dávám pozor a kamarádku pračku hlídám. Katastrofy typu koupíme nový koberec a do týdne je pokřtěn kečupem či něčím jiným, ani nepočítám.

Ale na jednu pohromu vzpomínám už roky.

Tehdy jsem k obědu plánovala maso s hranolkami. Ve fritéze nový olej, pěkně vařící, nasypala jsem hranolky a olej se vzbouřil. Začal pěnit takovým způsobem, že vypěnil po celé lince, na zem, pod linku, prostě všude. Než jsem se stihla rozkoukat, téměř celá kuchyň byla pokryta olejovou vrstvou a následky jsem uklízela celé odpoledne. Ať jsem se snažila, jak jsem se snažila, všechno bylo pořád mastné, včetně mě. Pravda, od té doby se stravujeme zdravěji, protože k fritéze už nemám důvěru, ale na ten úklid dlouho nezapomenu.

Jinak takové ty běžné pohromy zvládám bez problémů sama, nedělá mi problém spravit záchod, rozdělat odpady, mám po letech trénink od manžela, ten vždycky když něco spravuje, vyžaduje mou přítomnost, abych si poradila, když nebude doma. Takže díky, manžo.

Karinečka

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

To je rozumné řešení. A máte u toho notýsek na poznámky? Už jste někdy své zkušenosti s opravami zužitkovala?

A co vy, milé ženy-in? Vzpomenete si na nějakou domácí kalamitu? A napíšete nám o ní? Dnešní téma ještě nekončí a ceny - čistící prostředky do domácnosti - se vždycky hodí

Své příspěvky, rady, postřehy, příhody posílejte na: redakce@zena-in.cz

   
13.04.2010 - Blog redakce - autor: Dana Haklová

Komentáře:

 1. avatar
  [2] Japina [*]

  S tím olejem se mi připomnělo tohle video. Není to žádná srandička, jen skutečný návod jak hasit v kuchyni.

  http://www.youtube.com/watch?v=fnhdPFhl1cg

  superkarma: 0 13.04.2010, 14:18:43
 2. avatar
  [1] kačinka [*]

  To mi připomnělo, že mi před lety v kuchyni bouchla rozpálená skleněná mísa s cibulkou a olejem, když na ni kápla kapka studené vody. Mastno bylo taky všude a ještě do toho ty střepy.

  superkarma: 0 13.04.2010, 13:38:37

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme