Přináším vám první dnešní příspěvek k tématu bouřka. Co všechno ji napadne, když se řekne slovo bouřka, nám napsala čtenářka Samečka

A je to moc hezké povídání, milá Samečko. Máte pravdu, příroda se chová přirozeně, narozdíl od lidí... Moc Vám děkuju za příspěvek a přeju krásný den.


Milé Ženy -in,

vzbouřila jsem se, prohlásila, že tu zatracenou bednu broskví zavařím až zítra a píšu Vám, co si myslím o bouřkách.

Bouřka - je vzpomínka na moji babičku, která bydlela celý život ve svém malém domku se starodávnými okny a při bouřce zapalovala do těch oken hromničku, pokřižovala se a potichu se pomodlila za lidi, které bouřka zastihla venku.

Bouřka - je vzpomínka na strach mé malé dcery před lety, když se ke mně tiskla a já jí vyprávěla, že to se jen dva obrovští pohádkoví Mraci na nebi pohádali a teď se perou. Rozbíhají se proti sobě a dělají berany - berany duc, až to na obloze jiskří.

Bouřka - obrazná černá mračna, která se stahovala nad mou hlavou, když jsem se nenaučila na matematickou kompozici a hrozila mi koule.

Bouřka - domácí hádka, po které se vyčistí vzduch a zase bude dobře.

Bouřka - to je i písnička Jiřího Suchého Hluboká vráska. Vzpomínáte? Naraž si bouřku ještě více do čela, aby ti vráska z čela zcela zmizela?

Bouřka - nedávno mi vykouzlila na tváři úsměv. Byl u nás sestřin malý synek a začalo hrozně burácet. Přihnala se bouřka a já viděla jeho vyděšený obličejík a obavy v očích. A najednou jsem uslyšela konejšivá slova mé už dospělé dcery, která si ho vzala do náručí a začala mu vyprávět, že to jen dva velcí pohádkoví Mraci na nebi bojují, kdo má větší sílu...

Mraci, vy rozpustilí nedospělí darebáci! Víte o tom, že přívalové bouřky nám poslední dobou zatápí sklepy, ničí úrodu, berou majetek?

Že jsou lidé, kterým zůstávají jen oči pro pláč a pocit bezmoci? Měla by přijít Matka Příroda a naplácat vám na ty vaše nafoukané zadky!

Nebo spíš... Neměla by přijít Matka Příroda na nás, na lidi, a připomenout nám, že si spoustu problémů způsobujeme sami tím, že ji systematicky ničíme?

Zdravím, Samečka

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne: Bouřky

  • Jaký máte vztah k bouřkám?
  • Bojíte se bouřek?
  • Zažila jste někdy nějakou zvláštní příhodu v bouřce?
  • Zastihla vás někdy bouřka na špatném místě?

Napište mi, těším se na vaše příspěvky! Jedna z vás získá skvělý dárek, velký zelený deštník! Kdyby vás někde zastihla bouřka, radši ho ale nevytahujte. :-) Psát můžete do dnešních 14.30 hodin na známou adresu redakce@zena-in.cz, heslo je BOUŘKA. Předem moc děkuju a přeju hezký den!

dest

Reklama