Novinky

To je tak subjektivní…

Jako první nám poslal svůj příspěvek čtenářka Maryene a k otázce se postavila básní a zamyšlením, ve kterém nedochází k žádnému jasnému závěru. Děkuji Vám Maryene za příspěvek.

Krásný začátek týdne.

Nemám kouzelné zrcadlo

a nevím, zda by mě napadlo

ptát se ho, kdo je v zemi zdejší

krásný či dokonce nejkrásnější.

 

Být krásná, musela bych žít v jiné době,

například v baroku bych se mohla víc líbit sobě.

My ženy jsme k sobě dost sebekritické,

když všude kolem se ukazují krásky anorektické.

Kdo je nejkrásnější? To je tak subjektivní, že odpověď bude vždy sporná. Kdo je nejkrásnější pro mě? Jako pro každou maminku byly vždy pro mě nejkrásnější moje děti. Ale ty už mi v útlém věku zakázaly sdílet jejich fotky, takže se o ně s vámi podělit nemohu. Jsou to tři kluci, kteří vyrostli opravdu v krásné muže, o nejstarším z nich dokonce kamarádka tvrdí, že vypadá jako hollywoodský herec, takže snad nejsem až tak příliš neobjektivní.

Když jsem se provdala (pro mě) za nejkrásnějšího chlapa, získala jsem s ním další dvě krásné děti, dceru a syna. A ten mě obdařil překrásným vnoučkem.

Moje děti mají krásné partnery, jedna z partnerek  si je nejspíš své krásy vědoma, protože se věnuje modelingu a musím potvrdit, že jí to opravdu sluší.

Občas od svého muže slýchám, že nejkrásnější jsem já. Je to hodně odvážné tvrzení, vzhledem k mému věku, ale dobře se to poslouchá. Takže i to je dalším důkazem toho, jak je pojem krása  opravdu velmi subjektivní (i relativní).

A tak přestože se každoročně v celém světě soutěží o tituly krásy, pro nás stejně budou vždycky nejkrásnější ti, které milujeme a na kterých nám nejvíce záleží.

Maryene


Dnešní téma dne zní : Kdo je podle vás nejkrásnější na světě široširém?

Své texty, úvahy, povídky, názory, fotky, videa, prostě vše, co se dle vás k tomuto tématu vztahuje, posílejte neprodleně a okamžitě na redakční e-mail:

redakce@zena-in.cz

A já jednu z vás odměním. Překrásnou květinou doručenou až k vám domů. Ještě dnes!!! A pokud budete chtít v tom svém probudit osten žárlivosti, tak i s tajemným vzkazem… Aby i on věděl, kdo je opravdu na světě nejkrásnější…

   
09.12.2013 - Čtenářské příspěvky - autor: Radek Kříž

Komentáře:

  1. avatar
    [1] *Lefff* [*]

    To jsou krásné verše Sml16 Pod ně bych se mohla tak akorát podepsat. Sice nejsem barokní typ, ale sošný ano. Do anorektičky mám hodně daleko.

    superkarma: 0 09.12.2013, 15:02:45

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme