Bulvár

To je psina, dvě ženské se srazily

Jak byste se zachovala, kdyby do vás nabouralo auto? Už se vám někdy stala podobná situace? Jak ji vyřešila čtenářka s nicekm Kuře se dočtete v jejím vtipném příspěvku, za který děkujeme.

Dobrý den. Jezdím každý den do práce autem, odpoledne rozvážím děti do kroužků a tak za volantem trávím poměrně dost času. Nejhorší bývají rána, zvlášť ty dny, když mám být v práci podle rozvrhu už v sedm. Naše školka totiž otvírá dveře v 6:45 a být v 7:00 v učebně na druhém konci města je tedy nereálné. Takže první týden v semestru uzavírám vždycky se studenty dohodu, že budeme začínat v 7:10. A tiše doufám, že to stihnu.

Učím totiž v počítačových učebnách, kam studenti bez učitele nemůžou vejít a učitele tam pouští "dozor" v podobě starší paní, která bdí zrakem ostřížím nad dodržováním pravidel. Kluci tedy musí čekat na chodbě a je hned poznat, který kantor má zpoždění. Už několik let mi to vycházelo, ale loni na podzim jsem cestou bourala...

Jezdím do práce přes táhlý kopec, pod kterým je velká křižovatka. Jak jsem jela dolů, tak blikla oranžová, ubrala jsem a dojížděla. Blikla červená, já v pohodě zastavila a vteřinku po tom se ozvalo BUM a auto mi poskočilo dopředu. Nastala klasická situace, ze které měli všichni kolem určitě děsné potěšení - dvě ženské se srazily.

Slečna, co narazila do mého auta vystoupila s velikým brekem a vyčítala mi, že jsem měla přidat a prosvištět to, že nečekala, že bych mohla zastavit. Moje auto mělo jenom trošku naprasklý nárazník, takže jsem to nebrala moc tragicky (netušila jsem, že škoda je ve skutečnosti kolem 50ti tisíc). Spíš jsem si v duchu představovala tu bandu kluků, co stepuje před učebnou a nadávají, že zbytečně vstávali. Takže jsem volala dozoru, že stojím pod kopcem a hned tak neodjedu, neb se slečnou není kloudná řeč a asi budeme muset volat policii. Paní mi slíbila, že klukům vše vyřídí, aby nečekali a šli na kafe.

A pak jsem se pokoušela domluvit se slečnou, že vypíšeme formuláře, nafotíme autíčka a rozejdeme se. Slečna brečela, že za nic nemůže, že má rozbité auto a já ne (ona ho měla na šrot - její Matýsek se na mém Scénicovi vyloženě rozplácl), že ho má teprve týden a že nechce volat policii, ale sepsat formuláře taky ne.

Po chvíli kousek od nás zastavila tmavá oktávka a vystoupili dva vysocí pánové v obleku - moji "kluci". Z dálky kývali a jak se přiblížili, hned spustili: "Dobrý den paní doktorko, copak se to tady stalo?" Slečna nečekala a líčila situaci. A kluci hned: "Ale to je nemilé, to jste slečno zavinila dopravní nehodu, z právního hlediska je případ jasný..." Pusinky jim jely jak namazané. Formuláře jsme vyplnili bleskovou rychlostí, slečna kluky evidentně považovala za právníky, nebo dokonce policii a její ochota spolupracovat byla úžasná.

Za chvíli už jsem byla v učebně a kluci počítali příklady. Později mi řekli, že se báli, že nemám auto pojízdné a nechtěli mě v mrazu nechat stát  u silnice. Ale musím přiznat, že znovu už bych podobnou cestu do práce zažít nechtěla.

Kuře

Milá/é Kuře, podobná příhoda se mi také stala. Ale byl to jen lehounký ťuk na nárazníky, takže řidička přede mnou to vzala sportovně.

Co vy na to, milé ženy-in? Měly jste na cestách nějaký incident? Napíšete nám o něm? Ještě na to máte minimálně hodinu.

 

 

   
16.02.2010 - Blog redakce - autor: Dana Haklová

Komentáře:

 1. avatar
  [7] Dimsy [*]

  Samík97 — #6 S blbostí toho druhého taky počítám, jen ta moje vlastní mi občas unikne.Sml52

  superkarma: 0 16.02.2010, 19:24:37
 2. [6] Samík97 [*]

  Anime Otaku — #5 Nedala mi přednost slečna s Matýskem.Já jen odřený přední nárazník na Fabii, ale ona celý pravý bok:obojí dveře,prahy, sloupek .Ale nablejskaný to měla jak psí kulky.Přitom náraz byl slaboučký, v duchu vždy počítám s blbostí druhého, jak mě vždy kladl tatínek na srdce. Ani airbegy nevylítly. Policista se asi snažil i na mně najít "chlup", ale i potvrzení od doktora jsem jako důchodkyně měla v pořádku.

  1. na komentář reaguje Dimsy — #7
  superkarma: 0 16.02.2010, 17:52:56
 3. [5] Anime Otaku [*]

  Odemětobě — #4 Když do matýska narazí cyklista, tak se veze jako spolujezdec, to nejosou auta, ale jezdící rakvičky

  1. na komentář reaguje Samík97 — #6
  superkarma: 0 16.02.2010, 17:38:13
 4. avatar
  [4] Odemětobě [*]

  Jestli se matýsek rozplácnul při téměř nulové rychlosti,tak co se s tímhle vozítkem stane při nárazu třeba v devadesátce?Sml15

  Dnes bych nemávla rukou nad žádným poškozením auta,ale všechno sepsala a nafotila. O moje auto se otřel favorit na parkovišti, chlap si vůbec nevšiml a ještě se rozčiloval,proč mu letím za autem a chci aby zastavil. Škoda byla za 22 tisíc.

  1. na komentář reaguje Anime Otaku — #5
  superkarma: 0 16.02.2010, 15:42:09
 5. avatar
  [3] enka1 [*]

  SuperSml16.

  superkarma: 0 16.02.2010, 15:04:42
 6. [2] Králíček4 [*]

  Kuře hlavně,že máš takové prima kluky.

  superkarma: 0 16.02.2010, 15:00:26
 7. avatar
  [1] mio [*]

  máš príma klukySml67

  superkarma: 0 16.02.2010, 14:57:12

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme