A máme tady květen a s ním i čas na nový sestřih! A že se vám moc nechce měnit účes? Ale o vás přece vůbec nejde! Naši chlupatí miláčci mají přece taky nárok na trochu té péče!

Tetování, lakování a pudr
Krátkosrstí psíci si kadeřnické psí salony moc neužijí - obvykle je stačí, jak říká jeden můj známý myslivec a majitel výstavních šampionů, vytáhnout z kotce, ostříknout hadicí a setřít jelenicí. A může se na výstavu. Jenom drápky se musí trochu přistřihnout. Tedy pokud nepatříte k bláznům, kteří přibarvují tmavé pejsky ztmavujícím šamponem či pudrují ty bílé, aby byli skutečně sněhoví. Kolem takových pak na výstavě projdete a vaše černé kalhoty se změní v šedivé. A co teprve lakování drápků! Nebo tetování nosu, aby vypadal černý, i když ho má pejsek původně světlejší. Někteří „páníčci“ jsou zkrátka schopni všeho.

Trochu zastřihnout
Nu ale kromě krátkosrstých krasavců tady máme řadu těch, jejichž srst nějakou tu oficiální údržbu potřebuje. Nemusíme sice hned vytahovat lak na vlasy - i když i s tím se na výstavách setkáte, ale dlouhá a jemná srst některých plemen vyžaduje kvalitní šampon a kondicionér, pejsci kudrnatější zase uvítají šampon usnadňující rozčesávání a všichni potřebují občas někde trochu zastřihnout - kdyby jen srst mezi polštářky tlapek a třeba štětičku na konci ocasu. Pokud milujete extrémy, můžete se samozřejmě zhlédnout v japonské módě a nabarvit svého pejska třeba narůžovo. Psíkovi to při použití kvalitních barev bude jedno, akorát bude vypadat... Inu, jako růžový pes.

Knírači a speciality
Pak tady samozřejmě máme ještě drsnosrsté rošťáky, kteří se správně takzvaně trimují, aby měli srst pevnou jako štětinky. V dnešní uspěchané době se už ale i knírači často stříhají a pak mají srst jemnou a občas se jim i vlní. Ale proti gustu žádný dišputát a kdo chce kam... A samozřejmě nesmíme zapomenout na nejrůznější psí „speciality“ - tak třeba takovým naháčům nesmíte zapomenout přibalit opalovací krém, jinak se vám na sluníčku spálí. Dredatí komodorové nebo šňůroví pudlové se zase vůbec nesmí česat.

Ale ať už máte jakéhokoliv pejska, pokud je aspoň trochu chlupatější a nepotřebujete udržovat výstavní vzhled, můžete mu na léto dopřát nějaký ten šik a hlavně pohodlný sestřih. Pravda, u psího kadeřníka vás to přijde na několik set korun, zato můžete svého miláčka nechat i vykoupat, vyfoukat a taky mu zastřihnout drápky. A pak se nějakou dobu bavit tím, jak si pejsek nedůvěřivě očichává vlastní tělo s výrazem: „Jsem to fakt já?“.

Necháváte svého mazlíka stříhat u kadeřníka? Na jaký sestřih a jak často? Nebo si ho upravujete sama? Máte letní a zimní sestřih? Jak často pejska češete? Máte nějaké zážitky za psích salonů? Nechala byste pejska obarvit třeba narůžovo?

Reklama