Straní se vás kolegové? Odvrací se od vás známí, kdykoliv na ně zblízka promluvíte? Možná byste si měli zkontrolovat váhu. Třeba pak zjistíte, nejen že vaše hmotnost už hraničí s obezitou, ale také to, že vám táhne z úst. Lidé s nadváhou totiž kolem sebe šíří nepříjemný závan mnohem častěji než jejich štíhlí kolegové. A v západní společnosti lidí s přebytkem tuků na těle stále přibývá.

Podle studie publikované v odborném časopise Journal of Dental Research, tým profesora Mela Rosenberga z Tel Aviv University v Izraeli prokázal, že nepříjemný dech kolem sebe šíří častěji lidé s nadváhou a konzumující hodně alkoholu.

Vztahu alkoholu a nepříjemného dechu byl známý. Ale tým potvrdil i to, že osoby trpící nadváhou či obezitou skutečně častěji šíří kolem sebe nepříjemný zápach z úst. Proč tomu tak je, bude dalším předmětem výzkumu. Podle profesora Rosenberga možná lidé trpící nadváhou konzumují taková jídla, která způsobují vyschnutí v ústech. A možná také obézní lidé méně pečují o čistotu svého těla a úst.

Jak řešíte ústní hygienu vy? Kolikrát denně si čistíte zuby? Používáte ústní vodu?

Reklama