Bulvár

Tloustnoucí a hubnoucí hvězda Kirstie Alley: Pozor, ať neskončíte jako ona!

Jak jsme již psali v nejednom lednovém článku, začátek roku je zakletý do všemožných předsevzetí - včetně dvou nejčastějších: Přestanu kouřit a začnu hubnout. Stejně tak jako je bláhová představa, že o půlnoci jednatřicátého prosince kuřák zatípne svoji poslední cigaretu, je to i s tím hubnutím. Navíc pokud je člověk příliš pod vlivem emocí a rozum jde stranou, může z toho být horor na celý život. Tak jako se to stalo známé herečce Kirstie Alley.

Sympatickou umělkyni s krásnýma očima a milým úsměvem známe především z trilogie Kdopak to mluví, kde hrála svéráznou maminku „mluvícího“ mimina a později klučíka Mikeyho (dámy si vzpomenou, když zmíním, že partnera jí dělal okouzlující John Travolta). V těchto filmech to byla ženská tak akorát, krev a mlíko, za kterou se chlapi rádi ohlédnou.

V dobách největší slávy

Když se podíváme dál do její kinematografie, narazíme v polovině osmdesátých let na velmi dobrý televizní seriál Sever a Jih, který projel i přes naše televizní obrazovky. Ženské oko si bude především pamatovat fešáka jménem Patrick Swayze, nicméně já nemohu zapomenout na poměrně vychrtlou postavu Kirstie. Ta za svou hereckou kariéru prý následně nabrala neuvěřitelných 50 kilogramů! Myslíte si, že to není možné? Samozřejmě že taková věc se vám nestane ze dne na den, ale herečka to sama zpětně popisovala velmi logicky.

Ztloustnout je tak snadné

Jen si to představte. Když přiberete pět kilo, vypadáte většinou pořád stejně dobře a také oblečení vám ještě padne bez problémů (pokud tedy neholdujete super vypasovaným modelům). Občas se sice nemůžete v džínách pohodlně předklonit, případně dlouho sedět, ale jinak je vše ok. Pak přiberete zase trochu víc a tím, že se vidíte každý den, pořád vám to přijde jako normální... Do toho započítejte změnu šatníku ze zimního na letní, nebo naopak. Sem tam povolíte nějaký šev, prodloužíte gumu. :-) A pak se jednou „stane“, že máte metrák...

A při takové váze už se vám nechce vlastně nic. Do tělocvičny se stydíte, stejně tak je to s nějakými pohybovými aktivitami venku. Člověk začne zkoušet často podvodné prostředky, protože je opravdu zoufalý. Žena, která je posedlá touhou po zhubnutí, udělá prakticky cokoliv...

Podobně dopadla i zmíněná bulvárem vláčená hvězda, která zažila neuvěřitelný kolotoč hubnutí a následného nabírání, říká se tomu jojo efekt. Jakmile nezdravě zhubnete, popustíte stavidla a začnete zase jíst... víc než před tím...a přiberete - opět víc než předtím. A ne každá jsme herečka, abychom dostaly šanci například v podobě hubnutí pod dohledem (nejen odborným, ale i televizních kamer), jako se to poštěstilo právě Kirstie, kdy v rámci reality show shodila údajně okolo 25 kilogramů. Její triumfální návrat můžete najít i na youtube, ale není lepší se čas od času zvážit a proťuknout si svůj příjem kalorií?

Trochu těžší Kirstie Alley, jež to nevzdává...

Bojíte se, že máte opravdu našlápnuto k nezdravé obezitě? Pak vyhledejte lékaře. Od určité hmotnosti už nestačí profláknuté rady typu „jezte málo a často“ a „choďte více do schodů“. Cítíte-li se s prominutím jako bečka, je třeba udělat rozbor krve (zda máte v pořádku štítnou žlázu) a stanovit léčbu a dlouhodobý dietní režim.

Autorka článku provozuje specializovaný server www.aerobic.cz.

   
16.01.2013 - Společnost - autor: Marcela Macáková

Komentáře:

 1. [10] Trefa [*]

  Trefa:i ja stunu se stitnou zlazou.zrovna pred vanocema mi zvisili davku leku.byla jsem na tom moc spatne.

  superkarma: 0 16.01.2013, 15:10:19
 2. avatar
  [9] Eva_CZ [*]

  Za jednoznačně prokázaný pozdní účinek havárie v Černobylu, jehož příčinou je radioaktivní zamoření, je považován zvýšený výskyt rakoviny štítné žlázy[/b] u jedinců ozářených v dětském věku (tzn. do 18 let věku). Šlo o děti z Běloruska a v menší míře z Ruska a Ukrajiny, které byly zasaženy radioaktivním jódem (I131) jak vdechnutím, tak zejména v důsledku pití mléka od krav, které se pásly na kontaminované trávě.

  superkarma: 0 16.01.2013, 13:52:37
 3. avatar
  [8] Eva_CZ [*]

  Asi 5% populace středního věku a až 10-15% žen

  přes 70 let věku trpí sníženou činností štítné 

  žlázy – hypotyreózou,

  superkarma: 0 16.01.2013, 13:50:09
 4. avatar
  [7] Eva_CZ [*]

  tepito — #5 Sml23 vetsina ne. Hledam nejake statistiky, kdysi jsem je cetla. Ale i s nemoci stitne zlazy se da zit ( a melo by se ) zdrave a stihle.

  superkarma: 0 16.01.2013, 13:45:20
 5. avatar
  [6] Jindriska8 [*]

  Přesně tak se snažím o pravidelnou stravu.Sml16

  superkarma: 0 16.01.2013, 08:40:44
 6. avatar
  [5] tepito [*]

  Eva_Fl — #1 omyl-většina lidí má štítku v nepořádku.Rozbory krve nejsou 100% ukazatel. Chodím na endokrynologii a vím,že odborníci jsou zavaleni nástupem nemocných.A to je spousta dalších,kteří zatím netuší...Černobyl se ukazuje.

  1. na komentář reaguje Eva_Fl — #7
  superkarma: 0 16.01.2013, 08:32:17
 7. [4] knihovna [*]

  Eva_Fl — #1 Přesně tak!

  superkarma: 0 16.01.2013, 07:19:47
 8. [3] Ivushka12 [*]

  Slavní to mají těžké Sml58! Jsou na vrcholu, kolem nich mnoho obdivovatelů a najednou....nikde nikdo Sml15. V lepším případě začnou jíst. V horším pít a v tom nejhorším brát drogy....

  superkarma: 0 16.01.2013, 07:19:36
 9. [2] lidicka [*]

  I u nás jsou herečky, které furt hubnou v reklamách , ve skutečnosti jsou čím dál tlustějšíSml30

  superkarma: 1 16.01.2013, 06:00:43
 10. avatar
  [1] Eva_CZ [*]

  Vetsina lidi ma stitnou zlazu naprosto OK. S obeznimi se ale musi pracovat i po jine strance - po strance psychiky. Tam je vetsinou zakopany pes.

  1. na komentář reaguje knihovna — #4
  2. na komentář reaguje tepito — #5
  superkarma: 1 16.01.2013, 01:25:09

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme