řekla porodní asistentka naší čtenářce s nickem telelot. Při porodu jí popraskaly žilky v očích a na obličeji, takže na dva měsíce „zkropenatěla“. To byla taky jediná chvíle, kdy nebyla se svou pletí spokojená.

S pletí naštěstí problémy nemám, jen v pubertě se mi dělaly pupínky na čele pod ofinou. Tak jsem si ji nechala dorůst a bylo to vyřešeno, pupínky vymizely.

Spokojená jsem a starám se o pleť přiměřeně věku a peněžence, ráno i večer použiju krém a 1x měsíčně chodím na kosmetiku (masáž, čištění pleti, regenerační maska). Beru to jako příjemný relax i preventivní nutnost, mamka mě měla ve 36 letech a v pozdějším věku si lidi mysleli, že je to moje babička a starší sestra (o 10,5 roku) že je moje mamka.

Obě na sebe totiž v tomto ohledu nedbaly ani tenkrát ani dnes a je to na nich bohužel znát:o(
Negativně se mi na pleti kupodivu neprojevilo těhotenství, ale samotný porod. Na pokyn: „Maminko, teď zatlačte víc“ jsem zatlačila tak vehementně, že mi popraskaly žilky v očích i na tváři. Taky mi porodní asistentka potom povídá: „No, tlačíte sice hezky, ale špatným směrem“... hi,hi,hi. Byla jsem z toho v obličeji pěkně „kropenatá a trvalo asi 2 měsíce, než to zmizelo.

O nějakém omlazování pleti zatím nepřemýšlím, nicméně až nastane období, kdy kouknu do zrcadla a řeknu si: „Tebe neznám, ale umyju tě“, tak pak o tom budu vážně uvažovat. Pokud mi ovšem na to bude stačit důchod... :o)

Přeju všem hezký den, telelot

Milá telelot, to už musíte šetřit

Text nebyl redakčně upraven

Reklama