Čtenářka Klára měla hned od počátku gynekologa, kterého měla i její maminka a babička. Dobrý nástup. Pak ale pan doktor zemřel a bylo potřeba se poohlédnout jinde. Jak to dopadlo, to se dozvíte, když kliknete na další gynekologický příběh.

Já a můj gynekolog - tento vztah se dá nazvat velmi intimním.... Můj první gynekolog byl pan doktor, ke kterému chodila moje babička i maminka a mě vlastně přivedl na svět. I když jsem se jako mladá holčina velmi stydělo, nutno podotknout, že mě do života připravil skvěle a naučil mě, že na některých místech - jako je právě ordinace - se stydět nemusím.

I když mi to bylo zpočátku nepříjemné, prohlídky dělal pan doktor pokaždé, když jsem si přišla pro prášky, tudíž každý čtvrtrok a jelikož jsem v mládí měla úraz prsu, hlídal i to. Na to, že to byl starý pán, který měl také své zdravotní problémy, svou práci dělal poctivě. Bohužel pan doktor podlehl nemoci, tak jsem se musela poohlédnout jinde.

Když jsem se přestěhovala za svým nynějším manželem, vybírala jsem gynekologa víceméně náhodně a bohužel to nebyla moc dobrá volba - ordinace neútulná, o soukromí při prohlídce se mluvit nedalo, bylo na mě vidět z obou místností a občas tam někdo vešel. Později, po porodu první dcerky, jsem zjistila, že i péče mohla být lepší - neměla jsem skoro žádné vyšetření, které se dnes budoucím maminkám dělají běžně. Jak já děkovala, že já i maličká jsme v pořádku!!!

Hned v porodnici jsem se dohodla s panem doktorem, který byl u mého porodu, jestli bych mohla docházet k němu a odpověď byla kladná. Páni, jak já byla překvapená při první návštěvě - hned jsem si vzpomněla na „růžovku“ z televize. Krásná čistá čekárna s koutkem pro děti, pak místnost, kde se o Vás postará sestřička či porodní asistentka a pak vejdete do útulné ordinace, kde na Vás čeká milý pan doktor ochotný odpovědět na vše co Vás trápí. Prohlídka probíhá samozřejmě naprosto „intimně“ v prostoru za přepážkou bez jakýchkoliv nejapných poznámek či narážek. Nevím, možná je to dnes běžné, já byla s takovým prostředím mile překvapena a potěšena a jsem ráda, že můj lékař je profesionál s velkým „P“, který se o mě řádně staral i v průběhu mého druhého těhotenství a vlastně byl u porodu i mého druhého děťátka.

Klára

Pozn.red. : Text nebyl redakčně upraven

_________

Tak takovou ordinaci, včetně pana doktorka, jako je v „růžovce“, to je asi růžový sen každé z nás :) Přeju Vám to... Děkuji za příspěvek a přeji hezký den.
Saša

Tématem dnešního vydání 14. listopadu je: Můj vztah ke gynekologovi a přístup k prohlídkám

  • Jaký je váš gynekolog?
  • Je to muž či žena?
  • Jste s ním spokojená?
  • Jste spokojená s gynekologickou péčí a prostředím?
  • Chová se k vám váš gynekolog přátelsky nebo komisně?
  • Vyměnila jste více gynekologů?
  • Stydíte se před gynekologem?
  • Chodíte na pravidelné prohlídky?
  • Jaké jsou vaše špatné zkušenosti z prohlídek?
  • Myslíte, že se tento obor a přístup od minulých dob výrazně změnil?

Víc ženské téma už snad ani vymyslet nelze. Moc se těším na vaše příspěvky z gynekologického prostředí.
Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z „pacientek“ odměním malým dárkem. Aby byla hezky upravená dole i nahoře :) pošlu ji pro intimní hygienu Lactacyd – sprchovou emulzi a kapesníčky. A k tomu žhavou novinku pro vlasy od firmy Schwarzkopf – bezoplachový šampon ve spreji .

darekk

Reklama