Bulvár

Titulní píseň Kudykama – dárek Karlu Gottovi

 

Divadelní představení Michala Horáčka s hudbou Petra Hapky Kudykam kvapně spěje k říjnové premiéře. V plném běhu je i nahrávání  „kudykamovských“ písní pro album, které vyjde už v září. Shodou okolností mezitím, v červenci, dojde na sedmdesátiny Karla Gotta. Napohled různé události se propojí: „Speciálně pro Karla zaranžoval Ondra Brzobohatý titulní píseň Kudykama Tante cose da veder, kterou celé představení vrcholí. Na příchod tenora mezi šanzoniéry jsem se opravdu těšil, mám rád bizarní setkání,“ vysvětluje Michal Horáček. „A je to i svérázný dárek: Karel může nahrávku použít, jak bude chtít, například na svém CD nebo na koncertech,“ říká Michal Horáček.

Nahrávalo se v pátek 27. března ve studiu LineArt. Tante cose da veder je nádherná melodická skladba ošperkovaná vysokými tóny, opravdu kousek hodný interpretace mistra. „Moc rád si dávám těžké úkoly, které mě obohatí o nový rejstřík, výraz…  Naopak mne nijak nemotivuje, když mám při nahrávání nové písně pocit, že něco takového už jsem zpíval. Proto jsem s radostí sáhl po nabídce Michala Horáčka. A také musím zdůraznit, že už dlouho jsem nezažil ve studiu tak soustředěnou a tvůrčí atmosféru jako tentokrát. Zpravidla se ode mě očekává, že přijdu a písničku vystřihnu na první pokus. Tady jsem měl čas a prostor pracovat na každém slůvku a tónu,“ oceňuje Karel Gott.

Natočením písně oboustranně přínosná spolupráce nekončí. V plánu představení Kudykam se totiž počítá s průběžnou účastí hvězdných hostů. „Lákala mě představa, že na jeviště Státní opery Praha v roli Kudykama vstoupí lidé, kteří v hudbě něco znamenají, dokáží zaujmout publikum a zazpívají jeho zpověď Tante cose da veder, tedy Je tolik věcí k vidění. Kudykam je navíc to, rod střední, takže se jím může stát Jana Kirschner, Dan Landa, Lucie Bílá, Jarek Nohavica, Dan Bárta, Aneta Langerová nebo právě Karel Gott. Všichni oslovení mou nabídku přijali,“ konstatuje Michal Horáček. Na rozdíl od většiny jmenovaných však Gott nepatří k tradičním interpretům šansonů dvojice Hapka  Horáček. „Karel je mistrem bel canta, které akcentuje spíše plnost a krásu tónu než text. Přesto jsem pro něj v začátcích své kariéry pracoval, takže ze zkušenosti vím, že vždycky moc dobře ví, co zpívá. Kdysi jsem pro něj napsal text Posel dobrých zpráv – a přesně tím on pro mě je, cítím z něj pozitivní energii a zvláštní kouzlo,“ definuje svůj vztah ke Karlu Gottovi Michal Horáček.

A ještě jedno narozeninové překvapení mají Michal Horáček s Petrem Hapkou v záloze. „Petr Hapka by si s Karlem rád zazpíval duet Když tudy vezli Gagarina. Šansoniér a tenor, oba v jedné písni. Ale hlavně dva zralí pánové. Vzpomínají, každý po svém, na mládí a den, kdy Prahou projížděl Gagarin, jenže pro ně bylo podstatnější, že právě tehdy  potkali krásnou a – jak se ukáže – nezapomenutelnou holku…“ prozrazuje Michal Horáček.

Zdraoj: Naďa Machková, 2media

Těšíte se na Kudykam?

   
30.03.2009 - Společnost - autor: Jakub D. Kočí

Komentáře:

 1. avatar
  [5] Saarah [*]

  kebulkaevulka: Taky ho beru, no a když si představím, kolik fanynek už přežil =o), tak to je síla.

  superkarma: 0 31.03.2009, 08:33:17
 2. avatar
  [4] kebulkaevulka [*]

  Káju Gotta miluji a to je mi teprve33 let je to můj idol

  superkarma: 0 31.03.2009, 00:41:53
 3. avatar
  [3] isida [*]

  Musis, Kajo, musis!

  superkarma: 0 30.03.2009, 22:37:42
 4. [2] Bubuhlubla [*]

  jo jo.Karel je Karel.Já jsem taky zvědavá.

  superkarma: 0 30.03.2009, 16:38:23
 5. [1] Božena a Jakub [*]

  No ať si říká kdo chce,co chce,Karel Gott zpívá hezky a já jsu na tu Kudykam zvědavá.

  superkarma: 0 30.03.2009, 13:27:11

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme