Bulvár

Tiramisu...bleskové a po česku

Známému moderátorovi publicistických pořadů Honzovi Musilovi je 33 let, má dvě dcery a bydlí v domku pod hradem Křivoklát. Je známým moderátorem, nazpíval dvě desky a je patronem mise Kapka naděje, která pomáhá handicapovaným dětem. Již od malička si přál být slavný. Dnes ani neví proč.

Snad každý si zapamatoval jeho tvář z nováckého Áčka a Kolotoče. Jak prožíval začátky své popularity? „Když jsem moderoval Áčko, nebylo to tak strašné, ale s Kolotočem mě zdravili i ježci na silnici. Jednou jsem si šel koupit do elektra ovladač na televizi. Zrovna v tu chvíli všechny televize v obchodě přenášely Kolotoč a já byl všude. Bylo to hrozné. Musel jsem s toho obchodu odejít,“ říká se smíchem Jan Musil.
Dnes moderuje na Primě Saunu a Miláčky. Sauna je pro něj práce, která ho naplňuje. V Sauně se setkávají lidé, které poutá společný problém, trápení. „My tady dáváme dohromady lidi, kteří si mají co říci, třeba se pohádat, ale i něco vysvětlit. Snažíme se jít v problému do hloubky, ne jen klouzat po povrchu,“,říká o Sauně Honza. Sauna je pro něj prioritou, Miláčkové třešničkou na dortu. Miluje zvířata. Má doma čtyři psy a všichi jsou darovaní.

Před pěti lety se dozvěděl od lékařů hrozivou zprávu: „Máte leukémii!!!!!“ Bylo to pro něj strašné. Svou nemoc dlouho tajil. Díky bulvárním médiím se ale tato krutá pravda dostala na povrch. Zvykl si na ni nemyslet, i když měl zpočátku okamžiky, kdy chtěl svůj život skončit.

Dnes už je Honza schopen naprosto otevřeně mluvit o svém stavu: trápí ho „špatná krev“. Postupně se naučil s leukémií žít a začal vnímat věci kole sebe úpně jinak. Včerejší „obrovské problémy“ se změnily v banality a naopak. Zjistil, že jeho typ nemoci se sice nedá vyléčit, ale dá se zastavit. „Jsem sice relativně v pořádku, ale zlom může nastat okamžitě. Najednou prostě víte, že vám běží čas, a chcete toho stihnout ještě víc,“ říká o své nemoci Honza.

Nenávidí lítost a měl obavy, že ho budou všichni litovat. Avšak setkává se s tím, že mu chodí dopisy, v nichž mu různí lidé píší, že pokud si nekoupí jejich zaručený lék, zemře. „Takovým lidem bych nejraději dal pár facek. Já ty dopisy hodím do koše, ale když vydírají někoho jiného, kdo je na tom hůř než já, raději to ani nechci domyslet.“ Svou nemoc zvládá prací. Je velice vytížený a díky tomu, co dělá, ví, že má proč žít.

Zajímá vás Jan Musil? Chcete vědět jaké má pracovní plány? Jak se žije člověku s nevyléčitelnou nemocí? Jaké to bylo pracovat v televizi Nova? Na to všechno a mnoho jiných otázek se ho můžete zeptat už teď na adrese : http://rozhovor.zena-in.cz/
   
10.04.2000 - Společnost - autor: Klára Hadererová

Komentáře:

 1. avatar
  [3] terezalah [*]

  Musil - moc fajnovej chlap :) alespoň si na nic nehraje

  superkarma: 0 11.06.2013, 12:10:38
 2. avatar
  [2] hubajda [*]

  Sml16Sml16Sml16

  superkarma: 0 20.09.2012, 13:06:21
 3. avatar
  [1] Ťapina [*]

  Je to sympaťák

  superkarma: 0 05.12.2003, 10:20:35

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme