Rodina

Tipy pro pohodové těhotenství

centrum

Těhotenství zcela mění nároky ženského těla na výživu. A proto velmi často vyžaduje nejen kompletní změnu stravovacích návyků, ale také životního stylu celkově. Proto vám přinášíme pár tipů, abyste období očekávání zvládla na výbornou.

Tip číslo 1: Jezte pestrou stravu

Je důležité, abyste dbala na vyváženou a pravidelnou stravu alespoň 5krát denně. Vhodným pomocníkem při dodržování přísunu optimálního množství vitaminů, minerálů a stopových prvků je multivitamin Centrum Materna, který byl vyvinut s ohledem na specifické potřeby budoucích maminek. Obsahuje například:

 • kyselinu listovou pro správný vývoj miminka,
 • jód pro správný vývoj nervové soustavy
 • a železo pro podporu krvetvorby a imunitního systému.

Tip číslo 2: Zajistěte si dostatečný přísun DHA

DHA je důležitá pro optimální vývoj zrakového ústrojí a nervového systému miminka a odborníci doporučují její průměrný příjem v množství 200 mg denně. Pro zajištění jejího dostatečného příjmu je třeba konzumovat alespoň 2 porce mořských ryb týdně. Kromě všech potřebných živin obsažených v jedné tabletě multivitamin Centrum Materna DHA obsahuje také kapsli s DHA. Jedna kapsle obsahuje přesně odborníky doporučené denní množství DHA.

Tip číslo 3: Zbytečně nezatěžujte svůj organismus ani organismus svého miminka

Vyvarujte se potravin s obsahem kofeinu. Totéž platí pro alkohol, cigarety a jiné látky, které významně zatěžují váš organismus a které by mohly negativně ovlivnit vývoj miminka. Místo toho naopak dbejte na dostatečný přísun živin. Kompletní složení multivitaminu Centrum Materna obsahuje tyto živiny ve vyváženém množství a doplní vám například:

 • selen a vitamin E pro zachycování volných radikálů,
 • vitamin C pro lepší přirozenou imunitu
 • a zinek pro podporu imunitního systému.

Více informací najdete na stránkách www.centrummaterna.cz

 

 

   
18.01.2010 - Těhotenství a porod - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [3] Bambulka1 [*]

  Také jsem prožila pohodové těhotenství ,v podstatě jsem ho celé prospala,a malá dodnes spí v klidu a nikdy si nepamatuji ,že by s ní byli v noci nebo i přes den nějaké plačící problémy opravdu byla i ona velice hodná a skoro pořád spinkala a ani vitamíny jsem nepotřebovala ,vše jsem nahradila ovocem a zeleninou maso mi v té době vůbec nechutnalo ,možná proto jsem si rozhodila štítnou žlázu ,9 měsíců jsem byla na ovoci a zelenině a váhový příbytek byl 3 kg ,jak se synem tak i s dcerou z porodnice jsem odcházela o 15 kilo mladší ,krásná doba ,ale do půl roku bylo 20 nahoře než zjistili ,že mi nefunguje štítná žláza

  superkarma: 0 21.01.2010, 09:44:10
 2. [2] lleennaa [*]

  ToraToraTora — #1 Sml30Sml30Sml67

  že mě to nenapadlo dřív, mnohem dřív...

  superkarma: 0 19.01.2010, 14:03:09
 3. avatar
  [1] ToraToraTora [*]

  Tip pro pohodové těhotenství: Pošlete manžela na cestu kolem světa a  Omylem" vymažte telefon tchýně....kdyby Vám mobil nešťastnou náhodou spadl např. do záchoda celý...vůbec nic se neděje

  1. na komentář reaguje lleennaa — #2
  superkarma: 0 18.01.2010, 13:50:35

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme