.

Tipy na výlety v okolí hektického Říma: Hadriánova vila a Villa d´Este v Tivoli

Cestování

Tipy na výlety v okolí hektického Říma: Hadriánova vila a Villa d´Este v Tivoli

Pokud se někdy vydáte na poznávací cestu do Říma a druhý den zjistíte, že vám ty věčné fronty u památek a davy lidí lezou pěkně na nervy, utečte tam, kam se ve své době uchylovala tehdejší římská smetánka. Do Tivoli, kde se nacházela proslulá Hadriánova vila.

Dnes naposledy se zastavíme u mé nedávné „římské“ cesty a prozradím vám dva výletní tipy na objekty, které se sice nacházejí mimo Řím, ale poskytnou vám dokonalý zážitek a pohled do minulosti.

Jak jsem již psala v článku Účastníci zájezdu: Jak si vychutnat hromadný poznávací výlet a neotrávit ho sobě ani ostatním, je třeba smířit se s tím, že za jeden den poznávacího zájezdu OCHUTNÁTE místa, na kterých by se dalo HODOVAT i celý týden.

 • Pozitivní ovšem může být, že vás taková organizovaná cesta může nakopnout k onomu pověstnému tvrzení „já se tam vrátím“ a podniknutí výletu na vlastní pěst.

Ano, věčné město je nádherné a chtěla bych si ho ještě někdy v klidu projít a zažít noční život, o který jsme vzhledem k přesunu do hotelu mimo Řím přišli, ale nejvíce mě asi láká návrat do památek, které se nacházely za hranicí města a byly prosty šílených davů lidí.

Vila d´Este

Zatímco v centru Říma se stály ten stejný den pětihodinové fronty na památky, my si užívali tohoto poklidu…a nádhery, i když bez sluníčka (ale to neměli nikde v okolí).  

Navíc jste tu skutečně vnímaly - asi díky tomu klidu - ten tajemný kus dávné historie, jenž jako by chvílemi vystupoval ze všech těch „zbytků přepychu“, zvedal varovný prst a šeptal „nejste jediná vyspělá civilizace, která tu kdy byla“.

 • Mým nejoblíbenějším suvenýrem z Říma a okolí jsou knížky, které řadu římských památek představují v podobě TEHDY a DNES. Listování je to občas velmi depresivní, ale takový je holt život. A každá civilizace jednou končí.... Ale tohle filozofování si nechme raději na jindy a pojďme se podívat dál...

Přejít na stranu:

 
   
21.05.2014 - Zahraničí - autor: Marcela Macáková

Komentáře:

 1. avatar
  [6] Palita [*]

  V Římě jsem byla loni v září, nezapomenutelný zážitek Sml16

  superkarma: 1 23.05.2014, 08:30:42
 2. [5] Marcela Macáková [*]

  knihovna — #3 tak to muselo být skvělé, pěkný večer

  superkarma: 0 21.05.2014, 17:56:22
 3. avatar
  [4] peetrax [*]

  Áááách! Sml67

  superkarma: 1 21.05.2014, 14:03:36
 4. [3] knihovna [*]

  V květnu tyto památky objel syn autobusem s fakultou, na které studuje, měli kvalitní odborné výklady profesorů. Kochal se a nafotil krásná fota. Sml67

  1. na komentář reaguje Marcela Macáková — #5
  superkarma: 0 21.05.2014, 09:39:10
 5. avatar
  [2] buldok [*]

  V Římě jsem nebyla, ale určitě památky stojí za shlédnutí.

  superkarma: 0 21.05.2014, 06:52:34
 6. avatar
  [1] Jindriska8 [*]

  V Římě jsem nebyla a ráda bych navšívila památky Říma.Sml22

  superkarma: 0 21.05.2014, 00:14:24

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme