Všech 15 hypermarketů Globus v České republice má svoji vlastní pekárnu, a tak nejen těsta na vánoční cukroví jsou zde zadělávána pouze z kvalitních surovin od prověřených dodavatelů. Těsta na vánoční cukroví se zde zpracovávají ručně, podle tradičních receptur a hlavně velmi pečlivě. Můžete se spolehnout, že pekařské řemeslo zůstane v rukou těch nejzkušenějších a vy si můžete užívat společných rodinných chvil.
 
 Vánoční pečivo ve tvaru hvězd a stromečků ozdobí stůl a navodí pravou vánoční atmosféru už v listopadu


Vánoční pečivo ve tvaru hvězd a stromečků je plněné výtečnou ovocnou jablečnou nebo višňovou náplní. Kombinace třené hmoty s náplní a drobenkou potěší chuťové buňky všech členů v rodině.
 
Vánoční tvary pečené v papírové formě zakoupíte od poloviny listopadu ve všech hypermarketech Globus. Hvězdu s višňovou či jablečnou náplní (140 g) zakoupíte za 16,90 Kč, stromeček s višňovou či jablečnou náplní (240 g) za 27, 90 Kč.
 
K svátečnímu mlsání patří kokosky, které se rozplývají na jazyku
 
Pokud je na Vánoce nepečete nebo nemáte ten správný recept, zajděte si pro ně do Globusu. Velké množství kokosu, našlehané vaječné bílky a cukr jsou hlavními surovinami při výrobě této vánoční cukrovinky. Protože jsou balené v dárkových sáčcích, hodí se třeba i jako mikulášský dárek.
Kokosky z pekařství a cukrářství hypermarketů Globus jsou v prodeji celoročně. Balení 180 g zakoupíte za 29,90 Kč. 

Když se řekne „Cukroví jako od maminky.“
 
Co by to bylo za Vánoce bez voňavého cukroví. Upéct ho ale není jen tak. Zkuste si částečně ulehčit práci a pořiďte si pomocníky v podobě již připravených těst.
 
V Globusu si můžete vybrat z několika druhů a příchutí. Například medovníkové těsto nebo linecké těsto, které je k dostání v klasické, kakaové, oříškové či kokosové příchuti. Všechna těsta jsou vyráběna podle osvědčených receptur a z kvalitních surovin.
 
Nebo využijte možnosti koupit si již hotové cukroví, které je voňavé a chutné, jako by bylo doma upečené. Pekaři a cukrářky denně zadělávají nejrůznější druhy těsta, které pak vyvalují, vykrajují, pečou a pečlivě ručně zdobí. Stačí udělat objednávku a máte napečeno.

 
Těsta pro výrobu cukroví zakoupíte od poloviny listopadu 2017 ve všech hypermarketech Globus:
Linecké těsto základní 400 g: 29,90 Kč
Linecké těsto kokosové 400 g: 31,90 Kč
Linecké těsto kakaové 400 g: 31,90 Kč
Linecké těsto ořechové 400 g. 39,90 Kč
Medovníkové těsto 400 g: 39,90 Kč
 
Ručně vyrobené vánoční cukroví koupíte od začátku prosince ve všech hypermarketech Globus balené po 600 g. Cukroví si taktéž můžete předem objednat a vybrat si čas jeho vyzvednutí.
 

Tradiční české Vánoce se neobejdou bez poctivé máslové vánočky.

To dokládají i tradice. Těsto se zadělávalo s předstihem a z několika dávek. Vánočka totiž nebyla pouhým pečivem, ale i pýchou každé hospodyňky – kynutá, vláčná a nadýchaná, plná rozinek a bohatě sypaná mandlemi. Co navíc nikdy nechybělo, byly kvalitní suroviny. A přesně takovou – kvalitní a velmi chutnou - koupíte i v hypermarketech Globus, kde pekaři před Vánoci upletou kilometry vánoček. Díky tradiční receptuře a řemeslné pekařské práci je každá vánočka originál.
 
Ručně vyrobenou máslovou vánočku plnou sladkou rozinek a bohatě sypanou mandlemi zakoupíte v balení 550 g v jakémkoli hypermarketu Globus od listopadu za 62, 90 Kč.
 
Neobyčejné okamžiky si zaslouží něco luxusního, proto, pokud si chcete dopřát něco opravdu speciálního, ochutnejte máslovou vánočku de luxe. Ta je ručně pletená z devíti pramenů. Při její výrobě vycházeli pekaři a pekařky z tradiční receptury máslové vánočky, kterou pro jedinečnou sváteční příležitost doplnili o citrusové tóny. Nevynechali porci rozinek a bohatý mandlový posyp. Že se jedná o záležitost vskutku luxusní, dokládá i její speciální obal, který pro ni nechali pekaři z Globusu navrhnout a vyrobit na míru. Máslovou vánočku de luxe tak můžete věnovat třeba i jako milý dárek při adventních návštěvách.
Kilogramovou máslovou vánočku de luxe zakoupíte od prosince v pekařstvích Globus za cenu 149 Kč.
 

Kromě vánočky je také oblíbenou záležitostí vánoční štola.
 
Štola je tradiční německé vánoční pečivo, které lze ochutnat například na vyhlášených drážďanských trzích. Pokud si ji však chcete dopřát v takové kvalitě jako v Německu, není třeba cestovat nikam za hranice. Pekaři v Globusu připravují štoly jen z kvalitních surovin a podle tradiční receptury – od zadělání těsta po pečení ve speciálních formách, které dají vánoční štole typický tvar. Jemnou máslovou chuť dovádí k dokonalosti v rumu naložené rozinky, kandované ovoce a cukrovou krustu na jejím povrchu. Při pečení je pak každý kousek pravidelně mašlován rozpuštěným máslem s rumem od tuzemských dodavatelů. Na závěr nesmí chybět vrstvička moučkového cukru na dozdobení.
 
Ručně vyrobenou vánoční štolu plnou rozinek, kandovaného ovoce a pomerančové kůry koupíte v prosinci v každém z 15 pekařství Globus za 69,90 Kč.
 
Každý z 15 hypermarketů disponuje kromě pekařství také vlastním řeznictvím. To je u Globusu mezi ostatními řetězci to jedinečné - jejich vlastní výroba. V té kladou důraz na kvalitu a řemeslnou práci. Proto Maso bourají řezníci z Globusu přímo na místě a hned po té putuje do řeznických pultů anebo z něj vyrábějí uzeniny a další masné výrobky. Nikam nic nepřevážejí.
 

Mnozí z nás si nedokáží představit Štědrý den bez tradiční vinné klobásy

Někteří si ji dopřávají pečenou jako předkrm, jiní ji servírují smaženou v trojobalu společně s kaprem a někdo ji griluje. Vinná klobása Globus je připravená z kvalitního masa a koření podle tradiční receptury. Proto ať si ji připravíte jakkoli, vždy si vychutnáte její jemnou masovou chuť, kterou nekazí žádné další zbytečné výrobu zlevňující látky. Je vhodná i pro ty, kdo volí bezlepkovou dietu. Neobsahuje ani laktózu nebo sóju.

 
Vinná klobása Globus je k dostání v každém z 15 řeznictví hypermarketů Globus jak u obslužných, tak i samoobslužných pultů obvykle za 99 Kč za kilo.
 

Žádná rodinná oslava anebo party s přáteli se neobejde bez kvalitní šunky.
 
Šunka je jednou z nejoblíbenějších masných delikates. Na její chuti se podílí celá řada důležitých faktorů. Tou nejkvalitnější šunkou vůbec je šunka nejvyšší jakosti. Pokud tedy chcete své blízké pohostit tím nejlepším, vsaďte na Šunku Globus - šunku nejvyšší kvality. Tu řezníci v Globusu vyrábějí denně podle tradiční receptury a jen z kvalitního masa od prověřených dodavatelů. Svoji garantovanou kvalitu mají jejich další šunky. Vyzkoušet můžete například Dušenou šunku Globus jemné chuti, oblíbenou i dětmi. Na všech šunkách z Globusu – a stejně i téměř na všem ostatním co jejich řezníci vyrobí – si mohou pochutnat i ti kdo volí bezlepkovou dietu.
 
Šunka Globus – šunka nejvyšší jakosti, je k dostání v hypermarketech Globus za obvyklou prodejní cenu 29,90 Kč za 100g
Dušená šunka Globus – šunka výběrová, je k dostání v hypermarketech Globus za obvyklou prodejní cenu 19,90 Kč za 100g

www.globus.cz

Reklama