Reklama

Chystáte letos silvestrovskou party pro své přátele a přemýšlíte, jak je zabavit? Dobré jídlo a pití je fajn, ale aby nebyla nuda, máme pro vás pár osvědčených společenských her pro větší i menší skupiny.

Máte chuť?

Když už jsme u toho jídla, začít můžete hrou, která procvičí chuťové buňky přítomných. Připravte si deset libovolných pokrmů a své hosty nechte se zavázanýma očima hádat, co že to právě konzumují. Tato hra je o důvěře, takže nenuťte vegetariánům maso a podobně. Obdobně můžete pracovat i s vůněmi. Do igelitových sáčků nasypte různé prášky (vanilkový puding, mouku, skořici, prací prášek…) a nechte soutěžící hádat, který je který. Pro zjednodušení mohou mít předem seznam použitých ingrediencí a jen přiřazovat čísla.

Loktovaná

Na stůl dáte zhruba dvacítku předmětů a ukážete je hráčům. Ti se po jedné minutě otočí ke stolu zády a ohnou ruku tak, aby byly jejich lokty položeny na stole. Vedoucí hry je pak potupně obchází a nechává pouze lokty ohmatat jednotlivé předměty. Myslíte, že je to brnkačka? Můžete to zkusit také s předměty, které předtím hráči neuvidí.

Malování písničky

Abyste mohli hrát tuto hru, připravte si kartičky s názvy nejrůznějších známých písniček, ze kterých budou soutěžící losovat. Nebo prostě jen tomu, kdo je na řadě, pusťte libovolnou písničku do sluchátek tak, aby ji ostatní neslyšeli. Jakou že to slyšel skladbu, budou totiž hádat z toho, jak ji dotyčný ztvární svou vlastnoruční malbou.

party

Trénink paměti

Pokud se rozhodnete pro tuto hru, ale už předem víte, že alkohol poteče proudem, raději ji zařaďte na začátek programu. Jde v ní totiž o paměť. Na stůl vyskládejte libovolný počet předmětů a nechte hráče, aby se na ně vámi daný čas dívali. Stačí například 30 vteřin. Ano, tušíte správně. Pak předměty přikryjte a nechte ostatní, aby na papírek vypsali ty, které udrželi v paměti.

Přines „P“!

Už bylo dost sezení? Při téhle zábavě si všichni pořádně zaběhají. Stačí vyřknout písmeno a každý z účastníků musí na stůl přinést co nejvíce předmětů, jejichž název právě na něj začíná. Pokud nemáte tak velký stůl, jako partu přátel, utvořte družstva.

Foto detektivové

K této hře vám stačí digitální foťák, třeba i ten v mobilním telefonu. Ten, na kom je zrovna řada, vyfotí detail libovolné věci v bytě a ostatní se snaží rozeznat, o co jde. Nemyslete si, není to zrovna snadné.

Zábava u ledu

Rozproudila se party až moc? Trochu hosty zchlaďte. Každému týmu dejte kostku ledu a jasný úkol. Komu se dříve rozpustí, vyhrává. Ale pozor! Musí mezi nimi soustavně kolovat a nesmí ji vkládat do úst ani používat jiné pomůcky, třeba topení či svíčku. Rozehřívat ji mohou jen rukama nebo třením o tělo.

led

Zdroj foto: Shutterstock

Plicní fotbal

K této hře budete potřebovat jen pingpongový míček a běžný stůl. Dva soutěžící (nebo rovnou týmy) se posadí naproti sobě a s rukama za zády se budou snažit onen míček sfouknout na protější stranu, k soupeři.

Kvíz na tělo

Máte mezi hosty páry či velmi dobré přátele? Prověřte, jak zná jeden druhého. Přichystejte kvízové otázky, na které lze odpovědět jen ano, nebo ne. Tyto odpovědi napište na cedulky a pak už posaďte jednotlivé páry zády k sobě. Na vaše otázky odpovídají beze slova, jen zvedáním zmíněných cedulek.

Tak příjemnou zábavu!

Mohlo by vás zajímat: