Podzim a zima se svým deštivým, sychravým počasím a krátkými dny. Člověk by se nejraději zavřel doma s hrnkem čaje a vůbec nevycházel ven. Když už je příliš zima na procházky a venkovní aktivity, nastává ten správný čas vytvořit si doma příjemnou atmosféru. Ve spolupráci s interiérovou designérkou a dekoratérkou Ludiší Laštovkovou jsme pro vás připravili několik tipů na podzimní a zimní dekorace, které vám tak zútulní domov, že vám nebude líto trávit kvůli nečasu celý den uvnitř. Když navíc přiloží ruku k dílu děti, uteče vám propršené odpoledne jako nic.

S dýní uděláte parádu nejen během Halloweenu

Vyřezávání dýní je oblíbená halloweenská zábava, kterou si užijí hlavně děti. Když se ale nenecháte omezovat tradičním vzorem strašidelných obličejů, můžete vytvořit krásné podzimní organické svítilny, které vydrží až do zimy. Ozdobí nejen zahradu, terasu nebo balkon, ale i váš obývací pokoj nebo jídelní stůl. Jak na to?

dýně

●        Vyberte si vhodnou dýni, umyjte ji a okolo stopky vyřízněte víčko.

●        Na vydlabání dýně se perfektně hodí naběračka na zmrzlinu, ale postačí vám i klasická lžíce. Stěny dýně by měly být po vydlabání přibližně dva až tři centimetry tlusté.

●       Překreslete na povrch svůj vybraný motiv a opatrně se pusťte do vyřezávání. Nejste si při práci s nožem až tak jistí nebo chcete velmi pravidelné vzory? Úžasně vypadá dýně s děrovaným vzorem vytvořeným klasickou vrtačkou nebo ozdobená pomocí vykrajovátek na cukroví.

●        Posledním a nejdůležitějším krokem je svíčka. Úžasný efekt dodá vaší přírodní svítilně svíčka Air Wick Life Scents Multicolour, která během hoření mění barvu. Její inovativní, neustále se měnící vůně navíc dotvoří atmosféru třeba vůní maminčina koláče. Poprvé si tak můžete vyrobit halloweenskou svítilnu z dýně, která v průběhu času mění svou barvu i vůni.

A speciální tip na závěr – když potřete všechny vyříznuté okraje vazelínou, dýně vydrží déle čerstvá. 

Svícen ze zavařovacích sklenic na tisíc a jeden způsob

Velkým hitem interiérového dekoru se v poslední době staly zavařovací sklenice, které se mohou snadno proměnit v rustikální vázu, ale i moderní designový svícen. Pořiďte si pár takových sklenic v různých velikostech a můžete je používat znovu a znovu jako součást dekorací v každém ročním období. Dojezte kompoty ze spíže, vymyjte sklenice a pusťte se do zdobení. Zkuste třeba obměnit oblíbenou metodu decoupage.

svícen

●       Lepidlo na ubrouskovou techniku pořídíte v obchodě s výtvarnými potřebami a na procházce s dětmi nasbírejte hezké spadané listí.

●        Pomocí štětce listy opatrně přilepte na očištěnou sklenici.

●        Lepidlo po zaschnutí zprůhlední. Vložte do sklenice svíčku a váš nový svícen bude vrhat příjemně tlumené, barevné světlo.

Textové pole: Zdroj: ShutterstockPopusťte uzdu své fantazii a vytvořte si i vánoční variantu svícnu ze zavařovacích sklenic. Vystřihejte sněhové vločky, použijte vatu nebo sníh ve spreji nebo naplňte sklenice drobnými vánočními ozdobami. Celkový dojem můžete opět vylepšit vonnou svíčkou Air Wick. Vůně totiž pozitivně působí na lidskou psychiku a vás tak nerozhodí mlhy, deště ani lezavá zima.

 Věnec v tak trochu jiném hávu

Věnec je už klasická ozdoba, která vůbec nemusí být jen vánoční. Tradiční varianta z jehličí ale rychle oschne a opadá. Proto nás mnohem víc zaujaly tak trochu neobvyklé věnce, které vyrobíte jen jednou a vydrží vám roky – můžete je pak jednoduše každou sezónu obměnit podle nálady.

Věnec

●        Máte rádi víno? Věnec z korkových zátek vypadá nadčasově a jeho výroba je až neuvěřitelně snadná. Zátky jednoduše přilepíte na polystyrenový základ ve tvaru kruhu, ať už tavnou pistolí, nebo kvalitním voděodolným lepidlem.

●        Krásný je věnec ze šišek, které jednoduše spojíte do kruhu pomocí tenkého drátu.

●        Textové pole: Zdroj: ShutterstockPoslední netradiční variantou je věnec proutěný. Ten se dá koupit ve speciálních obchodech nebo květinářstvích.

Všechny tři varianty můžete libovolně dekorovat a docílit krásných výsledků. Použijte stuhy, vánoční ozdobičky, sušené nebo umělé ovoce. S blížícími se Vánocemi můžete dát věnec dolů ze dveří, přidat k němu svíčky Air Wick a proměnit ho v adventní. Na jídelním stole se bude vyjímat až do Vánoc a nehrozí, že byste v bramborovém salátu našli jehličí. 

Zdroj fotografií: Shutterstock

Reklama