Zdraví

Tipy, které vás zbaví zarudlých očí

Těžká noc? Probudit se s oteklými víčky a červeným bělmem je pořádné peklo. Navíc, když máte ráno schůzku nebo jdete do práce. Chcete vědět jak už za pár minut vypadat skvěle? Čtěte dál!

Zvlhčující kapky OCUTEIN® SENSITIVE

Čím více si unavené oči mnete a namáháte, stávají se zarudlejší, podrážděnější a citlivější. To se netýká jen probdělé noci, ale také běžného pracovního dne, kdy jsou oči namáhané zíráním do monitoru, suchým vzduchem z topení, prašným prostředím, kouřem z cigaret, klimatizací... To vše narušuje kvalitu slzného filmu.  Jak tedy vypadá první pomoc pro zarudlé a oteklé oči? Máte ji hned po ruce!

Smetana
Namočte kosmetické tampony do studené smetany. Poté je vyjměte a přiložte na oči po dobu nejméně 6 minut. Zakloňte hlavu a jen si pár minut užívejte onoho chladivého doteku a čiročiré úlevy. Po odejmutí tamponů by měla být pleť hladká, jemná a zklidněná. Ještě lehce opláchněte studenou vodou a hotovo! Oteklá víčka jsou tatam!

Oční kapky
Mnohem pohodlnější a také účinnější řešení je za pár korun k dostání v každé lékárně. Okamžitou pomoc pro podrážděné, unavené a červené oči vám zajistí zvlhčující oční kapky, které oční rohovku lubrikují a hydratují. Pokud vám kapky napoprvé nesednou, nevzdávejte to a zkoušejte dál. Každému sedí něco jiného. Na trhu je naštěstí velké množství variant, takže každý si určitě najde tu svou.

Speciálně pro citlivé oči jsou vhodné oční kapky OCUTEIN® SENSITIVE, které jsou na bázi lidských slz. Díky tomu jsou nejenom funkční, ale i velmi dobře snášené. Byly dokonce vyvinuty pro celodenní nošení kontaktních čoček bez vysychání, mlžení či řezání v očích.

„Tyto kapky jsou výjimečné tím, že jako jeden z mála zdravotnických prostředků používají dvojkombinaci lubrikačních a hydratačních látek. Výrazně se tím snižuje dráždivost oka, kapky se pomaleji vyplavují z očního prostředí a prodlužuje se jejich účinnost,“ doporučuje OCUTEIN® SENSITIVE doktorka farmacie Barbora Růžková. Krom toho, že vám už po první kapce přinesou neskonalou úlevu, udržují také ideální pH, omezují otok a začervenání oka a působí antisepticky.

Zvlhčující kapky OCUTEIN® SENSITIVE

Zvlhčující kapky OCUTEIN® SENSITIVE poskytují okamžitou a dlouhodobou úlevu pro podrážděné, unavené a červené oči, běžná cena 99 Kč.

Obklady
Vyzkoušet můžete také obklady z vychladnutých čajových sáčků, heřmánku nebo světlíku lékařského. Nejprve si ale tyto obklady vyzkoušejte na jiné oblasti pokožky, mohlo by dojít k podráždění vysoce citlivé kůže kolem očí. Navíc, pokud už sáhnete po bylinných obkladech, měli byste je opakovat několikrát za den a použít vždy nové sáčky. Vyzkoušet můžete také vyluhované sáčky zeleného čaje, které na nějakou dobu uložíte do mrazničky.

Zvlhčující kapky OCUTEIN® SENSITIVE

Dopřejte svým očím úlevu, když volají o pomoc!

   
03.05.2016 - Oči - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [7] koralek59 [*]

  Na zarudlé oči u mě platí oční kapky a chladivé čajové sáčky, ale vyzkouším i Ocutein ...., snad to nebudou "vyhozené peníze" Sml22 ... Vyzkoušela jsem jich totiž už hodně a dle lékárníků: "zaručené učinné", ale jaksi ne vždy ....Sml30, tak uvidím ....Sml16

  superkarma: 0 04.05.2016, 19:35:25
 2. avatar
  [6] AmeA [*]

  Pytlíky od čaje z lednice *

  superkarma: 0 03.05.2016, 16:17:26
 3. [5] lenka7735 [*]

  syper tipy, chi chi...mne pomaha prilozit si studenu lyzicku :) :)

  superkarma: 0 03.05.2016, 16:00:56
 4. [4] Boros [*]

  Když mám něco důležitého, tak předtím prostě neflámuji- ono zarudlé oči jsou sice vidět, ale horší je to, co je slyšet- lovení z paměti, ééé, nesouvislé bláboly apod.

  superkarma: 0 03.05.2016, 12:12:18
 5. avatar
  [3] gituška [*]

  Ocutein kapky občas používám

  superkarma: 0 03.05.2016, 12:00:49
 6. [2] bobani [*]

  jen oční kapky

  superkarma: 0 03.05.2016, 08:59:11
 7. [1] Andreadornova [*]

  Sml67

  superkarma: 0 03.05.2016, 06:45:55

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme