Pojďme se chvíli bavit zcela nevážně. I když téma, kterým se budu v tomto článku zabývat, je jistě na konci letních prázdnin velice ožehavé, měli bychom si obalit nervy a brát to s humorem.

O co jde? Děti se nám pomalu začaly vracet z prázdnin, kde byly vystaveny velkému nátlaku radovánek, lehkovážnosti, her a rozmazlování. Dětská duše jen těžko takové přesile odolá, proto se nabyvší nekázni musí postavit rodičové!

Dítě - špinavý

Je třeba začít včas

Nenechte děti ani okamžik vydechnout, nezajímejte se o jejich prázdninové příhody, to by byla velká chyba! Hned po návratu nastolte tvrdý režim, ne nepodobný feudální společnosti. Vytvořte si také žebříček vhodných trestů za nevykonané úkoly.

5 redakčních tipů, jak zkrotit zdivočelé děti

  • Domácí práce: Okamžitě po návratu zavřete děti do pokoje a nechte je vybalit jejich vlastní zavazadla. Vytvořte seznam denních a týdenních domácích prací, které budou děti vykonávat (vynášení odpadků, luxování, mytí nádobí, žehlení...).
  • Žádní kamarádi: Nepouštějte děti ven, o prázdninách si užily dost. Izolujte je od přátel a učiňte tak důsledně, nezapomeňte například zabavit dětem mobilní telefony.
  • Učit se: Stanovte pravidelné hodiny, ve kterých se budou děti učit. Norma by měla být okolo 10 hodin denně.
  • Nepřekrmovat: Pokud nechcete, aby vaše dítě čišelo zbytečnou energií, kterou by mohlo využívat na zlobení, nepřekrmujte ho. Ke krmení dětí použijte příručku pro bezenergetickou odvažovanou dietu.
  • Tortura: Mučení je jedním z nejstarších, ale také nejúčinnějších způsobů, kterak donutit svěřené osoby k poslušnosti. V moderní době budete asi hůře shánět palečnice, švédské botičky či obdobné vychytávky středověku, přesto se dají použít inovované způsoby, například poutání k radiátoru, šlehání bičíkem anebo standardní lámání vařečky o neposlušnou zadnici.

Kluk s prakem

Náš seznam jistě není vyčerpávající, proto do diskuze pod tímto článkem pište své rady a tipy pro ostatní rodiče.

Jaké metody se vám při krocení dětí vyplatily?

lupa

Reklama