bezinky

Léčivý účinek černého bezu je nesporný. Bezové květy posilují obranyschopnost organismu a pomáhají například i při silném zahlenění, kašli a zánětech čelních dutin, mohou mírnit zánětlivé procesy, plody bezu působí také proti virům... Ale o léčivých účincích černého bezu dnes hovořit nebudeme. Dnes si napíšeme několik receptů a nápadů, které lze z právě dozrávajících bezinek vyrobit.

Nápoj proti chřipce

Nalijte 200 ml šťávy z bezových plodů do 600 ml vody, přidejte dva hřebíčky, 1 plátek zázvoru a ¼ skořicové tyčinky. Tekutinu zahřejte (nevařte), oslaďte trochou medu a pijte tak horké, jak je to jen možné. Pijte třikrát až čtyřikrát denně 1 šálek po dobu 1-5 dnů.

Bezová šťáva

Na 1 litr bezových bobulí bez stopek nalijte ¼ litru vody a přidejte nastrouhanou kůru a šťávu z jednoho citronu. Použijte parní odšťavňovač a získanou tekutinu oslaďte 50-100g cukru. Ještě teplou šťávu naplňte do malých lahví a uzavřete je. Šťáva pomáhá nejen proti horečce, ale jde z ní vyrobit i vynikající mléčné koktejly a také domácí nealkoholické svařené víno.

Upozornění

Přes všechny blahodárné účinky je třeba mít na paměti, že syrové bobule bezu jsou mírně jedovaté a předávkování jimi způsobuje nutkání k zvracní, proto omezte užívání bezu na 20ml denně a míchejte je ideálně se stejným obsahem portského vína, které podporuje účinnost bezinek.

Reklama