Vaření

Tipy a triky: Jak ušetřit při ručním i automatickém mytí nádobí

Vaše myčka i peněženka vám poděkuje, pokud si osvojíte několik praktických zásad ručního mytí nádobí i mytí nádobí v myčce.

Mytí nádobí v myčce

dish

 •  Používejte úsporné mycí cykly, kdykoli je to možné.
 • Zapínejte pouze naplněnou myčku. Myčka využívá stejné množství vody, ať už je poloprázdná, nebo zcela plná. Jestliže budete vkládat do myčky nádobí v průběhu dne a zapnete ji jednou večer, použijete méně vody a spotřebujete méně energie, než když budete nádobí několikrát za den umývat.
 • Nepředmývejte nádobí, než ho dáte do myčky. Moderní myčky v kombinaci
  se značkovými produkty jako např. Somat, dokážou perfektně umýt dokonce i silně znečištěné nádobí. Odstraňte pouze větší zbytky jídla, vyprázdněte sklenky a hrnky – myčka se o ostatní již postará sama. Je-li opravdu nutné nádobí před mytím ještě opláchnout, pro ušetření energie používejte studenou či vlažnou vodu.
 • Používejte sušení vzduchem, pokud ji vaše myčka nabízí. Máte-li starší myčku
  bez této funkce, můžete ji po poslední oplachové fázi vypnout, otevřít dvířka
  a nechat nádobí oschnout přirozeným působením vzduchu. Počítejte však s tím,
  že sušení bez horkého vzduchu nebo pouhé otevření dvířek prodlouží čas schnutí.
 • Plňte myčku nádobím podle návodu výrobce. Naplňte celé koše, tím maximálně zužitkujete vodu a energii, ale ponechte dostatek volného místa pro cirkulaci potřebného množství vody pro bezchybné umytí.

Ruční mytí

PurKombinujte mytí v napuštěném dřezu a mytím pod tekoucí vodou. Do misky nalijte vodu a v ní rozmíchejte mycí prostředek. Dávkujte mycí prostředek jednim vstříknutím (2 ml), aby se vytvořila pěna. Jakmile zmizí, je potřeba opět nadávkovat. Houbičkou nebo kartáčkem tento roztok aplikujte na nádobí a umyjte ho. Nádobí následně opláchněte pod tekoucí vodou. Pak již nechejte okapat, nebo osušte.

Zvolte vhodný mycí prostředek. Vybírat můžete nejen z různých vůní, ale i velikostí balení. Jednotlivé produkty se liší svou výkonností, stejně jako přednostmi. Například výrobky značky Pur můžete použít na všechny typy nádobí a kuchyňských potřeb. Je jedno, zda myjete nádobí ze skla, porcelánu, umělé hmoty, oceli nebo stříbra, Pur vždy zajistí jeho perfektní čistotu a lesk. Pur Power navíc dokonale myje i ve studené vodě. Těm, kdo mají citlivější pokožku, doporučujeme zvolit novinku Pur GOLD Care, která je dermatologicky testována a šetrná  k pokožce rukou.

   
19.10.2015 - Vaření - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [4] vocjan [*]

  Nádobí myji ručně.

  Myčkou je někdy i můj muž.Docela rád umývá.Sml59Sml59

  superkarma: 0 21.10.2015, 21:41:22
 2. [3] manislava [*]

  Sml67

  superkarma: 0 19.10.2015, 15:50:38
 3. [2] bobani [*]

  myčku nemám a ani nechci

  superkarma: 0 19.10.2015, 14:24:07
 4. [1] Boros [*]

  Nádobí myjte, až když padá z kredence a vy nemáte z čeho jíst- v jedné vodě se dá umýt všechno. To je přesně modifikace rady Zapínejte pouze naplněnou myčku pro ruční mytí.

  superkarma: 0 19.10.2015, 10:54:55

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme