Vyzkoušeli jsme výrobu vitrážových perníčků. Možná nevíte, ale třeba tušíte, o co se jedná - chcete-li mít krásné vánoční cukroví plné barev, zkuste také tento zajímavý nápad! Nebojte, „sklo“ uvnitř je jedlé a rozhodně se o něj vy ani vaše děti nepořežete...

pernicky

„Není to můj originální recept, objevila jsem ho někde na internetu,“ řekla mi kamarádka Katka, když jsme se poprvé bavili o vitrážových perníčcích. „To se koupí Bonpari, rozdrtí se v hmoždíři a potom se sypou do vykrojených perníčků.“

Nebyl bych to duše zvídavá, kdybych výrobu vitrážových perníčků nevyzkoušel. Nakoupil jsem Bonpari různých barev a vrhl se do dobrodružství.

Jak vyrobit vitrážové perníčky

Bonpari jsem si rozdrtil v hmoždíři, ale můžete je drtit třeba v pytlíku válečkem. Nedrťte je na úplný prach a nenechávejte je v příliš vlhkém prostředí - docela rychle se na sebe lepí.

perníčky

Perníkové těsto jsem měl již připravené. U perníčků platí, co rodina, to jiný recept. Vitrážové perníčky můžete dělat z libovolného perníkového těsta.

Vyválel jsem těsto a vykrájel perníčky tak, jak jsem chtěl (ano, důležité jsou dírky pro vitráž).

Pozor! Perníčky klaďte na plech s pečicím papírem, jinak z něj neporušené vitráže nedostanete. Po nakladení perníčků na plech, nasypte do dírek podrcené Bonpari - množství musí být tak akorát, aby vitráž nevytékala, ale zároveň, aby jí bylo v dírce dostatek - řídit se můžete následující fotkou...

perníčky

Takto připravený plech šoupnete do trouby vyhřáté na 160 °C. Jak níže uvidíte, ve velkých dírkách se dají udělat i různobarevné vitráže. Po vyndání plechu ale nastává nejtěžší úkol - sundat perníčky z pečicího papíru tak, aby se vitráž nepoškodila. To není vůbec triviální a chce to docela zručné prstíky; nechte perníčky trochu vychladnout a ve správnou chvíli je opatrně odlepujte.

perníčky

Dobrá rada: Vajíčkem pomažte perníčky těsně po dopečení, kdybyste je namazali před pečením, vytvoří se na povrchu nehezké mapy. Teplo z čerstvě vytažených perníčků z trouby stačí na likvidaci všech možných salmonel a jiných nepěkností.

Tip: Aby perník změkl do Vánoc

Asi byste řekla, že na pečení perníčků je již pozdě. Není! Chcete-li, aby vám perník změkl během několika dnů, uzavřete ho (bez přístupu vzduchu) do nádoby s krajícem chleba a rozkrojeným jablíčkem. U vitrážových perníčků ale musíte vychytat umístění, aby se rozměklá vitráž nepřilepila k podložce.

Reklama