Rodina

Tip pro ženy: Aby muž pochopil, co mateřská obnáší…

„Mateřská je pohoda!“ Taky jste už od své drahé polovičky slyšely tuto provokativní větu? Pokud nás čtete pravidelně, možná si pamatujete, že já tato tři slova od manžela uslyšela, když hlídal dcerku v době, kdy jsem si potřebovala zajet nakoupit nové oblečení, protože po porodu jsem se do ničeho nevešla. Poprvé jsem tehdy byla několik hodin bez dcery.

Řekl mi to sice ve vtipu, ale vzhledem k tomu, že tehdy hlídal pouhé tři hodiny a celé je Emilka prospala, tak si to podle mě možná i trochu myslel.

Jenže včera nadešel den, kdy měl hlídat naše dítě od rána do večera. Přesně to bylo od 7:30 do 21:28! To jsou totiž časy odjezdu a příjezdu vlaků, kterými jsem cestovala. Kam? Do Drážďan na nákupy s kamarádkou. Před týdnem jsem si totiž jen tak povzdechla, jak závidím kamarádce, která si takhle na nákupy vyjela. „Já bych tak jela!“ řekla jsem. A manžel mi na to odpověděl: „Tak se domluv s nějakou kámoškou a jeď. Já si udělám s Emilkou hezkej den.“ Nejprve jsem si říkala, že to nemyslí vážně, ale když na tom trval, říkala jsem si, proč ne. Ozvala jsem se kamarádce, koupily jsme jízdenky, včera ráno jsem se s těžkým srdcem rozloučila s naší spící holčičkou a odjela směr Drážďany!

Manžel ode mne dostal „manuál na dítě“ v smsce a já zprvu celá obalená v nervech a myšlenkách na to ubohé dítě, které jsem jako krkavčí matka opustila, koukala z okna a nedokázala se uvolnit. (článek o krkavčích matkách zde) Až když jsme dorazily na místo, daly si oběd a začala jsem pobíhat mezi ramínky s oblečením, trochu jsem své myšlenky na domov utlumila. Po třech hodinách v obchodě už jsem jen myslela na to, že mi upadnou ruce ze všech těch věcí, se kterými jsem se táhla. O nakupování ale jindy.

Musím říct, že jsem si trochu vyčítala, že jsem jela na tak dlouho, ale zase jsem se uklidňovala tím, že jsem aspoň dcerce nakoupila hezké věci. A teď už se dostávám k tomu, proč to všechno píšu!

Střih – 21:28 – Hlavní nádraží Praha. Manžel na mě čeká na Hlaváku, vezem kámošku domů a poté, co vystoupí, přijde ten největší šok, jaký mohl přijít. Muž se rozpovídá o dni s dcerou. „Jak ses měla, Broučku? My jsme si to krásně užili! Odpoledne přijela Lenka (jeho sestra), byli jsme na procházce. Bylo to moc fajn, ale teda můžu ti říct, že jsem úplně grogy! Hned jak dorazíme domů, jdu spát! Musím přiznat jednu věc – fakt před tebou smekám!!!“M-T-16-159 (1)

Vidíte tu fotku? Ano – takhle nějak jsem musela v tu chvíli vypadat. Nestává se mi moc často, že mi docházejí slova, ale na několik vteřin mi spadla brada a úplně jsem oněměla a přemýšlela jsem, jestli špatně neslyším. „Cože?“ zeptala jsem se, protože jsem měla pocit, že ke mně doznívají věty, které se mi jen zdají. A manžel pokračoval. Ne – počkejte – doslova chrlil: „Hele to je neskutečný, jak je to náročný! Vždyť je celej ten den rozdělenej jen po třech hodinách! Já jsem přebalil, nakrmil a pak než si odříhla, byl jsem úplně splavenej! Pořád něco děláš! Bylo to jako super, ale dělat to každej den? Ježiši, každej den? Fakt jsi borec a smekám! Vždyť já, když mám volno a jsme doma spolu, můžu jít relaxovat aspoň na tu zahradu, ale teď, když jsi nebyla doma, tak jsem vůbec neměl čas tam jít!“ …a pak asi ještě dvacetkrát smeknul.

Mám ten pocit, že nedávno jedna z vás čtenářek, zmínila ve svém komentáři, že její partner absolutně nechápe, co vlastně celý den doma dělá. Takže doporučuju: Jeďte na nákupy a děti nechte svým mužům! Ten můj si to užil, zvládl to na jedničku, dokonce jsem se dočkala bonusu v podobě dokonale uklizené kuchyně a obýváku, a přestože si teda myslím, že to nepotřeboval, došlo mu, co všechno naše „profese“ maminky obnáší. A já ho mám zase o kousek radši…

PS: ale vlastně vždyť já smekám před manželem.

Matky v nesnázích

Matky v nesnázích 2Jsme dvě kamarádky, které otěhotněly téměř ve stejnou dobu. Všechny radosti prožíváme spolu. Rozhodně jsme neobjevily Ameriku a netvrdíme, že víme všechno! Nejsme expertky na mateřství ani těhotenství. Někdy jsme bezradné stejně jako většina prvorodiček. Takže? Testujeme na sobě! Vyzkoušíme, posoudíme, podělíme se a moc rády uslyšíme nejen i vaše tipy, ale třeba i váš příběh!
Pokud jste na to samy/sami (to, kdyby nás chtěli omrknout i pánové) nebo se chcete jen odreagovat, zastavte se k nám!

Foto: Petr Adámek a autorka

Čtěte také:

   
19.10.2016 - Děti - autor: Matky v nesnázích

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [44] Motty [*]

  Eva_CZ — #43 Ani já ne, neměla jsem nakupování ráda nikdy a teď už tuplem ne a představa, že jedu na nějaký celodenní výlet za hranice, lezu po obchodech a tahám se z taškama je noční můra. Třeba jsem viděla, že se dělají jednodenní zájezdy do Vídně do Primarku - jednak Primark je v Británii opravdu odpad, kde jsou hadry poházený po kupách na zemi, komu co spadne, to tam zůstane. A za druhý už vidím, jak celej autobus vyleze u jednoho obchodu, tam se handrkujou o věci, očumujou, co kupuje druhej a pak hurá s nákupama domů - ani ve snu. Brrrrr.

  superkarma: 0 20.10.2016, 17:52:25
 2. avatar
  [43] Eva_CZ [*]

  Motty — #42Sml67Sml67Sml67Sml67 Ze ma tohle nekdo jako konicek? Tomu fakt nerozumim. Sml23

  1. na komentář reaguje Motty — #44
  superkarma: 0 20.10.2016, 15:12:29
 3. avatar
  [42] Motty [*]

  Mateřskou dovolenou nekomentuju, protože jsem to nezažila, ale co mě teda vyloženě děsí, je představa dne stráveného nákupy..... stačí mi zajít jednou za čas do nějakýho shopping centra, když potřebuju něco koupit a po půl hodině mě to tam tak neskutečně otráví, že prchám. Celý den bych tomu nikdy nikdy nikdy nevěnovala. Ani kdyby mě mučili Sml30

  1. na komentář reaguje Eva_CZ — #43
  superkarma: 0 20.10.2016, 12:23:40
 4. avatar
  [41] kobližka [*]

  fialka63 — #38 Z tvého psaní jsem měla dojem,že si vnoučka bereš každý víkend.

  superkarma: 0 19.10.2016, 21:51:36
 5. avatar
  [40] Louisa [*]

  Tak je dobře, že pán viděl, že MD není v plném slova smyslu dovolená, že s miminkem opravdu musí být někdo 24 hodin, ale nechápu, že to neviděl dřív. To nebyl doma o víkendech? Nebo když přišel z práce, tak si dítěte nevšímal?

  superkarma: 1 19.10.2016, 21:15:58
 6. avatar
  [39] Suzanne [*]

  Pentlička — #23 Při tomhle nevyspání ti naprosto rozumím. Sml22

  superkarma: 0 19.10.2016, 21:13:35
 7. [38] fialka63 [*]

  kobližka — #29 Syn pracuje na směny, takže jejich víkendy nejsou typické víkendové, mívá volno i ve všední dny. Když je doma a chtějí být o víkendu spolu, samozřejmě podporuji a nevstupuji mezi ně, přeji jim a sama sobě, aby byli co nejvíc spolu a bylo jim dobře, nebo aby si odpočinul, udělám, jak si řeknou.

  1. na komentář reaguje kobližka — #41
  superkarma: 0 19.10.2016, 20:27:40
 8. avatar
  [37] peetrax [*]

  kobližka — #29 nedá se z toho vyčíst, že je to každý víkend. Sml80

  superkarma: 0 19.10.2016, 18:25:30
 9. avatar
  [36] peetrax [*]

  Pentlička — #23 nezlob se, ale první, co mě napadlo, bylo, že lidé, kteří mají tak veliký problém s tím, aby měli a pečovali o (pravděpodobně) jedno zdravé-nepostižené dítě, by žádné ani mít neměli. Natož druhé.

  Je mi tě líto, ty nebudeš zjevně nikdy spokojená s ničím.

  superkarma: 2 19.10.2016, 18:22:58
 10. avatar
  [35] risina [*]

  Pentlička — #19 Taly jsem si prvni dve materske nijak extra neuzivala, hlavne proto, ze jsem se nudila tim stereotypnim kolotocem - ale 2x denne ven jsem se tedy nevykopala. Potreti se mi to libilo nejvic, v dcerinych 9 mesicich jsem se vratila na castecny uvazek d nprace (2x tydne na 2-4 hodiny, hlidali nasi pak jesle) a ty zbyle dny jsem si dokazala zaplnit.

  superkarma: 0 19.10.2016, 17:04:28
 11. avatar
  [34] gerda [*]

  fialka63 — #27Ve tvém příspěvku je naprosto všecko.Sml67

  superkarma: 0 19.10.2016, 15:30:00
 12. avatar
  [33] Janki [*]

  Rikina — #5 Myslím, že v článku šlo o něco jiného. Mám dnes již dospělé syny, mateřská byla celkem v pohodě. Taky jsem ještě vyvařovala pleny v hrnci, neměla automatku a jiné vymoženosti. Ale taky jsem měla štěstí, že kluci oba celkem dobře spali, takže jsem s nima moc nocí neprobděla. Doma jsem měla vždy uklizeno, navařeno, napečeno. Po večerech, když byl muž na odpolední, jsem šila a dělala práce, na které jsem potřebovala klid. Jenomže manžel měl neustále pocit, že se flákám... Přišel domů a vše bylo hotové, čisto, my v pohodě. To že zatím ale je i moje celedonní práce, to neviděl. Neustále mi předhazoval, že on je ten kdo musí pracovat a já že nedělám nic, že mám havaj. Když jsem chtěl, aby malého pohlídal, že si odskočím na hodinu aerobicu, byl oheň na střeše... Každý chlap by si to měl vyzkoušet. Ale nejen hlídání, pěkně se vším všudy, s péčí o domácnost, nákupy atd. Pak by aspoň neměli takové primitivní keci o flákání a víc by si svých žen vážili. A to asi chtěla říci autorka článku. Aspoň já to tak chápu.

  PS: Uvítala bych ty dnešní moderní pomůcky pro maminy, vše by bylo rychlejší a já mohla mít na kluky daleko více času.

  superkarma: 5 19.10.2016, 15:22:02
 13. [32] Boros [*]

  Boros — #31 Nějak mi tam zmizel zbytek- ani jednou za život.

  superkarma: 1 19.10.2016, 15:11:29
 14. [31] Boros [*]

  wich — #22 2x do týdne? Mně ani jednou

  1. na komentář reaguje Boros — #32
  superkarma: 0 19.10.2016, 15:08:37

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [30] wich [*]

  fialka63 — #27 Silný životní příběh Sml15 Ale krásně jsi to napsala, hlavně ten závěr Sml59

  I můj manžel si upravil práci tak, aby mohl co nejvíce udělat z domu a maximum času být s námi. Viděli jsme už na naší neteři, jak ten čas šíleně letí, sotva se narodila, už jí byly tři a to už měla za sebou rok školky, švagr mladou viděl jen z vlaku a švagrová ve škole nebo v práci, holka věčně u někoho strčená na hlídání, čili klasika - jedináček každou chvíli strčený na hlídání někde jinde, takže nyní je krásná princeznička, ale taky pěkně protivný rozmazlenec Sml31 Věděli jsme, že přesně takhle to nechceme už od začátku Sml67

  superkarma: 0 19.10.2016, 14:36:45
 2. avatar
  [29] kobližka [*]

  Mě se na mateřské líbilo,na tu druhou jsem šla po jedenácti letech a tu jsem si vyloženě užívala.A přesně jako píše Eva - žádná automatka,žádné jednorázové pleny.Ještě jsem šila na dcerku a procházky s ní byly zdrojem poučení a vypravování,nachodila jsem s ní nespočet kilometrů.Když se manžel vrátil z práce,bylo uklizeno,navařeno.Ovšem nutno připomenout,že taky tenkrát NEBYL INTERNET A POČÍTAČE Sml30Sml30Sml30 Mě teda čas strávený s dítětem nepřišel zbytečný.

  fialka63 — #27 Možná je trochu i škoda,že víkend co víkend prožívá tvůj vnouček bez rodičů Sml80 Dny,kdy mají rodiče volno,by mohl trávit s nimi.Alespoň mě,jako matce,by to bylo určitě líto,že se svým dítětem nic nepodnikám,když mám na to čas.

  Pentlička — #19 Ale,ale...není každý jako ty a říkám zcela upřímně - zaplať pánbů.Připadáš mi trochu sobecká,ale nechci tě soudit.

  1. na komentář reaguje peetrax — #37
  2. na komentář reaguje fialka63 — #38
  superkarma: 0 19.10.2016, 14:26:46
 3. avatar
  [28] denkas [*]

  fialka63 — #27 Hezky si to napsala. Taky když sem jestě chodila do práce,tak sme si minimalně jednou za měsíc brali vnoucata,nakonec jich bylo pět,bylo to naročny,ale krasný Sml59 Teď mame dvě maly vnucky a dvě pravnoucata a krom mamýho pravnoucka/půl roku,si je taky berem ,už sme v důchodu,tak si užívame.

  superkarma: 0 19.10.2016, 14:05:32
 4. [27] fialka63 [*]

  Když jsem byla na mateřské (tehdy neplacené, syn měl necelé dva roky), zemřel mi manžel a patrně v důsledu toho i ještě nenarozené děťátko v 8.měsíci. Jak ráda bych na mateřské ještě byla a pečovala o obě děti! Roky uběhly, teď jsem šťastnou babičkou. 2,5-letého vnoučka si vyzvedávám v pátek odpoledne a vracím v neděli večer, čtu a vyprávím pohádky, říkanky, zpívám, vařím, krmím, pletu, dává se mnou prádlo do pračky, krmí domácí zvířectvo, uklízíme, jezdíme na koníčky, do ZOO, zatloukáme kladívkem špalíčky nebo hřebíky, houkáme s hasiči, zakopáváme o rozházené hračky po bytě.... Jsem zaměstnaná a můj týden má dost přes 40 pracovních hodin. Padám únavou, ale s vnoučkem ožívám. Maminky, užívejte si rozkošných malých dětí, i když je s nimi hodně práce, čas uběhne, ani nevíte jak. Všechna láska a péče, kterou jim dáte od prvních roků, bude v nich, vím, o čem mluvím. Dítě je ten největší dar, který žena může mít, a láska je ten největší dar, kterou můžeme dítěti dát. Neberte to prosím pateticky.

  1. na komentář reaguje denkas — #28
  2. na komentář reaguje kobližka — #29
  3. na komentář reaguje wich — #30
  4. na komentář reaguje gerda — #34
  superkarma: 4 19.10.2016, 13:56:19
 5. avatar
  [26] Eva_CZ [*]

  .......... tohle mi hlava vubec nebere. Mela jsem topeni na uhli, dvouplotnovy varic a pleny jsem vyvarela i zehlila, dokud je to dite melo. Automatka byla sen, na koupani se muselo zatopit pod kotlem. Prvni dite jsem povila na horach, 3 mesice tam netekla voda, pleny jsem machala v ledove rece Upe a neresila jsem. Sml80 Cetla jsem, jezdila s kocarem, normalne jsem fungovala, v pripade 1.decka zadna materska ani nebyla, musela jsem makat, vedli jsme hotel. Sml80 Pentle, ty jsi nehorazne rozmazlena a divna zenska. Sml22

  superkarma: 8 19.10.2016, 13:30:51
 6. avatar
  [25] diblice [*]

  Pentlička — #23no u tak rozdílnýho vstávání se nedivím, já dlouho kojila a kojila jsem normálně ve spaní, kolikrát jsem se ráno divila, co dělá dítě v posteli, když jsem ho večer dávala do postýlky, všechny děti nevstávaly dřív jak v osm, po obědě spaly minimálně dvě hodiny i víc a večer v sedm už zase v posteli, ale asi to bylo tím, že byly od rána do večera většinou venku a značně unavený, nikdy jsme je nějak extra nenosily, všechno msely oběhat po svých, tatínek s nima vždycky dokázal vyběhnout a nějaký "bolení nožiček" se nevedlo a kupodivu nám to tak funguje i s vnoučkem

  superkarma: 0 19.10.2016, 13:21:29
 7. avatar
  [24] gerda [*]

  Pentlička — #19Jsi opravdu zvláštní. To, co bere většina z žen za běžnou, za hovor nestojící činnost, ty cítíš jako újmu. V dřívějším životě jsi musela být rozhodně nějaká šlechtična, která nemusela prstem hnout.Sml30 Jsem moc ráda, že jsme v rodině všichni pracovití a šťastní za to, když můžem překonávat překážky i vlastní pohodlnost. Rozhodně je lepší být unavený z práce, než z nešťastných myšlenek a lelkování. A ty práce zahání. Neber to jako odsuzování nebo kritiku. Vycházím jedině z toho, jak se tu představuješ ve svých příspěvcích.

  superkarma: 3 19.10.2016, 13:00:55
 8. avatar
  [23] Pentlička [*]

  wich — #22 Teď, když jsou děti dospělé, vystudované a samostatné, jsem spokojená. Mateřská pro mě byla jak černá díra, z níž se nedokážu vyhrabat. Ano, rodiče přišli 2x v týdnu na 2 hodiny vzít děti ven a, jak jsem psala, v ten moment jsem padla na gauč a usnula. Děti chodily spát tak, že dcera usnula až tak někdy v 10 večer a syn už o půl čtvrté ráno vstával, takže ani večer ani ráno jsem nebyla schopná si nějak odpočinout. Bylo to příšerné a vím, že jsem si tehdy říkala, že kdybych věděla, že to bude tak děsné, tak jsem žádné děti neměla. Teď už si to pochopitelně neříkám a jsem ráda, že je mám.

  1. na komentář reaguje diblice — #25
  2. na komentář reaguje peetrax — #36
  3. na komentář reaguje Suzanne — #39
  superkarma: 0 19.10.2016, 12:56:58
 9. avatar
  [22] wich [*]

  Pentlička — #19 Pentličko, ty musíš být hrozně nešťastný a nespokojený člověk Sml80 Mateřská s hlídáním 2x do týdne? To je pro mnohé z nás vyloženě luxus.

  atej — #18 diblice — #20 Sml67

  1. na komentář reaguje Pentlička — #23
  2. na komentář reaguje Boros — #31
  superkarma: 3 19.10.2016, 12:43:42
 10. avatar
  [21] denkas [*]

  Pentlička — #19 Je pravda,že přes den clověk moc casu na sebe neměl,ale večer,když vsichni usnuli,tak sem si cetla Sml80. Je pravda,že mě prace kolem dětí bavila,i machaní plín,přepíraní dětskych hadříků,uklízení... A i sem to brala,že to tak ma byt,že když sem doma,tak je domácnost jen moje. A když to baví,tak jde vše lépe Sml59 . Taky clověk byl mladej,plnej sil,..

  superkarma: 0 19.10.2016, 12:38:50
 11. avatar
  [20] diblice [*]

  mateřská byla báječná, nevím co je se nevyspat, žádné brzké vstávání, klid a pohoda, kolikrát jsem si dáchla s dětma i po obědě a to jsem k tomu vždy měla něco na víc, u prvních dvou dětí to bylo vaření pro rodiče a babičku(zase jsme něco málo aspoň ušetřili) u druhých dvou dětí to bylo hospodářství a zvládnout se to dalo v pohodě, kočárek sebou do chlíva a dětičky spokojený a hlavně zdravý a velice brzo samostatný, nejmladří je 12 a vypraví se do školy sama a to už od svých 8let

  1. na komentář reaguje wich — #22
  superkarma: 2 19.10.2016, 12:10:30
 12. avatar
  [19] Pentlička [*]

  Já jsem teda jedna z mála, kdo si mateřskou neužíval. Bylo to příšerné období a nevzpomínám na to ráda. V životě jsem se tak nehonila jako tehdy a ještě jsem byla nevyspaná. Asi jsem línější než ostatní ženy, ale mně strašně vadilo, že nemám chvilku sama pro sebe, kdy bych si mohla v klidu číst knížku, jít se někam projít bez dítěte nebo prostě jen tak relaxovat. Když přišli 2x týdně odpoledne naši a vzali děti ven, okamžitě jsem usnula, jak jsem byla nevyspaná. Já prostě nejsem stroj, kterej dokáže jen makat a makat, potřebuju mít volno a klídek, abych byla spokojená. Domácí práce, vaření, pečení, uklízení, nákupy, to všechno vysloveně nenávidím a beru to jako sakra těžkou a vyčerpávající práci. K tomu dítě, s nímž jsem chodila 2x denně na procházku, musela žehlit plínky, vařit jídlo a připravovat sunar, kašičky, přepírat dupačky, trochu se dítěti také věnovat - záhul jak hrom. Jděte s celou mateřskou do háje!

  1. na komentář reaguje denkas — #21
  2. na komentář reaguje wich — #22
  3. na komentář reaguje gerda — #24
  4. na komentář reaguje kobližka — #29
  5. na komentář reaguje risina — #35
  superkarma: 1 19.10.2016, 12:07:38
 13. [18] atej [*]

  já jsem momentálně na rodičovské dovolené a nemůžu říct, že bych nestíhala. Malá bude mít dva a je hyperaktivní a pořád něco vymýšlí. Hrajeme si a normální chod domácnosti taky zvládám. Dvakrát do týdne mám hlídání, abych si šla zacvičit, ale jinak je to můj ocásek. Chodíme spolu nakupovat, pereme spolu a dalších x-věcí a jde to. U mě to není o fyzické únavě (pokud tedy nebyla potřetí za dva měsíce nemocná), ale spíš že mi chybí lidi. Manžel je nemluva a někdy prostě člověk potřebuje mezi jiný lidi.

  Když měla malá rok a půl, tak jsem na tři dny jela na poznávačku a hlídal manžel. Dítě přežilo ve zdraví, manžel mi s úsměvem tvrdil, jak to bylo super a jak si to užili. Podotýkám, že ohříval kupovanou stravu a na úklid taky nešáhl. Ale přežili to oba a já poprvé po roce a půl spala celou noc.

  1. na komentář reaguje wich — #22
  superkarma: 0 19.10.2016, 11:47:45
 14. [17] Boros [*]

  Rikina — #5 Synovi byl právě rok, když se narodila dcera a za 4 dny na to začaly povodně (1997 na Moravě). Manžel absolutně nechápal, že mi nevadí, že vyvařuju plíny v hrnci na elektrické plotýnce a mejeme se všichni v jedné vodě a to pouze večer. Elektřina šla 3x 2 hodiny za den, plyn vypnutý (zaplavená plynárna), voda se nedala pít, ale já byla v pohodě. Manžel nechápal.

  superkarma: 0 19.10.2016, 11:24:14
 15. [16] Boros [*]

  gerda — #1 No jasně, já chodila do práce a manžel musel hlídat. Na nákupy jedině s dětmi.

  superkarma: 0 19.10.2016, 11:21:18
 16. avatar
  [15] wich [*]

  gerda — #9 Sml67Já si to teda užívám. Je pravda, že se za ničím neženu a MD a RD si fakt užívám už od těhotenství. Jasně, že začátky s dítětem jsou vždycky náročnější, než se vše zajede do režimu, ale kdo není prase, má normálně uklizeno, když dítě spinká, uvařím, o praní, sušení prádla nebo mytí nádobí nemluvím - to přece dělají stroje samy, já to jen uklidím. Fakt nechápu, kde mají ty baby problém. A ještě jsou super ty stížnosti, jak to někdo může nazývat slovem dovolená. Ano, milé dámy, je to dovolená ze zaměstnání na péči o dítě Sml58

  gerda — #13 Takhle to na ženě-in chodí už snad 10 let. Taky už sem skoro nikdo nechodí...

  superkarma: 2 19.10.2016, 10:53:37
 17. avatar
  [14] denkas [*]

  gerda — #13 Sml52Sml52 nojo,nedá nam to Sml80

  superkarma: 0 19.10.2016, 10:48:48
 18. avatar
  [13] gerda [*]

  denkas — #11 Články tady jsou zboží rychlé spotřeby. Už nemají vůbec žádné ambice. Není to vtipné, není to zajímavé natož pak poučné, pointa chybí, jde o ducháprázdné plkání, slouží pouze k rozvinutí diskuse s klikáním. Prostě se pár větami zaplácne místo a my pod tím pořád dokola píšeme, jak je to blbé a plné chyb.Sml32

  1. na komentář reaguje denkas — #14
  2. na komentář reaguje wich — #15
  superkarma: 4 19.10.2016, 10:27:08
 19. avatar
  [12] catcat [*]

  Rikina — #5je to zvláštní, ale moje dcera si teď mateřskou vysloveně užívá. Jasně, že je nevyspalá, ale vcelku stíhá (jen ne v klidu kafeSml30). A zeťák se po návratu z práce taky zapojuje a pokud je víkend, chodí spolu na procházky a užívají si toSml22. A to dcera příkrmy vaří Sml80

  superkarma: 0 19.10.2016, 10:09:08
 20. avatar
  [11] denkas [*]

  Jo a ten článek je tak nějak o ničem Sml80 Muž smekal,že byl splavenej,než si malá krkla. A proc byl den po 3hodinách? A proč uklízel,když nemusel? No fakt nevim,co je na tom článku zajímavého,či dokonce poučného. Sml80

  1. na komentář reaguje gerda — #13
  superkarma: 1 19.10.2016, 10:02:41
 21. avatar
  [10] denkas [*]

  wich — #6 Rikina — #5 Taky to nechapu Sml80 Mateřskou sem si užívala,vše stíhala. Když muž přišel s prace bylo vše hotové. Nakoupíno,uklizeno,uvařeno. Každy den po obědě procházka. Je pravda,že noční a ranní vstavaní mě davala, ale jak sem se probrala,tak sem už byla v pohodě. Vše sem dělala i dětma. Můj chlap snad nikdy nevzal kočar ven,abych si v klidu vygruntila Sml23

  superkarma: 3 19.10.2016, 09:50:02
 22. avatar
  [9] gerda [*]

  Rikina — #5 wich — #6 Tyhle historky o "děsné" mateřské jsou bohužel v módě a jak přes kopírák. Už by to chtěla nějaký ten nový, svěží vítr. Nevěřím, že jsou všechny stejné slepice, kterým k povyražení stačí vyrazit do obchodů a narvat si plné tašky. A pak si myslit, jak vyhrály.

  1. na komentář reaguje wich — #15
  superkarma: 4 19.10.2016, 09:43:07
 23. [8] bobani [*]

  dobré čtení

  superkarma: 1 19.10.2016, 09:13:09
 24. avatar
  [7] Suzanne [*]

  Vidím, že jsem černá ovce Sml57 Já na mateřské nestíhala, protože jsem byla věčně nedospaná, za celé dopoledne jsem se nedostala ven a kolikrát jsem se ani neoblékla, jak se mi chtělo spát. I přes množství domácích přístrojů jsem raději do roka kojila, než bych vytvářela příkrmy, pleny jsem nežehlila déle než týden a jak to šlo, používala jsem papírové. A to mi do toho nekecal internet ani chytré knihy. Je to pětadvacet let a dodnes se mi klíží oči, když si na to vzpomenu. Hlavně jsem se těšila, až bude dítku tak dvacet, abych s ním nemusela vstávat do školy.

  superkarma: 1 19.10.2016, 09:10:19
 25. avatar
  [6] wich [*]

  Já bych těm ustýskaným pipinám přála vybavení domácnosti, délku mateřské a (ne)možnosti našich babiček a prababiček. Myslím, že by se velice rády vracely ke své pohodové mateřské dovolené. A ty výčitky manželům nechápu už vůbec, ten chlap si obvykle nechodí do práce lehnout na kanape Sml80

  Myslím, že kdyby míň kecaly na facebooku a modrém koníkovi o tom, jak nemají čas, možná by měly spoustu času na všechno Sml57

  1. na komentář reaguje gerda — #9
  2. na komentář reaguje denkas — #10
  superkarma: 7 19.10.2016, 09:05:58
 26. [5] Rikina [*]

  Další chudinka, co na mateřské tolik trpí a nic nestíhá... a ještě má asi nějakou podivnou potřebu to manželovi "ukázat" - aby teda viděl, pacholek jeden, jaké je to mateřství náročné. Sml15 Lidstvo degeneruje. Čím víc má kolem sebe různých pomůcek, spotřebičů, elektroniky atd., tím méně je schopné normálně fungovat. A pak se divíme, že se rodí málo dětí - bodejť ne, když z péče o dítě dámy dělají takovou vědu. Den rozdělený po třech hodinách, bože, jaká hrůza! Sml52 Sml57

  1. na komentář reaguje gerda — #9
  2. na komentář reaguje denkas — #10
  3. na komentář reaguje catcat — #12
  4. na komentář reaguje Boros — #17
  5. na komentář reaguje Janki — #33
  superkarma: 5 19.10.2016, 08:32:04
 27. avatar
  [4] Allma [*]

  Žofie — #3ja jsem měla ve 20 dvojčata a taky jsem stihala Sml80

  superkarma: 0 19.10.2016, 08:13:27
 28. avatar
  [3] Žofie [*]

  Já jsem si mateřskou teda užila i když jsem měla tři děti za sebou. Možná se to dnes bere jinak Sml80

  1. na komentář reaguje Allma — #4
  superkarma: 0 19.10.2016, 07:05:40
 29. [2] Andreadornova [*]

  Tak tomu říkám nápad Sml52 manžel bude hlídat ty naše dva andílky a já si vyrazím, háček je v tom, že dcera už je větší tak pomůže a bude mít míň práce Sml52Sml30Sml52

  superkarma: 0 19.10.2016, 07:04:22
 30. avatar
  [1] gerda [*]

  Co furt máte s těma nákupama?! To se nedá dělat nic jiného?

  1. na komentář reaguje Boros — #16
  superkarma: 4 19.10.2016, 06:21:33

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme