Jste tvořivá a vždy máte radost, když můžete svému dítku vyrobit něco pěkného? Tak přesně pro vás je zde náš dnešní tip na krásnou tylovou sukýnku, která vaší holčičce jistě vykouzlí úsměv na tváři, a je jedno, jestli jí jsou dva roky, nebo třeba osm let.

Jak je známo, holčičky jsou parádnice už od útlého věku, rády se strojí a šňoří, proto vytvořte té své parádnici něco opravdu pěkného. Navíc podzimní večery jsou dlouhé, tak proč si je nezpříjemnit výrobou sukýnky, když náš tip na tylovou sukýnku je velmi jednoduchý. Zhotovit sukýnku zvládne opravdu každá z vás, i ta, která si o sobě myslí, že její ruce jsou spíše obě levé. Výhodou je i to, že materiál koupíte za pár korun, což všechny maminky jistě ocení. Ale dost povídání, pojďme se podívat, jak si již zmiňovanou parádu vyrobit.

První, co si musíte dobře promyslet a se svou dcerkou rozhodně zkonzultovat, je barva sukně. Trošku tušíme, že ve většině případů se bude jednat o velmi oblíbené růžové odstíny. Nemusí to být však jen jedna barva, sukýnka může být i například v barvách duhy, vše záleží na fantazii vás a vašeho dítka. Pak už jen stačí zajít do obchodu s látkami, vybrat špulku či metráž tylu, koupit stuhu nebo gumu, a může se jít tvořit.

Odměřte si délku stuhy a myslete na to, že se ještě musí sukýnka zavázat, takže si nechte cca 30 cm rezervu, ze které pak uvážete krásnou mašli. Když máte stuhu odměřenou, můžete začít s navazováním jednotlivých kousků tylu. Tyl by měl být také odměřen do délky sukně. Jednotlivé kousky však nemusí být stejné, skvěle vypadá, když jsou různě dlouhé, ale vždy by se mělo jednat o rozdíl pár centimetrů. Sukně díky různě dlouhým kouskům získá na dynamičnosti. Pak už jen vážete tyl na očka postupně vedle sebe, dokud nebude komplet celá sukně hotová. A to je vlastně vše, co k výrobě sukýnky potřebujete vědět, jak jednoduché, že?

sda

sad

Pokud chcete, aby sukně měla více na objemu, pořiďte si v galanterii víceřadou gumu, do jejíchž oček můžete vázat tyl tak, dokud nezíská potřebný objem. Opět můžete střídat barvy. U této varianty bychom volili tři různé odstíny dané barvy, kdy dospod dáte nejtmavší a postupně zesvětlujete, to pak bude teprve paráda!

asd

A to, že tylová sukýnka sluší opravdu všem, dokazují obrázky níže.

sad

asd

sad
I zvířecí detektiv Ace Ventura si tylovou sukni velmi oblíbil. :-)

Zdroj foto: https://www.facebook.com/Stylisheve?fref=ts
https://www.facebook.com/AceVenturaOfficial/photos_stream

Reklama