Rodina

Tip pro maminky školáků: Snadné psaní od začátku do konce

stabilo1Naučit se psát! To si přeje většina dětí, které se učí abecedu. A rychle pochopí, jak je těžké napsat všechna ta naprosto odlišná písmenka na papír, a ještě tím správným způsobem. Zkouší to znovu a znovu, než se jim podaří se trefit na řádek nebo napsat písmenko správně. Každý z nás si jistě vzpomene na to, jak při psaní udělal kaňku do písanky, měl prsty špinavé od inkoustu či si rozskřípal pero.

Aby se dětem lépe psalo,  spolupracuje společnost STABILO již po několik desetiletí s českými i zahraničními pedagogy a vědci a využívá vědecké poznatky v oblasti ergonomie při vývoji produktů. Klasické psací potřeby pro dospělé totiž nejsou pro dítě vhodné. Dětem se do ruky nejlépe hodí ergonomicky tvarované tužky a pera, které jsou lehké, anatomicky přizpůsobené dětské ruce, mají trojhranný úchop. Ten, umožňuje intuitivně správné rozložení prstů a zabraňuje otlakům na prstech při dlouhém používání. Pera a tužky by měli mít úchopovou neklouzavou zónu ve variantě pro praváka a ve variantě pro leváka. Pouze tak je zajištěno, že děti při držení budou muset používat co nejmenší sílu a svalstvo jejich ruky se tak rychle neunaví. Všechny tyto poznatky o ergonomii jsou spojeny v produktové řadě STABILO EASYergonomics experts. Tento program nabízí znatelnou podporu pro delší, lehčí a radostnější psaní.

stabiloZakřivené pero alias STABILO EASYoriginal je moderní alternativou klasického plnícího pera. Bylo vyvinuto pro všechny školáky od 6-ti let výše. Jeho motto je: nedělat kaňky a neškrábat. Zkřivené hroty plnícího pera, zašpiněné prsty a inkoustové kaňky uprostřed textu? Nic z toho se nemůže stát. Inkoust se nanáší přes kuličku z jinak velmi pevně uzavřené náplně, papír tak zůstane bez skvrny. S každou novou náplní přichází i nový hrot a výměna náplně je velmi snadná. Roller zahnutý jako banán padne lehce do ruky a je skvělý pro uvolněné držení. Příjemná je i úchopová zóna z neklouzavého materiálu. Palec a ukazováček příjemně zapadnou do ergonomicky vytvarovaných prohlubní. A skoro bez námahy svalstva ruky klouže kulička rolleru hladce po papíře. Jednoduše řečeno – lehké a čisté psaní bez křečovitému držení pera nebo „škrábání. Špatně napsaný text lze jednoduše vyzmizíkovat.

Pero je vhodné nejen pro všechny děti, které se psaním teprve začínají, ale do oka a do ruky jistě padne i starším žákům. Díky vyměnitelné náplni jej vaše dítě navíc bude moci používat i po několik let. Každý nový hrot totiž obsahuje rovnou také úplně novou náplň, což zaručuje jednoduchou výměnu inkoustu oproti klasickému peru. Praktické větší víčko zaručuje, že hrot je lépe chráněn a nehrozí tak jeho ztráta. Víčko lze nasadit i na opačnou stranu pera.

Roller STABILO EASYoriginal z produktové řady EasyErgonomics expert by neměl chybět v penálu žádného školáka. Vyrábí se v 10 veselých barevných kombinacích a každé z nich obsahuje políčko pro umístění jmenovky. Pero si tak dítě může doslova „podepsat” a neztratit.

Doporučená MOC:

Roller EASYoriginal          189 Kč

Náhradní náplň                   16 Kč

 

stabilo1

 

   
22.08.2013 - Děti - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [3] Sapita [*]

  Leena — #1 náplň za 16 kč ti přijde drahá?Sml80

  superkarma: 0 26.09.2013, 09:47:48
 2. [2] Kateřina29 [*]

  Leena — #1 Děcka dostala loni pera Stabilo v první třídě, a taky jsem měla strach z častých výměn náplní. Náplně ale nakonec vydrží dost dlouho, a je super, že s novou náplní mají i nový ostrý hrotSml59 Hlavní ale je, že se jim Stabilo dobře drží a nemají k psaní takový odpor jako jsem měla já.. Koupila jsem jim pak i trojranné pastelky Stabilo.

  superkarma: 0 27.08.2013, 20:30:18
 3. [1] Leena [*]

  Máte někdo zkušenosti?

  na první poled to vypadá celkem dobře, jen ty náplně se myslím hodně prodraží Sml68

  1. na komentář reaguje Kateřina29 — #2
  2. na komentář reaguje Sapita — #3
  superkarma: 0 22.08.2013, 14:47:07

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?
Anketa pro maminky

Náš tip

Doporučujeme