Mrazy pokožku vysušují, kůže pak svědí a pálí. Může vám ale pomoci jednoduchá zvláčňující koupel. Povíme vám, jak na to. Potřebujete jen mléko, heřmánek, ovesné vločky a spoustu času na relaxaci ve vaně.

milk

O konzumaci mléka se šíří různé názory. Jedni tvrdí, že je škodlivé, neboť zahleňuje, další poukazují na jeho důležitou roli při dodávání vápníku, bílkovin a dalších důležitých prvků. Ať je to, jak chce, mléko použité zevně v žádném případě (snad kromě alergií) neškodí, nýbrž zkrášluje. Vyzkoušejte mléko jako kosmetickou pomůcku. Dopřejte si zvláčňující mléčnou koupel.

Jak na to?

Mrazy pokožku vysušují a suchá pokožka občas nepříjemně svědí. Mléko si s tím poradí. K přípravě zkrášlovací koupele budete potřebovat čtyři polévkové lžíce heřmánkového květu, 1/2 litru plnotučného mléka a 120 g ovesných vloček. Všechny tři tyto ingredience pokožku zvláčňují a zmírňují svědění.

Heřmánek a mléko smíchejte dohromady a uložte na 12 hodin do lednice. Do teplé vody poté sceďte přichystané mléko a přidejte vločky, které jste předtím rozemlela v mixéru. Ale pozor! Voda by neměla být teplá příliš, neboť to napomáhá k vysoušení pokožky. V koupeli setrvejte 15 minut. Osušte se jen jemným přikládáním ručníku a pokožku ošetřete kvalitním tělovým mlékem.

Reklama