Zajděte si do skanzenu Kouřim a užijte si tradiční staročeské Vánoce. Místo, které znáte z obrazovek díky pohádce Nesmrtelná teta, bude otevřené do konce prosince. Těšit se můžete na speciální program o víkendu před svátky.

mapa

Pro zobrazení mapy klikněte na obrázek.

Taky se vám něco nelíbí na moderních Vánocích a chtěli byste je vzít pěkně postaru? Vydejte se do skanzenu v Kouřimi, kde se můžete vrátit v čase do dob už dávno minulých.

Zdejší muzeum lidových staveb, které bude otevřené až do konce prosince, na pár dní před vánočními svátky připravilo dvě zajímavé akce, které proběhnou 18. a 19. prosince.

V sobotu 18. prosince se v rámci programu Půjdem spolu na koledu můžete přijít podívat na tradiční koledování dětí, poslechnout si vánoční koledy, projít se trhem a v kouřimském muzeu můžete také navštívit výstavu betlémů.

Motto pro neděli 19. prosince zní: My ti přinášíme Štědrého večera. Skanzen návštěvníkům představí předení na kolovrátku, draní peří a těšit se můžete i na tradiční besedování.

Pokud máte na zmiňovaný víkend jiný program, ale nechcete staročeskou zimu propásnout, můžete navštívit skanzen kdykoli během prosince. V lednu a únoru bude zavřeno.

Otevírací doba:  úterý–neděle 10.00–16.00

Vstupné
Dospělí: 60 Kč, v době konání akcí 90 Kč
Děti, studenti, důchodci: 30 Kč, v době konání akcí 50 Kč
Rodinné vstupné (rodiče a dvě až čtyři děti): 150 Kč, v době konání akcí 200 Kč
Děti do šesti let a ZTP: Zdarma

Webové stránky muzea: www.kourim.info

Reklama