Cestování

Tip na výlet: Za sexem na Špilberk


V Brně se návštěvníkům otevřela unikátní výstava holandských vědců s názvem 100 000 let sexu. Hrad Špilberk je v České republice jediným místem, kde bude toto lehce kontroverzní dílo o lásce, rozkoši a plodnosti k vidění.

Prohlédnout si můžete na 250 artefaktů z 60 evropských sbírek, které názorně ukazují různorodost přístupů k sexualitě a erotice v průběhu staletí. Expozice zakotvila v několika velkých evropských městech, než se dostala i k nám. Brněnská výstava je navíc obohacena o řadu artefaktů vztahujících se k prezentované problematice na území Čech, Moravy, Slezska a Slovenska.

Expozice mapuje sexualitu lidstva od pravěku až do 19. století. Můžete tak mezi exponáty spatřit originály plastik Venuší, které sloužily jako symbol plodnosti u paleolitických lovců i neolitických zemědělců, nebo dokonce hrob muže se zlatou schránkou na penis z doby bronzové.

Své místo dostanou i předměty, které se pocházejí z antického období, jehož nedílnou součástí bylo i oddávání se pohlavní rozkoši. V hojném zastoupení se na výstavě sešly antické vázy s erotickými motivy, falické amulety či mince s vyobrazením řady sexuálních pozic. Překvapí vás i středověk, z něhož pochází nejstarší dochovaný kondom na světě či pikantní stereo obrázky z 19. století. K nelibosti některých dostala prostor i odvrácená strana sexu, kterou zastupují především pohlavně přenosné choroby.

Rozhodně se nemusíte obávat, že by byla expozice prezentována vulgárním či šokujícím způsobem. Odbornou kvalitu tohoto projektu garantuje tým 31 specialistů z 8 různých zemí. Téma vztahu muže a ženy v prehistorii a historii bylo též zpracováno ve sborníku a katalogu výstavy, který bude zájemcům k dispozici.

Chcete-li si udělat výlet s lechtivým nádechem, vydejte se do muzea města Brna v přízemí západního křídla hradu Špilberk. Expozice trvá do 15. února 2009.

Zavítáte do Brna?

   
19.11.2004 - Doma - autor: Eva Soukupová

Komentáře:

  1. avatar
    [1] femme [*]

    jj, chystáme se

    superkarma: 0 19.11.2008, 15:39:13

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme