.

Tip na výlet: Pojďte se krásně bát

Cestování

Tip na výlet: Pojďte se krásně bát

Muzeum strašidel

Kam? No přece do plzeňského Muzea strašidel. Plzeň totiž není jen městem piva, ale také městem celé řady roztodivných strašidel. Minimálně vaše děti o tom budou po návštěvě zdejších expozic stoprocentně přesvědčeny.

Jistě ještě máte na paměti Dušičky, jinak také Halloween, tak proč si tajuplnou podzimní dušičkovou atmosféru plnou rozsvícených hřbitovních svíček a strašidelných vydlabaných dýní ještě trochu nepřipomenout?

Počasí – že by psa nevyhnal. Co s tím? Určitě by bylo škoda trávit celé víkendy doma u televize či u počítače. Teď je ta správná doba věnovat se pamětihodnostem a raritám, které najdeme jen na některých místech v České republice. Proč třeba nepoznat muzeum strašidel? Pobaví se tu nejen děti, ale i jejich rodiče budou mít možnost trochu se po shonu v práci odreagovat.

Muzeum strašidel

DuchNajdete ho na západní straně nám. Republiky, v samém centru města Plzně. Ve sklepení dnes již zbořeného domu z 16. století, na jehož místě nyní stojí hotel Central. Dům, jako celá Plzeň, je protkán pověstmi, pohádkami, tajemnými bytostmi a strašidly.

Plzeň byla v době Rudolfa II. hlavním městem císařství. Kdysi tady hojně pobývali alchymisté ze všech koutů světa, kteří sem přišli právě společně s Rudolfem.

V plzeňských sklepeních se pokoušeli objevit kámen mudrců, snažili se tady vymyslet léky proti moru a samozřejmě sem přivedli různé démony a strašidla a prapodivné postavičky.

Potkáte tu bájného knížete Radouše, vodníky, čarodějnice, Saracénského čerta, ohnivého psa, draky a jinou havěť nestoudnou, patřící neodmyslitelně ke kraji pod Radyní.

PekloS úsměvem a nadsázkou budete moci nahlédnout do světa pohádek a kouzel zapomenutých časů staré Plzně a okolí. Spousta exponátů se za strašidelných zvuků a skřeků hýbe, bliká a svítí.

Návštěvníci v muzeu najdou mimo jiné i jediný podzemní hrad na světě, Cukrštejn. Přímo z něj vede vchod k dalšímu unikátu – k dolům na cukr. Principál plzeňských strašidel Zdeněk Zajíček nám prozradil, jak vznikly: „Právě tady, v místech, kde je dnes Plzeň, vyhynulo kdysi velké stádo dinosaurů, kteří měli cukrovku...“

Najdete tu malé dětské divadlo, kde se hrají nejen strašidelná představení, a malí návštěvníci určitě ocení zdejší prodejnu netradičních suvenýrů.

Pro umístění si muzejníci nemohli najít vhodnější prostory.

Adresa: Muzeum strašidel, náměstí Republiky 33, 301 00 Plzeň, www.muzeumstrasidel.cz, tel.: 602 101 233, infor@muzeumstrasidel.cz

Otevírací doba: denně 10.00-18.00 hod. Možnost objednání skupin mimo otevírací dobu. Pro skupiny doporučujeme objednat si prohlídku s průvodcem.

Vstupné: dospělí 80 Kč, děti, důchodci 50 Kč, rodinné vstupné 220 Kč, skupinové vstupné různé podle počtu návštěvníků.

   
16.11.2009 - Doma - autor: Marie Šrámková

Komentáře:

 1. [5] ILONESA [*]

  Ani jsem nevěděla,že něco takového u nás existuje.Jo,jo,, člověk jezdí do ciziny a vlastní zemi pomalu nezná,je to ostuda,ale i můj případ. A přece i u nás jsou krásná a zajímavá místa,jen je objevit.

  superkarma: 0 08.12.2009, 16:12:31
 2. [4] FAXÍK [*]

  tam bych ráda šla, až budu v Plzni, tak tam vyrazíme Sml59

  superkarma: 0 29.11.2009, 08:48:50
 3. avatar
  [3] Žábina [*]

  můžu doporučit Sml67 a nedávno nám otevřeli v Plzni na náměstí také muzeum loutek, tak to můžete vzít při jednom Sml30

  superkarma: 0 11.11.2009, 10:52:03
 4. [2] FAXÍK [*]

  moc hezký výlet, ale je to moc daleko Sml80

  superkarma: 0 11.11.2009, 08:32:11
 5. avatar
  [1] Myškomedvídek [*]

  škoda,že je to od nás tak dalekoSml59Sml22

  superkarma: 0 11.11.2009, 00:56:14

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme