.

Tip na výlet: Jánské Lázně

Cestování

Tip na výlet: Jánské Lázně

janske lazne

Možná tohle krkonošské městečko nedaleko Trutnova  znáte spíš ze zasněžené Černé hory jako já. Nikdy jsem neměla důvod navštívit ho jindy, než v zimě. Naposledy před pár lety, kdy se uzavírala lyžařská sezona a kabinová lanovka byla za poloviční cenu. Ale přiznám se, že jsem neměla čas ani myšlenky si "Jánky" projít. Znáte to. Co nejdřív ráno na sjezdovku, do odpoledne brázdit kopec, dokud „drží“ sníh a pak tradá domů, než začne padat tma.

janske lazne

janske lazne

Tentokrát jsem se tam vypravila pracovně, abych navštívila postiženého Kristiána Havlíka s maminkou, kteří v Jánských Lázních pobývali v dětské léčebně Vesna. Čtěte ZDE a ZDE

janske lazne

Když jsme se rozloučili, využila jsem příežitosti a šla se po městě projít. Tohle útulné lázeňské městečko mě příjemně překvapilo a rozhodně stojí za návštěvu i v létě. Žije si poklidným lázeňským tempem, lidé nikam nespěchají, korzují a užívají si jeho pohodové atmosféry. Centrum městečka, kam z pochopitelných důvodů nesmějí automobily, je oázou pro pěší, vozíčkáře, ale i turisty, kteří si to svižně štrádují a sbírají své naplánované kilometry.

janske lazne

Ze svahů na vás vykukují krásně zrekonstruované hotýlky penziony a vilky s okny a balkonky plnými rozkvetlých muškátů.

janske lazne

I když letní sezona pomalu končí a městečko působí lehce ospale, možná je právě září ten nejlepší čas ho navštívit. Ještě se můžete zastavit v jedné z mnoha zahrádek a dát si oběd, kávu nebo Krakonošovo pivo, vyhřívat v posledních paprscích slunce a kochat se krásou okolních kopců.

janske lazne

 Až babí léto vybarví stráně do zlata, oranžova a bordova, bude to teprve pastva pro oči.

Mapu najdete ZDE

Pokud chcete přispět stejně jako my na vozíček pro Kristiána, svůj finanční příspěvek můžete posílat na sbírkové konto, vedené u České spořitelny, a. s., č. ú.: 83297339/0800, variabilní symbol 2323.

Tímto variabilním symbolem je označeno sbírkové konto magazínu Žena-in, na které přispěje nejen redakce, ale věříme, že i naše čtenářky. O výši částky vás budeme průběžně informovat.

Děkujeme všem, kteří nejsou lhostejní

 

   
09.09.2010 - Doma - autor: Dana Haklová

Komentáře:

 1. avatar
  [5] femme [*]

  jen tak mmch jsou to Janské lázně, ne Jánské lázně Sml58 Sml24 Janky mi taky nepřipadají moc zajímavé, pořád jen z kopce do kopce, což nezávidím vozíčkářům, kteří se zde léčí Sml80 Sml23 jezdíme do Svobody a přes Janky chodíme na lanovku na Černou horu Sml67 

  Sml58

  superkarma: 0 09.09.2010, 13:01:44
 2. [4] macamala [*]

  Nicki — #2 to je právě ono u těch malých lázní. Víkend pro dva by asi stačil, jak tady čtu. Na delší dobu pak do Varů a to ještě v době festivalu, jinak si člověk přijde, že je v Rusku. Při festivalu je tam slyšet aspoň jiný jazyk.

  superkarma: 0 09.09.2010, 08:52:38
 3. avatar
  [3] diblice [*]

  Nicki — #2 já jsem z Černýho Dolu a taky na Jánkách nevidím nic extra, byla jsem tam za kamarádkou, byla tam na 6 týdnů na léčení a taky se nudila

  superkarma: 0 09.09.2010, 08:44:36
 4. avatar
  [2] Nicki [*]

  Jsem z Trutnova,což je asi 12km od Jánek. Jednou tam jet na výlet - ano. Ale být tam na léčebný pobyt - to bych se asi opravdu unudila.

  1. na komentář reaguje diblice — #3
  2. na komentář reaguje macamala — #4
  superkarma: 0 09.09.2010, 08:02:27
 5. [1] Rikina [*]

  Osobně neznám, leč měla jsem kolegu, co tam jezdíval každý rok na léčebný pobyt, a ten říkal, že tam kromě těch lázeňských procedur nic není, jen nuda. Ani hezké ženské prý ne, takže přežít tam 6 - 8 týdnů lze jen se zásobou knih a s televizí na pokoji. Sml57 

  superkarma: 0 09.09.2010, 00:51:59

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme