Domácnost

Tip na výlet: Inspirujte se na jaro


Nikoliv harampádí, ale opravdové skvosty zaplavily zahradu v Tróji. Pokud budete mít v těchto dnech cestu do Prahy, nenechte si v Botanické zahradě hlavního města Prahy (areál Jih) ujít Výstavu historického zahradnického nářadí.

Hrábě, vidle, motyky a motyčky. Sázecí kolíky, květináče, pomůcky na výsev semínek do truhlíku, zahradnická síta na zeminu, postřikovače a konývky na zalévání, chránič kolene pro práci v záhonu:

Srpy. Dokonce můžete vidět i repliku srpu s pazourkovou čepelkou, který používali první zemědělci v mladší době kamenné.

Koše na řezané květiny, historické jmenovky, babky na naklepávání kos, kosy a kosiště, atd. atd. Zkrátka „praktické věci do zahrady či do pole“.

K tomu „těžká technika“ zastoupená trakařem, vozíkem na močůvku, pluhem, válci, bránami, plečkami, secími strojky. A na konec trocha toho „pí ár“: dobová reklama ze zahradnické literatury! Taková je premiérová Výstava historického zahradnického nářadí v Tróji.

„Své soukromé skvosty návštěvníkům botanické zahrady představí například: Václav Větvička, Petr Herynek, Jitka Stivínová, Ondřej Fous, pan Hobík ze zahradnictví U šesti kapek rosy v Chramostku a zhruba desítka dalších zahradnických nadšenců a obdivovatelů »starého–vzácného–dobrého« pro zahrádku, na pole i do vinice,“ prozradila Ženě-in tisková mluvčí botanické zahrady Marcela Uhlíková.

Z větších institucí se do akce zapojily např. Výletní areál Pěnčín a Muzeum Kadlín. Výsledkem jsou více než dvě stovky úžasných exponátů!

Expozice je otevřena denně, v březnu od 9 do 17 hodin, v dubnu od 9 do 18 hodin.

_________________________________________________________________________________

Navíc v Tróji stále probíhá výstava Ptačí budky a jejich obyvatelé, která je prodloužena do 5. dubna 2009.

   
10.03.2009 - Dům a byt - autor: Marie Šrámková

Komentáře:

 1. avatar
  [2] dajdada [*]

  docela by mne zajímala návštěvnost

  superkarma: 0 10.03.2009, 16:24:49
 2. avatar
  [1] JanaOss [*]

  Je sice fakt, že díky zkušenostem z dětství se mi dělá zle už od pohledu na motyčku, ale taková výstava, to je opravdu zajímavé (hlavně, když mš někdo nenutí to používat). Je to dobrý typ, už jsem uvažovala, kam si s prckem udělat výlet

  superkarma: 0 10.03.2009, 16:23:09

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme