Na Krétě je Chania druhým největším městem a zároveň přístavem. Architekturou její domy na pobřeží připomínají Benátky. Nízké domky, úzké uličky a zákoutí dodávají městu krásnou atmosféru. Přístav chrání val, na jehož konci ční majestátný maják.

Chania

Tip na výlet - vyražte hned ráno, buď místním autobusem nebo vypůjčeným autem. V tuto dobu bez problémů zaparkujete přímo v centru a užijete si města, ještě když je příjemný ranní chládek. A procházku začněte hned u moře, v přístavu.

Pokud máte rádi majáky, určitě si přivstaňte, východ slunce a osvícení majáku ranním teplým sluníčkem je nádherný. V tuto dobu je přístav liduprázdný, takže si uděláte kvalitní snímky.

Chania

Kolem osmé se město probouzí. Pekárny propojené s kavárnou otvírají mezi prvními. Po ulicích se rozline vůně pečených koláčků a ovocných štrůdlů, spolu s čerstvě uvařenou kávou. Můžete si sednout k venkovnímu stolečku, jen tak popíjet a pozorovat začínající ruch starobylého města.

Chania

Kolem deváté se otevřou statní krámky s módou, se suvenýry, místní jdou dp práce a město se začne plnit lidmi. Přijíždějí sem ze všech koutů Kréty, je to oblíbené místo turistů. Je zde hodně památek a také tradiční tržnice, jež se nachází v centru. Budova má tvar kříže, v každém průčelí najdete jeden vchod. Tady si můžete koupit tradiční pokrmy, jako jsou olivové oleje, sýry, ryby, alkohol. Také ručně vyrobené předměty, spoustu místních suvenýrů, oblečení, přírodní kosmetiku, zejména s olivovým olejem. Pokud sháníte něco typicky krétského, tady to určitě najdete.

Chania

Máte chuť ochutnat něco dobrého? Přístav a jeho okolí je plný restaurací, taverem, které nabízejí nejen řecké speciality, ale také typická krétská jídla jako je jehněčí, králičí maso upravené na víně, nebo speciální koláče či deserty. Ochutnejte určitě předkrm „Dakos“ což je tvrdá topinka s nastrouhanými rajčaty, malinko nastrouhané cibule, bylinky, měkký bílý sýr a celé zakapané olivovým olejem. Je to výtečné, opravdu doporučuji!

Chania

Kolem oběda je již na ulicích a všude hodně lidí a venku je dost velké horko. Pokud dáte přednost koupání, je zajímavé se sem večer vrátit a zažít Chanii za tmy. Rozsvícený maják, osvětlené pobřeží, vonící restaurace, kdes e pečou na grilu krevety a jiné mořské potvory.

Navnadila jsem vás? Pak se sem podívejte, pokud vyrazíte na Krétu. Nachází se na severu ostrova, v dosahu letních letovisek.

Nezapomeňte, že sezona končí až v listopadu! Podzimní zájezdy jsou za příznivé ceny, na Krétě je dlouho krásně teplo a moře má nad 25 stupňů!

Reklama