Nenechte si ujít jedno z největších setkání cestovatelů v naší zemi Cesty 2011 konané Klubem cestovatelů Hanzelky a Zikmunda Globe v Prostiměřicích. Program je nabitý zajímavými přednáškami! Chybět nebude ani Miroslav Zikmund.

Jste fanynkou cestování do zajímavých koutů světa? O tomto víkendu, tedy 15. a 16. října 2011 jich můžete procestovat desítky! A to na jednom místě, koná se totiž jeden z největších cestovatelských festivalů u nás...

  • Co: festival Cesty 2011
  • Kde: v městysu Prostiměřice (v Motorestu Na Střelnici a jeho okolí, vpravo na kraji Prostiměřic směrem ke Znojmu).
  • Kdy: od pátku 14. 10. 2011 17.00 hodin do neděle 16. 10. 2011 cca 13.00 hodin
  • Vstupné: 70 korun na jeden přednáškový blok, tedy 210 korun na celý festival
  • Stránky festivalu: www.cestyglobe.estranky.cz
  • Více o ceně, ubytování a spojení: Užitečné informace pro návštěvníky

O festivalu

cestyglobe

Cesty jsou pořádány již od roku 1988, a jsou tak jedním z nejstarších cestovatelských festivalů u nás. Jde o pravidelné setkání turistů a cestovatelů tradičně konané v říjnu v městysu Prostiměřice u Znojma. Letošní ročník je tedy již 24.

Co se bude dít?

V salonku Na Střelnici představí v sobotu a v neděli veřejnosti 12 špičkových cestovatelů své snímky a filmy s osobním komentářem z těch nejzajímavějších míst světa.

Pravidelným účastníkem je mimo jiných výrazných osobností legendární cestovatel Miroslav Zikmund. Na festival přijíždí i další cestovatelé zvučných jmen a profesionálové různých oborů a zájmů - přírodovědci, horolezci, sportovci, vědci, mořeplavci, cyklisti, geografové, novináři, fotografové, filmaři, spisovatelé, dobrodruzi, znalci architektury, umění, historie či etnografie. Na festivalu si zkrátka vybere každý!

Přijeďte do Prostiměřic a u sklenky dobrého vína vinařů z naší Znojemské vinařské podoblasti můžete cestovat i vy, kteří si ještě netroufáte podniknout cestu do světa, nebo se zde seznámíte s novými kolegy cestovateli, budete se inspirovat a vyrazíte třeba sami poznávat svět...“ zvou organizátoři.

Program festivalu

Přednášet bude mnoho zajímavých tváří, mezi nimiž nechybí Lenka a Pavla Lisí, Libor Hnyk či David Hainall. Témata budou také rozmanitá od Súdánu, přes Kanárské ostrovy až do pouští v Utahu či chladivého Norska a další zajímavé země. Celá program najdete na následujícím odkazu...

Kam dál?

Tipy na podzimní výlety...

Reklama