Bulvár

Tip na víkend: Lyská výstava koní

Dnes se malebné město v Polabí Lysá nad Labem stane hlavním městem koní v České republice. Výstaviště v Lysé již po patnácté představí mezinárodní výstavu koní a všeho co, ke koním patří - Kůň 2008. My se do Lysé vydáme také, abychom mohli výstavu přiblížit slovem i obrazem těm, kteří se na akci nedostanou.

Tato akce je nejstarší a největší svého druhu ve východní Evropě, je svátkem nejenom pro všechny chovatele, majitele koní a jezdce, ale i pro širokou obec milovníků a přátel koní, kteří se každoročně do Lysé nad Labem sjíždějí. Program je skutečně pestrý.

Návštěvníci se mohou těšit na reprezentační přehlídku plemen chovaných v České republice, ale i na reprezentanty zahraničních chovů. K vrcholům přehlídky budou určitě patřit prezentace NH Kladruby a Zemských hřebčínů v Písku a Tlumačově. Hvězdou letošního jubilejního ročníku bude mistr světa 2008 ve voltiži Petr Eim. Divákům se představí jeden z nejlepších českých klusáků všech dob Orlík, který dokázal zvítězit i v Mecce klusáckých dostihů ve Francii.

Koně je možné sledovat dvakrát denně. Dopoledne v „chovatelské přehlídce“ a odpoledne v ukázkách činnosti, kde budou diváci mít možnost sledovat ukázky parkuru, dresury, voltiže, kočárů, výcviku koní, práci chladnokrevníků, western riding atd. V sobotu je pro diváky připravena večerní show a budou vyhlášeni nejkrásnější koně výstavy Budou také vyhlášeny a uvedeny do Dvorany slávy osobnosti za celoživotní přínos chovu koní a jezdeckého sportu.

Veletrh všeho, co ke koním patří, představí na stáncích více než sto vystavovatelů největší možnou nabídku „koňského příslušenství“ V předváděcím centru výstavy budou probíhat odborné i populární přednášky. Dozvíte se jak léčit různé zdravotní problémy koní i jak pečovat o jejich chrup i kopyta či kam se vydat na koních po České republice. V rámci výstavy bude uveden I. Ročník Mezinárodního veletrhu jezdecké turistiky, který by měl přiblížit možnosti využití koně pro turistiku, volný čas a odpočinek.

Za vstup zaplatíte 120 korun na celý den pro dospělého a 60 korun za dítě.

   
19.09.2008 - Kultura - autor: Eva Soukupová

Komentáře:

 1. avatar
  [4] Lilinka [*]

  Bébina: Souhlas. Já jsem byla pravidelným návštěvníkem v Lysé, ale od té doby, co se v Pardubicích začli konat Koně v akci, tak už jezdím jen do Pardubic. Jednak to mám blíž, ale hlavně je tam podstatně víc prostoru. Na nákupy je Lysá rozhodně lepší, ale organizací vítězí Pardubice.

  superkarma: 0 20.09.2008, 19:31:19
 2. avatar
  [3] jiti [*]

  škoda že je to tak daleko jak ráda bych tam jela.

  superkarma: 0 19.09.2008, 15:51:51
 3. avatar
  [2] ToraToraTora [*]

  Jednou jsem tam byla, pěkná podívaná, ale pokud je někdo jen příznivec, jsou akce, kde si člověk užije a uvidí víc. Ale jako výlet na výkend proč ne?

  superkarma: 0 19.09.2008, 12:16:33
 4. [1] Bébina [*]

  Lysa je pro silne nervy. Jo nakoupit se tam da dobre, spousta stanku a ceny veletrzni, ale to je spis pro majitele koni, nez jen pro jejich priznivce. Clovek se musi pripravit na malo mista, spoustu lidi a take na to, ze kvuli malo tribunam u venkovniho kolbiste a spouste lidi z programu moc neuvidi.

  superkarma: 0 19.09.2008, 11:12:34

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme