.

Tip na víkend: Litovelský Otvírák láká na největší výběr pivních speciálů a na kapely Desmod, Mňága a Žďorp, TH!S s Vojtou Kotkem či DJ Hybris

Bulvár

Tip na víkend: Litovelský Otvírák láká na největší výběr pivních speciálů a na kapely Desmod, Mňága a Žďorp, TH!S s Vojtou Kotkem či DJ Hybris

Jedna z největších pivovarských akcí regionu se chystá na sobotu 13. srpna v areálu Pivovaru Litovel. Milovníci a příznivci oceňovaného litovelského pivovaru budou mít možnost během akce ochutnat dosud největší výběr piv, a to 16 druhů. Kromě piv se na litovelském Otvíráku na třech scénách postupně představí více než dvacet kapel a interpretů.

litovelsky otvirak line up

Kromě oblíbených piv jako jsou Moravan, Kvasničák nebo Dark, se příznivci litovelského piva mohou těšit i na pivní speciály, které nejsou běžně v produkci pivovaru Litovel k maní. „Budeme čepovat tmavý ležák Černý Zázvor, světlý ležák Medový speciál a míchaný nápoj Višňový speciál,“ doplňuje Petr Kostelecký, sládek Pivovaru. V 14.00 také proběhne slavnostní narážení soudku za účasti Petra Kosteleckého a emeritního sládka Miroslava Koutka.

Součástí programu je i možnost navštívit komentované exkurze přímo v provozu pivovaru a podívat se tak do míst, kde se hanácké tekuté zlato vaří. „A to již přes 120 let tradičními metodami, tedy vařením na stupňovitost, studeným kvašením a dlouhým zráním,“ dodává sládek, který bude zájemce provázet.

podium litovelsky otvirak

Na své si přijdou rockoví fanoušci i milovníci taneční hudby

Nedílnou součástí litovelského Otvíráku je už po mnoho let bohatý hudební festival. Brány areálu se otevřou v deset hodin velkým rodinným programem, který se bude konat na scéně Nádvoří. Hudební produkci zahájí v jednu hodinu kapela Desmod. „Na Hlavní scéně se lidé mohou těšit například na Desmod, Mňágu a Ždorp, nebo na kapelu Stracené ráj, která zpívá v hanáčtině. Na scéně Nádvoří vystoupí Vojta Kotek se svou kapelou TH!S Praha, známá raperka Sharkass, Jolly Joker a the PBU,“ popisuje marketingová ředitelka Pivovaru Litovel Markéta Václavková. Na dopolední rodinný program ještě od 15 hodin naváže pohádka z produkce Divadla Tramtarie. Pomyslným vyvrcholením večera bude ve 22 hodin ohňostroj.

litovelsky otvirak zena v davu

Stejně jako loni se i letos na třetí scéně určené pro mladé publikum představí čeští i zahraniční DJové. Na Young stage si mladí letos zatančí například na Bassbeat Djs, Peejay nebo největší hvězdu – amerického DJ s přezdívkou Hybris. „Vždycky se během svých vystoupení snažím kombinovat hodně taneční muziky s experimentálnějšími polohami drum and bassu,“ říká o své hudbě producent a DJ Evan Vischi alias Hybris.

Návštěvníci se rozhodně nemusejí bát rozmarů počasí. „V případě velké horka budeme mít stejně k osvěžujícím pivům zchlazení ve formě vodních spršek. A kdyby náhodou hrozil déšť, lidé se budou moci schovat pod velkými stany,“ dodává Markéta Václavková.

Více informací najdete na www.litovel.cz

   
11.08.2016 - Kultura - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [3] alenabl [*]

  už se těším - zúčastním se jako každý rok, je to super akce

  superkarma: 0 11.08.2016, 17:42:35
 2. [2] Andreadornova [*]

  Sml67

  superkarma: 0 11.08.2016, 15:52:25
 3. [1] bobani [*]

  raději bych na folk

  superkarma: 0 11.08.2016, 10:02:07

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme