Vánoční období je snad tím nejkrásnějším v roce. I přes všechen ten prosincový shon si na Štědrý den oddychneme a užívám si tu atmosféru. Pokud ještě váš domov nezdobí vánoční dekorace, tak právě pro vás máme zde jeden tip na nádhernou vánoční ozdobu, kterou můžete vytvořit sami.

Pokud ještě na vás nedýchá duch Vánoc, tak je právě teď na čase. Sice venku nám sníh nepadá a zima jako od Lady to tedy není, ale věřte, nebo ne, za dvanáct dní jsou zde Vánoce. Vyšetřete si o víkendu chvilku a místo pobíhání po obchodech s vánočními ozdobami se vrhněte na výrobu dekorací vlastních, ze kterých budete mít určitě větší radost.

Na dekoraci budete potřebovat:

Čtvrtky
Oboustrannou lepenku
barevný vánoční řetěz (já jsem si vybrala stříbrný)

iou

A můžeme začít

Stáhněte si libovolnou předlohu baletky, ideálně ve třech různých figurách. Vytiskněte na obyčejný papír a vystřihněte. Následně obkreslete na čtvrtku (může být i barevná) vámi vybranou baletku a opět vystřihnete.

sd

d

Sukýnku baletky budou zdobit kousky vánočního řetězu, jehož barvu si můžete vybrat podle svého gusta. Pak už jen stačí nastříhat kousky řetězu a na sukýnku přilepit třeba oboustrannou lepenkou.

sd

Pak už jen z rubové strany baletky připevněte lepenkou šňůrku, na které se bude baletka pohupovat.

sd

Tato dekorace bude skvěle vypadat i na vašem krytém balkoně či terase.

sdf

Varování: Ač se zdá výroba jednoduchá, rozhodně to není nic pro psychicky slabší jedince. Já jsem toho důkazem. :-)

yxc

Čtěte také:

Reklama