Bulvár

Tip na sobotu 14. 6.


Pojďte do školy! Budou se péct šátečky s kokosovou náplní a třešněmi, mramorová bublanina i křehký závin s mákem a višněmi!

 

Hlavním dojmem první lekce Sobotní školy pečení byl čilý ruch. V dětském domově v Praze 9 – Klánovicích to v sobotu 26. dubna hučelo jako v úle. Škola pečení, která právě probíhala, trvala celé odpoledne a děti i dospělí si ji patřičně užili.

 

Sluníčko svítilo, zahrada okolo stylové vily hýřila svěží zelení a vzduch dýchal jarem, ale holky i kluci ve věku od šesti do patnácti let měli úplně jiné starosti. „Teto, pojď se podívat!“, „Sem k nám pojď!“, „Hele, jak se mi to povedlo!“ Desítky dětských očí zářily nadšením a pracovním zápalem a prckové i ti větší se navzájem předháněli, kdo upeče lépe, rychleji, chutněji. Každý z nich stál o pozornost, zájem nebo pochvalu.

Na programu první Sobotní školy pečení letošního roku byly tvarohové speciality – vláčné moravské koláče, voňavá třená bábovka a pestrý tříbarevný koláč. Nad vším vládla s odborným přehledem, pevnou rukou a nepřeslechnutelným hlasem viceprezidentka Asociace kuchařů a cukrářů ČR Pavlína Berzsiová. Dětem pak ochotně pomáhala herečka Petra Špindlerová (Rodinná pouta, Velmi křehké vztahy). Obě dámy už mají s pečením v dětských domovech zkušenost, protože se na projektu podílely loni, a obě s radostí přijaly účast na pokračování.

 

A tak není divu, že koláče správně vykynuly, nikdo nevyklopil bábovku na zem a všechny moučníky chutnaly skvěle. Prostě povedené odpoledne.

 

Tip na víkend!

Pokud ještě nemáte program na soboty 14. 6. nebo 21.6., můžeme vřele doporučit třetí lekci, zaměřenou na třešně a višně. Lekce se uskuteční ve třech dětských domovech - 14.6. od 13 hodin v Praze Klánovicích a v Přerově a 21.6. od 13 hodin  v Chomutově. Budou se péct šátečky s kokosovou náplní a třešněmi, mramorová bublanina i křehký závin s mákem a višněmi. Všichni účastníci obdrží kuchařku s recepty Sobotní školy pečení a navíc na ně čeká kromě voňavých dobrot trochu neobvyklé, ale určitě milé a zajímavé odpoledne. Přihlásit se můžete na stránkách www.pecenijeradost.cz nebo na infolince 844 222 844.

 

Jak to doopravdy vypadalo na předchozí lekci, se můžete přesvědčit na vlastní oči ve fotogalerii na stránkách www.pecenijeradost.cz, kde najdete i recepty z již proběhlých lekcí. Navíc si zde můžete stáhnout postupová videa k těmto receptům.

   
09.06.2008 - Společnost - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [5] Rikina [*]

  Nebo na pražskou muzejní noc. Případně poděbradské slavnosti. Do třetice v Krásné Lípě slavnosti tolštejnského panství. Ale jestli opravdu chce mermomocí někdo trávit sobotu u plotny, tak ať si to užije.

  superkarma: 0 09.06.2008, 16:39:35
 2. [4] dkd [*]

  a nebo sem :
  http://www.buchlov.eu/jarmark_08.jpg

  superkarma: 0 09.06.2008, 14:11:04
 3. avatar
  [3] ToraToraTora [*]

  Mám lepší tip: Vykašlete se na kuchyň, zahoďte zástěry, vemte kindroše a přijeďte se podívat do Hradce Králové na Leteckou show...a že to bude letos velký!!!!!!

  superkarma: 0 09.06.2008, 12:28:32
 4. [2] Jasmína [*]

  Dobrý tip

  superkarma: 0 09.06.2008, 12:14:40

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme