Cestování

Tip na rodinný výlet: Na koníky do Krkonoš

Máte rádi přírodu a koně? Toužíte se svézt na koni, ale nemáte zkušenosti, příležitost, nebo se velkých koní bojíte? Vyjeďte si na huculskou farmu Janova Hora v Krkonoších a splňte si svůj sen. Tento víkend má být krásně, takže můžete vyrazit s celou rodinou a spojit příjemné s užitečným.

horse

Až přijedete na Janovu Horu (Vítkovice v Krkonoších) a spatříte rozlehlé pastviny, uprostřed nichž trůní nádherná patrová roubenka, jste na místě, které je nejen romantické, ale především přátelské pro rodiny s dětmi. Ani pejska nemusíte nechávat doma, jen mu pro jistotu nezapomeňte vzít náhubek a vodítko.

Každý člen rodiny si tu najde svou zábavu

Pro ty nejmenší tu mají krásné stylové hřiště. Houpačky a různé prolézačky jsou v podobě dřevěných plastik, takže dokonale zapadají do okolní přírody. Hřiště je zároveň ohradou pro stádo koziček, které jsou velmi krotké a děti si je mohou hladit, a dokonce i krmit. Pamlsky jsou k dostání přímo na farmě. Každé jaro jsou k vidění i nová hříbátka.

Pokud se vaše děti nebojí, mohou se svézt i na koníkovi, kterého vede zkušený instruktor.

Větší děti, ale i dospělí už můžou vyrazit na vyjížďku do okolní přírody.

Huculští koně jsou malí, takže nevzbuzují takový respekt, jako jejich větší příbuzní. Ale na druhou stranu jsou natolik houževnatí, že unesou i dospělého muže. Mají klidnou povahu (alespoň ti, kteří jsou vychováni a vycvičeni na místní farmě), takže ani absolutnímu jezdeckému laikovi nehrozí nebezpečí. V ceně vyjížďky je i zapůjčení helmy.

Zkušenosti jezdců se přizpůsobí i průvodce, takže můžete jet tak, jak si troufáte. Buď krokem, nebo si zkusit klus a cval. V nádherné krkonošské přírodě s fantastickými výhledy je to opravdu zážitek.

Po takové vyjížďce vám určitě vyhládne a věřte, že není nic příjemnějšího než si své zážitky sdělovat při dobrém obědě ve stylové restauraci.

Myslím ale, že vás výlet na Janovu Horu nadchne natolik, že si na příště zarezervujete rovnou ubytování, nebo domluvíte dětem koňský tábor.

Obojí je samozřejmě možné, ale spěchejte, protože zájem je obrovský.

Jak se tam dostanete? Klikněte na mapu ZDE

Bližší informace najdete na http://www.hucul.cz

Čtěte také:

   
20.05.2011 - Doma - autor: Dana Haklová

Komentáře:

 1. avatar
  [2] Myškomedvídek [*]

  moje vnučka by byla nadšená,má ráda koníkySml67

  superkarma: 0 23.05.2011, 09:25:21
 2. avatar
  [1] bonda [*]

  Ach jo, připomíná mi to mládí, tři týdny na koních a na seně strávené na Janově hoře na brigádě s Brontosaurem v polních podmínkách, první velkou lásku a noci pod hvězdami, nádherné vzpomínky.

  superkarma: 0 20.05.2011, 14:34:04

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?
Anketa pro maminky

Náš tip

Doporučujeme