Vřesy a vřesovce patří k nejoblíbenějším podzimním květinám. Jejich něžné kvítky a rozmanité odstíny jemně fialové krásně kontrastují s typickou podzimní barevností. Vřes můžete mít  v květináči, ale dá se využít i k mnoha podzimním aranžím. Podívejte se na některé nápady.

m

Pokud jste už přesycena teplých barev podzimu a máte raději ty chladné, bude vřes přesně to pravé pro vás. Vřes se dá koupit v mnoha barevných variantách. Od bílé, přes lila až po sytě růžovou.

Jaký je rozdíl mezi vřesem a vřesovcem?

Vřesovec má větší květy, je barevně sytější a určitě i atraktivnější, ale také mnohem choulostivější. Většinou je to jen sezonní rostlinka, která ve venkovním prostředí vymrzne. Zato drobnější a o poznání skromnější vřes můžete bez obav pěstovat i na svých zahrádkách.

Jaké jsou jeho nároky na pěstování

Vyžaduje mírně zastíněné stanoviště, ale hlavně kyselou a dobře propustnou půdu. Pokud je chcete pěstovat, ale nemáte patřičné podmínky, zkuste je zasadit do nádob s přídavkem rašeliny a písku. Nebo jim vytvořit prostředí, které mají rády třeba azalky a rododendrony.

Jinak je vřes poměrně nenáročná rostlinka, která vám bude dělat radost dlouho do zimy.

Podívejte se na pár nápadů, jak vřes využít k dekorování.

foto: Facebook Love for all seasons

Čtěte také:

Reklama