Pokud jste si zamilovaly běh jako já, pak si určitě přejete pod stromeček nějaký krásný dárek, který se vám bude hodit pro váš běh. Pokud navíc běháte i v zimním počasí, pak mám pro vás několik mých tipů.

Boty – to je pro běžce nejdůležitější

  • Moje tipy na kvalitní běžecké boty jsou od značky Salomon – běhání v zimě

botyBoty X-SCREAM 3D GTX
Boty X-Scream 3D jsou vhodné pro běh různými městskými prostředími, přesně vám sednou, nabízejí přilnavost na všech površích a odpružený a hladký odraz. Doplněné o membránu Goretex zaručeně nepromoknou.

Boty výlučně pro ženy XR MISSION

botyPro ženy, které dosud běhaly mimo silnici v silničních botách, může být tato obuv tou správnou další botou. Lehká, odpružená a s vynikající přilnavostí. Kompletně navržená pro ženy.

Běžecké boty SPEEDCROSS

botyLegendární běžecká obuv od značky Salomon přinesla rychlost i na rozmoklé polní cesty. Boty Speadcross obsahují ochranou svrchní vrstvu ClimaShield™, účinný vzorek podrážky a dokonalé se přizpůsobí vaší noze. Dodají vám odvahu vydat se běhat v přírodě v jakémkoliv počasí.

  • V zimě je nutné být vidět – pořiďte si čelovku

5656Kompaktní a lehký design předurčuje čelové svítilny LED LENSER ® NEO k tomu, aby se staly vaším průvodcem, kterého si můžete vzít všude s sebou. Tato cenově výhodná čelová svítilna nabízí technické funkce v obvyklé kvalitě LED LENSER®. Mezi ně patří tři různé světelné režimy, nízká spotřeba energie a vysoký komfort. Vhodná je zejména pro běžce, chodce, turisty i cyklisty, kteří ocení nejen nízkou hmotnost, odolnost proti vodě a aerodynamický tvar, ale především také zadní červené světlo umístěné v zásobníku na baterie. Záruka na LED LENSER ® NEO je 5 let.

Více informací http://www.leatherman.cz/

  • Praktický opasek s ledvinkou a držákem na pití

botyElastický pás se pohybuje s vaším tělem a zajišťuje snadný přístup k plochým láhvím a nezbytnostem.

Více zde.

  • botyKompresní podkolenky a návleky - komprese podporuje průtok krve a zvyšuje okysličení v tkáních, snižuje poškození svalové hmoty při dlouhotrvající zátěži, umožňuje rychlejší odbourávání kyseliny mléčné a zároveň napomáhá k rychlejší regeneraci. Vyzkoušejte, někteří běžci už bez nich neběhají.

Mají je například  na http://www.collm.cz/index.php

  • Běžecké rukavice – oceníte v chladných dnech

botyBěžecké rukavice jsou vhodné do všech chladnějších dnů. V nabídce obchodů jsou rukavice z lehčího materiálu, které využijete zejména na podzim. Pro aktuální běh doporučuji  zateplené modely – prstové rukavice i palčáky.

Vybrat si můžete třeba v tomto obchodu http://www.behshop.cz/bezecke-obleceni/damske/bezecke-rukavice/.

Reklama