Bulvár

Tip na dárek pro děti - kniha

Mýty a báje od A do Z je právě vyšlá kniha, která by se určitě hodila do knihovničky vašich dětí. A jsem přesvědčená, že byste si početly i vy.

m

O knize (Metafora)

Nejdávnější minulost lidstva je přes všechnu snahu vědců a historiků stále zahalena tajemstvím. Alespoň nahlédnout nám do ní pomáhají mýty, ony podivuhodné příběhy, které si lidé od nepaměti vyprávějí a které se i v těch neodlehlejších koutech světa navzájem neuvěřitelně podobají. Je to tím, že odrážejí obyčejné lidské příběhy, nebo se snad dotýkají nějaké pradávné společné zkušenosti?

Podívejme se tedy na nejznámější hrdiny, polobohy, bohy a bohyně všech civilizací a objevme magický svět mytologie. Kromě důvěrně známých řeckých bájí, legend o severských bozích či příběhů starověkých Egypťanů nás čekají i spletité, bizarní mýty Asie, Ameriky, Austrálie a Afriky.

Vydalo nakladatelství Metafora, cena: 379 korun.

   
30.11.2009 - Kultura - autor: Simona Škodáková

Komentáře:

 1. [3] libuno [*]

  ... moje mládí. Kniha vždy patřila k vánočním dárkům. Dnes se to již asi "nenosí". Moje babička byla vášnivou čtenářkou, nechávala si posílat knihy z Klubu čtenářů. Mám doma spoustu almanachů, které byly součástí objednávky. Také jsem svým dětem kupovala knihy. Dcera četla, půjčovala si knihy z knihovny, ale syn snad nikdy v životě nepřečetl než jednu knihu.

  Tolik krásných dětských knížek mi leží na půdě v krabici. Ty snad jednou skončí v kontejneru. A tolik ty knihy měly co do sebe. Děti by měly být od útlého věku vedeny ke čtenářství, rozvíjí se tím slovní zásoba, pravopis. Ale...

  Máme pokrok, internet, děti jsou pod tlakem médií. Co dělat? Je to jen v nás, rodičích. Kniha vždy byla přítelem člověka.

  superkarma: 0 11.12.2009, 00:32:06
 2. avatar
  [2] kuty [*]

  už píšu JežíškoviSml16

  superkarma: 0 30.11.2009, 13:43:40
 3. avatar
  [1] ToraToraTora [*]

  Těším se, až budou mé děti natolik veliké, aby si dokázaly samy přečíst nějakou smysluplnou knihu, ze teré se něco dozví

  superkarma: 0 30.11.2009, 13:32:31

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme