.

Tip na akci: Osmý ročník festivalu Děti, čtete?

Novinky

Tip na akci: Osmý ročník festivalu Děti, čtete?

Čtení není nuda, ale báječné dobrodružství hlásá osmý ročník literárně-dramatickéhofestivalu Děti, čtete?, který se uskuteční v termínu od 1. do 2. června 2017 na několika místech v Praze. Festival pořádaný nakladatelstvím Meander si klade za cíl rozvoj dětského čtenářství, kreativity i fantazie. Letošním hlavním hostem bude nizozemská spisovatelka Karina Schaapman, autorka světového bestselleru Dům myšek.

deti ctete

Do Prahy přiveze i kulisy domu, kde se příběh odehrává. Bohatý festivalový program doprovodí vernisáž katalogu Nejlepší knihy dětem a soutěž Nejlepší rukopis, ve které knihy k vydání vybírají sami nejmladší čtenáři. Festival je pro návštěvníky zdarma.

Kromě autorských čtení a besed, jejichž hvězdami budou například Jiří Stránský, Vratislav Maňák, Martin Vopěnka či Ivana Březinová, tvoří velkou část programu také tvořivé díly se známými českými ilustrátory – letos například s Toy Box, Michalem Nikkarinem Menšíkem nebo Lucií Dvořákovou.

cteni

Akce na podporu dětského čtenářství se bude odehrávat v Ústřední knihovně na Mariánském náměstí, v Salla Terrena na Kampě a knihkupectví Ars Pragensis.

Hlavní host festivalu

Karina Schaapman (*1960)

dum mysek

Karina Schaapman je umělecký pseudonym nizozemské autorky, občanské aktivistky a političky za Stranu práce Kariny Content. Vydání jejích bestsellerových knih Dům myšek předcházelo sestrojení skutečného domu pro hračky z kartonu, zbytků látek, nanukových dřívek a dalších odpadových materiálů. Autorka vystavěla myší svět do nejmenších detailů a stále ho rozšiřuje, například o cirkusový stan pro zatím poslední díl série. Knihy mísí bohaté detailní fotografie a krátké texty z každodenního života dvou kamarádů – zvědavé a neposlušné Julie, která vyrůstá jen s maminkou, a hodného a stydlivého Sama a jeho velké rodiny. Autorka sama prohlašuje, že stála předobrazem drzé Julii, kdežto Sam je zobrazením jejího vysněného života.

   
30.05.2017 - Redakční novinky - autor: (red)

Komentáře:

 1. [3] babinka [*]

  Určitě zajímavé...dobrý nápad a skvělá akce...Sml67

  superkarma: 0 31.05.2017, 11:23:58
 2. [2] libuno [*]

  Super nápad! Báječné dobrodružství - jen v Praze? Kolik dětí dnes čte? A rádo? Kdo je ten, kdo dává impulz ke čtení? Rodina, škola, televize?

  Já bych byla pro projekt i pro ostatní města, nejen Praha!

  Kdo je od malička veden ke čtení, rodiče mu čtou, je potencionální čtenář?

  Není. A nemusí být.

  Mám dvě děti. Dcera četla, chodila do knihovny. Syn absolutní nečtenář. Fiasko u maturity, za čtyři!

  A kde je "jádro pudla" nevím. Když jsem byla malá, s babičkou jsme rozebíraly čtení. Ne, nečetla mi. Kupovala knihy z Klubu čtenářů. Asi tenkrát bylo jinak. Nebyl internet, nebylo zbytí. Četlo se více. Kupovaly se časopisy v daleko větší míře než dnes, informace se vstřebávaly díky nim.

  Je jiná doba, vím. Ale číst a umět číst je důležité. Důležité je vědět, co čtu. Abych nebyla za hlupáka, že podepíšu i to, co v úmyslu nemám. že bych si ve finále podřízla svou vlastní větev.

  superkarma: 0 30.05.2017, 18:22:46
 3. [1] MARIE MATEJKOVA [*]

  Báječná akce. Já jsem synovi od mala četla. Myslím,že měl brzy velkou slovní zásobu. A knihy má rád dodnes.

  superkarma: 0 30.05.2017, 18:07:55

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme