Příští neděle bude první adventní. Začne čas Vánoc a očekávání. Hlavně děti začnou být nedočkavé a tak není od věci je trochu zabavit. Máme pro vás tip na krásnou výstavu v Zimním refektáři Strahovského kláštera

Pozvánka pro všechny malé a velké návštěvníky na pozoruhodnou výstavu z historie vánočních stromů, ozdob a výroby vánočních kolekcí včetně betlémů nazvanou Jak se zdobí Vánoce, která je od 29. listopadu do 31. prosince přístupná v prostorách Zimního refektáře Strahovského kláštera v Praze.

nAutorka mimořádně úspěšných výstav Jak se oblékají pohádky nebo Česká filmová loutka Jana Sommerová tentokrát představuje unikátní kolekci českých historických ozdob – skleněné ozdoby foukané z volné ruky i do forem, perličkové i korálkové ozdoby, oplétané drátkem nebo papírové s dekorem. Druhou část poutavé expozice tvoří obsáhlé soubory ozdob našich předních soudobých výrobců. Na děti čekají ukázky betlémů, loutek a marionet výtvarnice a režisérky Šárky Váchové. Atraktivním zpestřením je ukázka adventních věnců vyrobených známými osobnostmi.

Výstava Jak se zdobí Vánoce je pořádánave spolupráci s Muzeem hl. města Prahy, patronát nad ní převzal pan Opat Michael Josef Pojezdný a dále se na ní podílí Strahovský klášter, regionální muzea, známí výtvarníci, loutkáři a sběratelé.

Otevírací doba

Výstava Jak se zdobí Vánoce, 29. 11. – 31. 12. 2013, Zimní refektář Strahovského kláštera.

Otevírací doba: Denně   9 - 12  a 12:30 - 17 hodin.

24. 12. Štědrý den: zavřeno

25. 12. Boží Hod vánoční: zavřeno

31. 12. sv. Silvestr: 9 – 15 hodin

1. 1. Nový rok: 11 – 17 hodin

 

Reklama