Po roce nás opět čeká tradiční silvestrovský přípitek. Oslavte příchod nového roku stylově a dopřejte si luxusní sekt Martini Prosecco. Máme pro vás několik tipů, jak sekt správně servírovat, aby jeho chuť co nejlépe vynikla. Vychutnejte si s Martini naplno sváteční atmosféru.    

Tip Bacardi-Martini Ambassadora Marka Šenkapoula -  jak správně podávat sekt

  • MartiniNenechávejte nákup sektu na poslední chvíli. Lahev potřebuje alespoň 1-2 dny, aby se „uklidnila“ a vychladila při 6 – 8 °C.
  • Jak správně lahev otvírat? Nejprve odstraníme krycí folii z hrdla lahve, uchopíme kovový košíček (agrafu) za kolečko, které drží korek, a poté sedmkrát otočíme. Po celou dobu držíme druhou ruku na korku a stlačujeme jej směrem dolů, aby nedošlo k předčasnému vystřelení.  Poté můžeme odstranit agrafu. Následně uchopíme pevně korek a otáčíme lahví – ne korkem.
  • Sekt naléváme do sklenice, kterou nakloníme do úhlu 45%, a to po jejím skle. Díky tomu nám sekt nevypění a sklenici naplníme najedno nalití.

„Na závěr lze jen dodat, že při servírování sektu v dnešní době neexistuje žádné nepřekročitelné dogma. Nejdůležitější je, aby vše lahodilo oku i chuti, pak nic nestojí v cestě pro vytvoření té pravé sváteční atmosféry“, dodává Bacardi-Martini Ambassador Marek Šenkapoul.     

Martini Prosecco  je součástí portfolia šumivých vín proslulé italské značky Martini. Vyznačuje se jedinečným stylem, vyváženou chutí a kvalitními surovinami. Za nezaměnitelnou svěží a harmonickou chutí tohoto sektu se skrývá vinná odrůda Prosecco, pěstovaná na italských prosluněných kopcích v oblasti Veneto. Martini Prosecco, u nás nejprodávanější prémiový sekt dané značky, si lze vychutnat jednoduše samotný, nebo třeba jako součást vynikajícího drinku Martini Royale, jenž v sobě nese vyvážené propojení chuti Martini Prosecco a vermutu Martini Rosato.

Martini Prosecco je nejmladším sektem značky Martini. Kořeny šumivých vín této značky můžeme nalézt již v druhé polovině devatenáctého století. V průběhu času vznikla celá řada sektů Martini, ve které kromě Martini Prosecco zaujímá své čestné místo i Martini Asti, Martini Rosé a Martini Brut.

Martini Proseccoje charakteristické svojí slámově žlutou barvou s jemně zelenými tóny a lehce aromatickou vůní se stopou zelených jablek a šalvěje. Jeho lahodná chuť, v níž je harmonicky vyvážena kyselost a ovocná chuť, se ideálně doplňuje se slanými předkrmy, pokrmy z kuřecího masa či ryb a kořeněnými jídly.

Z jakého skla chutná sekt nejlépe?

Sekt si lze vychutnat z nejrůznějších sklenic a dodat tak příležitosti specifickou atmosféru.  Existuje nespočet tvarů a podob. Své kouzlo má podávání sektu v nižších sklenicích, které se hodí i k servírování vermutů Martini. Pro servis šumivého vína jsou však typické takzvané. „sektové flétny“ – podlouhlé sklenice s vysokou stopkou. Jejich tvar s úzkým hrdlem umožňuje zintenzivnit aroma sektu, které nese oxid uhličitý. Pokud navíc sklenici držíme správně, nedochází k ohřívání jejího obsahu.

Martini Royale – drink pro ty, co mají vkus

MartiniPřestože si tento osvěžující drink můžete objednat ve vašem oblíbeném baru, není nad to si jej nerušeně vychutnat v pohodlí domova.  Recept je snadný, drink namícháte během chvilky a pak už jen stačí nechat se unášet vytříbenou kombinací chutí…

Postup

Do větší sklenice na víno vložíme led, nalijeme 5 cl Martini Prosecco a 5 cl Martini Rosato, poté promícháme. Pro dokonalé sladění chutí obou ingrediencí je nutné dodržet popsané pořadí. Vermut je totiž těžší než sekt, proto je vhodné jej přidávat jako poslední. Na závěr ozdobíme plátkem pomeranče a můžeme podávat.

Ingredience na přípravu jednoho drinku:

  • 5 cl Martini Prosecco
  • 5 cl Martini Rosato
  • led
  • plátek pomeranče na ozdobu
Reklama